Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/8140/nagroda-kapuscinskiego-zgloszenia

Nagroda Kapuścińskiego – zgłoszenia

1 wartościowy tekst

Organizatorzy Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki zapraszają wydawców książek i wszystkich czytelników literatury faktu do zgłaszania swoich kandydatury do 8. edycji Nagrody. Zgłoszenia można przesyłać do 15 stycznia.

Tegoroczne jury pod przewodnictwem Olgi Stanisławskiej w składzie: Olga Stanisławska (przewodnicząca), Mariusz Kalinowski, Katarzyna Nowak, Elżbieta Sawicka i Tadeusz Sobolewski, już czyta zaproponowane reportaże. Na zgłaszanie książek do konkursu jest czas tylko do 15 stycznia 2017 roku. Kandydatury do Nagrody może zgłaszać każdy, także autorzy i tłumacze książek.

Zgłoszenie wraz z 6 egzemplarzami książki (tylko pierwsze wydania autorów żyjących) wydanej w 2016 roku w Polsce i po polsku należy przesłać na adres (uwaga: zmiana adresu!): Biuro Kultury miasta st. Warszawy, pl. Bankowy 2 (piętro 23, pokój 236), 00-095 Warszawa. Koniecznie z dopiskiem: Nagroda Kapuścińskiego.

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko autora, tytuł i datę publikacji pierwszego wydania reportażu, imię i nazwisko osoby lub nazwa instytucji zgłaszającej, adres i dane kontaktowe (w tym numer telefonu i e-mail). Mile widziane uzasadnienia zgłoszenia.

Organizatorami Nagrody są: „Gazeta Wyborcza" oraz Miasto st. Warszawa.

W ubiegłym roku laureatem Nagrody Kapuścińskiego był Paweł Piotr Reszka, autor książki Diabeł i tabliczka czekolady (Agora).

Wszelkich informacji udziela Sekretarz Nagrody Bożena Dudko, e-mail: bozena.dudko@agora.pl.

Powiązane treści:
Znamy laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Laureatem 7. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki został Paweł Piotr Reszka. Do wyróżnienia nominowanych było pięć książek i dwa przekłady. więcej
Nominowani do Nagrody Kapuścińskiego

Jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego przedstawiło dziś 10 nominowanych do niej książek. Wśród nich znalazło się osiem tytułów polskich i dwa dzieła zagraniczne. O tym, kto jest autorem najlepszego reportażu książkowego wydanego w Polsce w 2015 roku, dowiemy się 20 maja.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2063
LubimyCzytać
29-12-2016 11:01
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Dziwne losy Jane Eyre

Ciekawa pozycja. Od jakiegoś czasu nie czytam tego typu literatury, ale trafiła mi się w nowym czytniku, więc zaczęłam przeglądać. I tak już zostało....

zgłoś błąd zgłoś błąd