Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/7018/czesc-co-slychac

Cześć, co słychać?

1 wartościowy tekst

Magdalena Witkiewicz jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych autorek literatury kobiecej. Jej książki sprzedały się w kilkuset tysiącach egzemplarzy. W swojej najnowszej powieści „Cześć, co słychać?” autorka przygotowuje się do przekroczenia przełomowej granicy 40-tego roku życia.

Jestem taka jak inne, to wiem na pewno. Matki, żony i kochanki. Kobiety w połowie życia. Mądrzejsze niż 20 lat temu, ale za to z bagażem doświadczeń. Pełne głęboko skrywanych tajemnic, o które nikt nas nie podejrzewa.

Tak w pierwszych zdaniach książki mówi Zuzanna, bohaterka najnowszej książki Magdaleny Witkiewicz Cześć, co słychać. Tak jak autorka – Zuzanna znajduje się właśnie u progu 40-tego roku życia. Prowadzi ustabilizowane życie, jest szczęśliwa w małżeństwie, zadowolona z pracy. Po niespodziewanym spotkaniu z przyjaciółkami z liceum odkrywa, że czegoś jej jednak brakuje. Pod wpływem impulsu pisze do swojego pierwszego ukochanego – „Cześć, co słychać?”. Niewinna wiadomość wywołuje lawinę zdarzeń, które będą nieodwracalne w skutkach. Nowa powieść Magdaleny Witkiewicz to pełna dystansu, a zarazem wzruszająca opowieść o tym jak jedna pochopna decyzja może zdeterminować całe nasze życie.

Magdalena Witkiewicz znana jest z bestsellerowych na wskroś kobiecych i bliskich życiu powieści. Czytelniczki cenią ją za niezwykłe ciepło, dystans do siebie i poczucie humoru. Pisarka nie ucieka jednak od trudnych tematów. Tym razem rozprawia się z problemem samotności, zdrady i kryzysu w związku. Nie ocenia jednak swoich bohaterek, pozwala podejmować im kontrowersyjne decyzje, nie poucza. To dzięki niezwykłej empatii i sile życiowego optymizmu autorka zjednała sobie rzesze fanek w Polsce, a ostatnio także za granicą. Powieści „Zamek z piasku” i „Pierwsza na liście” ukazały się w Wietnamie, a „Opowieść niewiernej” została przetłumaczona na język litewski.

Na początku książki czytamy:

W połowie życia ludzie są zdolni do najbardziej zaskakujących posunięć, czasem zupełnie niepasujących do ich osobowości. Przełamują rutynę, wyłamują się z do tej pory uznawanych przez siebie zasad i norm. Również tych moralnych.

„Cześć, co słychać?” to historia o dojrzałej kobiecie rozdartej między stabilizacją a potrzebą przygody, tęsknotą za szaleństwem. Ma dużo do stracenia: kochającego męża, córki, dotychczasowe życie. Czy powstrzyma ją to przed romansem?

Magdalena Witkiewicz mówi, że ta książka jest dla niej przygotowaniem do przekroczenia przełomowej granicy 40. roku życia. Z tej okazji organizuje też akcję, w której przeprowadza wywiady ze znanymi spełnionymi kobietami, które po 40. urodzinach wciąż żyją pełnią życia i nie zamierzają zwolnić tempa. „Zaczęłam nowe życie” mówi o czterdziestych urodzinach Paulina Holtz – ceniona polska aktorka teatralna i filmowa, znana przede wszystkim z serialu „Klan”, na stałe związana z Teatrem Powszechnym, prywatnie przyjaciółka pisarki. Obejrzyjcie rozmowę przyjaciółek:

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Filia pod patronatem lubimyczytać.pl. 

Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 7  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2058
LubimyCzytać
29-04-2016 10:52
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 6151
Róża_Bzowa
30-04-2016 15:11
Jestem zażenowana poziomem tego "wywiadu".
Utwierdziłam się także w moim lekceważeniu dla tzw. "powieści obyczajowej" słuchając "jednej z najbardziej rozpoznawalnych autorek literatury kobiecej".
Powyższe zastrzeżenia nie obejmują wiktoriańskich powieści obyczajowych.
książek: 888
Elżbieta
01-05-2016 09:25
Lata grania w przebojowym "Klanie",jak widać z powyższego wywiadu,zrobiły "swoje" w głowie Pauliny Holtz.Marzeń to ona w zasadzie nie ma,bo jak coś chce to realizuje na zasadzie " robienia kupy na nocniku.", "którą się robi,albo nie ".Mocne,prawda?
książek: 3342
Beata-Chiara
01-05-2016 13:39
Ja tego wywiadu nie czytałam, więc tak- gwoli informacji- pozwole sobie zapytać, czy dobrze rozumiem, że wywiad przeprowadzała z autorką P. Holtz?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 496
bractworozy
01-05-2016 11:33
zgadzam się w 100% z tym, że wywiad jest beznadziejny
takie paplanie o niczym, a dokładniej o kupie i nocniku...
dla mnie ludzie bez marzeń i żyjący bez celu są po prostu płytcy, a jeżeli czyimś marzeniem jest dojechać na 17.00 po córki do przedszkola czy szkoły... wyjdź wcześniej z domu czy ze sklepu to zdążysz
prosta czynność jak dobra organizacja dnia powinna pomóc
książek: 372
Fairytale
01-05-2016 19:23
Wydaje mi się, że pani Witkiewicz aż sama w tej rozmowie zgłupiała od głupoty pani Holtz ... co więcej, kobietę z filozofią życiową polegającą na robieniu kupy lub jej nierobieniu do nocnika, raczej ciężko uznać za "spełnioną".
Miejmy jedynie nadzieję, że kolejny wywiad nie przebije swoją beznadziejnością pierwszego ;)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Kryształy czasu

Uff... Niełatwa lektura. I to z kilku powodów. Przede wszystkim - nie do końca wiadomo, o czym jest powieść. Główny zrąb fabuły mówi o powrocie do Avi...

zgłoś błąd zgłoś błąd