Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/7856/nowa-ksiazka-raymonda-khoury-ego

Nowa książka Raymonda Khoury’ego

2 wartościowy tekst

14 września ukazała się najnowsza książka Raymonda Khoury’ego, autora międzynarodowych bestsellerów, a także scenarzysty, producenta filmowego i telewizyjnego. Zapraszamy na spotkania z pisarzem, które odbędą się w Warszawie i Krakowie, gdzie będzie gościem Międzynarodowych Targów Książki w dniach 29-30 października.

Wybitny naukowiec dr Ralph Padley jest umierający. Padley od lat skrywa mroczny sekret, który, jeżeli wyjdzie na jaw, może mieć fatalne skutki. W obliczu nieuniknionego końca wie, że ma ostatnią szansę, by tajemnica ujrzała światło dzienne. Na jego drodze stają jednak bardzo wpływowi ludzie, którzy zrobią wszystko, aby zamknąć mu usta.

Tymczasem agent specjalny FBI Reilly od miesięcy szuka mężczyzny, który porwał jego pięcioletniego syna. Poszukiwany mężczyzna jest jak duch - to urzędnik bez nazwiska i tożsamości, chroniony przez CIA, który na dodatek może mieć powiązania z ojcem Reilly’ego. Reilly - obserwowany, manipulowany i wrobiony w przestępstwa, których nie popełnił - musi uciekać. Musi też odkryć prawdę na temat swojej przeszłości. Aby chronić rodzinę musi zaryzykować wszystko i ujawnić tajemnice, które wstrząsną całym krajem. Czy zdąży zanim go dopadną?

Urodził się w Bejrucie, ale z powodu wojny domowej toczącej się w Libanie od 1975 do 1990 roku nastoletnie lata spędził w Rye w Nowym Jorku. Tam też skończył szkołę średnią. Na czas studiów powrócił do rodzinnego kraju, gdzie ukończył architekturę na American University od Beirut. Krótko po uzyskaniu dyplomu musiał jednak znów wyjechać z Libanu – w lutym 1984 roku przedstawiciele Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych ewakuowali go z kraju na pokładzie śmigłowca Chinook.

Obecnie mieszka w Londynie z żoną i dwiema córkami. Podczas studiów w Bejrucie zilustrował kilka książek dla dzieci dla Oxford University Press. Przez jakiś czas pracował w niedużym biurze architektonicznym w Londynie, potem zdecydował, że przeniesie się do Francji i podejmie studia na European Institute of Business Administration (INSEAD). Po ich ukończeniu pracował w Londynie jako bankier inwestycyjny, a ta, wydawałoby się, zupełnie niezwiązana z jego obecnym zajęciem ścieżka kariery sprawiła, że zainteresował się pisaniem. Zaczynał od scenariuszy, które szybko zostały dostrzeżone i docenione przez krytyków. Jako autor znany jest jednak najlepiej ze swoich powieści.

Pierwsza z nich, Ostatni templariusz, dostała się na szczyty większości międzynarodowych list bestsellerów, a pierwsze miejsce listy „The New York Times” najlepiej sprzedających się książek w twardej okładce okupowała przez ponad trzy miesiące. Równie entuzjastycznie zostały przyjęte kolejne jego książki: SanktuariumZnakZbawienie templariuszy Diabelski eliksir. Khoury jest uznanym scenarzystą, m.in. przebojowego serialu BBC Tajniacy oraz Budząc zmarłych oraz producentem filmowym i telewizyjnym. Wszystkie jego powieści ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

Jeżeli chcielibyście przeczytać najnowszą książkę Khoury’ego, to macie szansę. Wciąż trwa konkurs, w którym możecie wygrać jego książki. Szczegóły sprawdźcie tutaj.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2102
LubimyCzytać
27-10-2016 10:46
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Lukier

Gdybym była wydawnictwem i miała możliwość wyboru, kto ma dla mnie robić książki, to zdecydowanie wybrałabym blogerki, które piszą od dawna i które um...

zgłoś błąd zgłoś błąd