Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/7473/powstaje-serial-na-podstawie-nowego-wspanialego-swiata

Powstaje serial na podstawie „Nowego wspaniałego świata“

7 wartościowy tekst

Przygotujcie sobie zapas somy, mole książkowe, bo właśnie powstaje serial na postawie „Nowego wspaniałego świata” - najsłynniejszej książki Aldousa Huxleya. Chwalmy Forda!

Antyutopijna powieść, którą autor napisał w 1931 roku, ma miejsce w zautomatyzowanym Zjednoczonym Królestwie, gdzie choroby, zmęczenie, a nawet negatywne uczucia zostały wyplenione dzięki postępowi technologicznemu. Model rodziny nuklearnej został zastąpiony przez państwowe ośrodki rozrodu - dzieci płodzi się, odżywia i wytwarza w dużych partiach, bez potrzeby zachodzenia w ciążę i porodu. Ta prokreacyjna linia produkcyjna jest używana do podtrzymania społecznego statusu quo – w ten sposób wytwarza się przedstawicieli różnych klas, używając czynników teratogennych i odcinając płodom dostęp do tlenu. Ludzie od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu - po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten „wspaniały świat”, w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią?

Syfy po raz pierwszy ogłosiło swoje plany dotyczące adaptacji książki w 2015 roku, ale dopiero teraz pojawiły się konkretne nazwiska osób odpowiedzialnych za ten projekt. Grant Morrison i Brian Taylor zastąpią Lesliego Bohema – zajmą się produkcją i scenariuszem. Do ekipy producentów wykonawczych dołączyli też Darryl Frank i Justin Falvey, zastępcy dyrektora studia filmowego Amblin Entertainment.

Nie po raz pierwszy telewizja adaptuje „Nowy wspaniały świat”. W 1980 roku na potrzeby telewizji NBC powstała pełnometrażowa wersja z Julie Cobb, Kristofferem Tabori, Marcią Strassman i Budem Cortem. Kolejna produkcja NBC powstała w 1998 roku.  

źródło: www.bustle.com


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2043
LubimyCzytać
17-08-2016 11:50
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 687
vAnitas
17-08-2016 18:00
Książka nie podbiła mojego czytelniczego serca, chociaż jest warta uwagi. Myślę, że serial obejrzę, bardzo lubię ekranizacje - zarówno te słabsze (bo jest na co ponarzekać), jak i te lepsze (bo można odkryć kogoś ciekawego w obsadzie lub "za kamerą"). :D
książek: 391
Karina
17-08-2016 20:41
Jestem świeżo po lekturze i mówiąc szczerze troszeczkę obawiam się tego serialu. Są pewne utwory, których próba ekranizacji jest naprawdę dużym wyzwaniem i mam wrażenie, że dzieło Huxleya do nich należy. Na pewno będę starała obejrzeć się tę produkcję, ale nie oczekuję niczego specjalnego.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Zabójca z sąsiedztwa

Nie jest to typowy kryminał. W moim odczuciu wątek kryminalny jest jedynie pewnym elementem fabuły, pretekstem do stworzenia złożonej warstwy obyc...

zgłoś błąd zgłoś błąd