Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/7349/jak-wydac-swoja-ksiazke

Jak wydać swoją książkę?

2 wartościowy tekst

Piszesz książkę i chcesz ją wydać? A może jest już dawno napisana i czeka w szufladzie na dobry moment? Jeśli tak, nie zwlekaj! Wydaj swoją książkę już dziś. Przeczytaj podpowiedzi, jak to zrobić.

Czy wiesz, że manuskrypt Harry'ego Pottera, zanim książka została wydana odrzuciło aż 12 wydawnictw? Podobnie było z EL James (Erika Mitchell), autorką słynnej powieści erotycznej 50 twarzy Greya. Najpierw samodzielnie wydała ją w formie ebooka (książkę odrzuciło 99 wydawców, a dopiero setny zaryzykował - Vintage Books). Ty też możesz zaryzykować i stać się jednym z rozpoznawalnych autorów.

Self-publishing bez tajemnic

Wydanie książki nie jest łatwym zadaniem zwłaszcza dla tych, którzy są nowicjuszami w branży. Zapisy proponowane w tradycyjnych kontraktach wydawniczych są trudne do wynegocjowania i nie zawsze działają na korzyść autora. Self-publishing daje autorom więcej możliwości. Nie muszą już polegać na agencie lub wydawcy. W self-publishingu to autor sam decyduje o swojej książce, o jej publikacji, sprzedaży i swoich zarobkach.

Autor jest wydawcą książki i sam ustala jej cenę. Zachowuje pełne prawa do swojej publikacji. Decyduje także o zysku, jaki osiągnie z jej sprzedaży. Jeśli znajdzie grono czytelników, może liczyć na niezwykle atrakcyjne honorarium.

Jak zacząć?

Cokolwiek piszesz – opowiadanie, wiersze czy biografie, możesz to wydać z pomocą firm, takich jak rozpisani.pl, którzy pomagają autorom zaistnieć na rynku wydawniczym. To dzięki takim firmom jak rozpisani.pl niezależni autorzy mogą rozpocząć swoją karierę pisarską.

Jak to się robi?

Jeśli masz już napisaną książkę, pierwsze kroki skieruj do firm, które świadczą usługi wydawnicze dla niezależnych autorów. Jedną z nich są np. rozpisani.pl (Grupa PWN).

Rozpisani.pl pomagają autorom wydać ich książkę, świadczą także usługi edytorskie, korektorskie, dystrybucyjne i promocyjne. W self-publishingu nie ma żadnych ograniczeń ani obostrzeń. Można wydać wszystko, dosłownie wszystko!

Po nawiązaniu kontaktu z osobą odpowiedzialną za opiekę nad autorami, dowiesz się jakie to proste. Po zapoznaniu się z Twoim tekstem, dostaniesz ofertę szytą na miarę.

Dostaniesz wszystkie niezbędne narzędzia do publikacji Twojej twórczości. Zespół ekspertów będzie Ci służył pomocą w dziedzinie redakcji, korekty i grafiki. Zajmą się składem książki i wydrukuj ją we własnej drukarni cyfrowej (druk już od 1 egzemplarza). Nie musisz od razu drukować wysokich nakładów i „zamrażać" w nich pieniędzy. Jeśli książka będzie się sprzedawać, zyski osiągnięte ze sprzedaży pierwszego nakładu możesz zainwestować w dodruki.

To nie wszystko - serwisy takie jak rozpisani.pl prowadzą także dystrybucję Twojej książki. Zyskujesz dostęp do szerokiej dystrybucji więc Twoja książka może pojawić się w najbardziej znanych księgarniach. Można też skorzystać z pakietu promocyjnego, dzięki któremu informacja o książce dotrze do dziennikarzy i blogerów.

Dlaczego warto?

Biorąc pod uwagę trudności, jakie czekają debiutanta, wydanie książki w systemie self-publishing jest najlepszym wyjściem. Pozwala ono nie tylko na zrealizowanie marzenia o debiucie, a autor zachowuje pełną niezależność. A dlaczego warto powierzyć to zadanie firmie? Otóż każdy autor popełnia błędy, których nie zauważy samodzielnie. Wydawcy self-publishing, jak np. rozpisani.pl, zajmują się redagowaniem tekstu, a także składem i opracowaniem graficznym. Ponadto na barkach ekipy rozpisani.pl spoczywają wszystkie formalności związane z publikacją. Dzięki temu autor może skupić się na rozwijaniu swojego warsztatu twórczego.

Jak wydać książkę w rozpisani.pl?

  1. Wejdź na www.rozpisani.pl

  2. Zapoznaj się z ofertą

  3. Wyślij e-mail na adres info@rozpisani.pl lub zadzwoń 519-075-409 lub 22 695-44-83

(Artykuł sponsorowany).


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 18  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2044
LubimyCzytać
18-07-2016 15:59
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 1090
Zuba
19-07-2016 10:52
Czy teksty będące reklamą nie powinny być odpowiednio oznaczone?

Czy mogę przesłać reklamę mojej działalności, a będzie ona opublikowana jako aktualność? Oczywiście zakładając, że jestem z branży.
Ile to kosztuje?
książek: 646
Trefny
19-07-2016 12:59
A już za tydzień :
"Jakie przekąski dobrze się komponują z książkami?
Oczywiście te ze sklepu Jakiś tam. "
:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 181
parodia
19-07-2016 16:32
Witajcie, potrzebuję porady. Czy znacie jakieś pewne (pod względem promocji) wydawnictwo dla debiutantów? Bardzo proszę o odpowiedź.
książek: 1
fobos
29-07-2016 10:21
Pewne to rozpisani.pl, są częścią PWN i mają spore możliwości pod względem dystrybucji, zawsze możesz zajrzeć na ich stronę dowiesz się więcej.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 316
GrublukTheGrim
19-07-2016 20:00
W powyższym tekście brakuje znaczącej informacji, dlatego zamieszczę ją tutaj:
ZA TAKIE WYDAWANIE KSIĄŻEK TRZEBA PŁACIĆ, PŁACIĆ I JESZCZE RAZ PŁACIĆ!
A teraz oddaję Państwu solniczkę, bo te opłaty są bardzo słone.
książek: 2396
Jagoda
19-07-2016 20:30
Tak, kiedyś był artykuł o stawkach i tam było co za jaką kwotę się otrzyma. Nie mam forsy, to mój tekst podlega tylko korekcie, wydaje się kilka(naście) egzemplarzy do czytania na czytniku/laptopie/tablecie i minimum na reklamę. Im więcej zabulę, tym bardziej profesjonalną opieką zostanę otoczona. Tylko wówczas to był właśnie artykuł o self publishingu a nie reklama konkretnego wydawnictwa.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 783
Livia
19-07-2016 23:43
"W self-publishingu nie ma żadnych ograniczeń ani obostrzeń. Można wydać wszystko, dosłownie wszystko!" - cóż, z tego, co wiem, self-publishing to wrzucenie na książki w formacie np. pdf na odpowiednią witrynę, z której ludzie pobierają - Ty ustalasz cenę za książkę i masz tego kasę... A to, o czym czytam, brzmi jak vanity press: nieważne, czy Twój tekst jest świetny, czy beznadziejny, płacisz... "W self-publishingu nie ma żadnych ograniczeń ani obostrzeń. Można wydać wszystko, dosłownie wszystko!" - cóż, z tego, co wiem, self-publishing to wrzucenie na książki w formacie np. pdf na odpowiednią witrynę, z której ludzie pobierają - Ty ustalasz cenę za książkę i masz tego kasę... A to, o czym czytam, brzmi jak vanity press: nieważne, czy Twój tekst jest świetny, czy beznadziejny, płacisz i wydajemy. Wydawca i autor zarabiają nie na sprzedanych egzemplarzach - wydawca zarabia na autorze, który jest w stanie przeznaczyć sporo złotych, aby mieć wydaną książkę.
Dodatkowo cały powyższy tekst brzmi trochę jak taka chamska reklama. Zawiodłam się, liczyłam na coś ciekawego :(
pokaż więcej
książek: 784
Vertica
20-07-2016 09:09
Bo to jest reklama :P Strony rozpisani.pl. Ale cóż, ja po tytule też spodziewałam się czegoś innego, głównie przedstawienia wszystkich możliwych dróg wydania książki, ze szczególnym uwzględnieniem wad self-publishingu...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Wszystkie jasne miejsca

Książka, która zostawia ślad. Tak najprościej można by ją opisać. Historia dwójki prawie dorosłych młodych ludzi, których połączyła wizja własnej śmie...

zgłoś błąd zgłoś błąd