Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/6606/patronaty-tygodnia

Patronaty tygodnia

2 wartościowy tekst

Zbiór opowiadań twórcy serialu „True Detective”, piąty tom cyklu „Zmierzch” Stephenie Meyer, historia miłosna (i żółtego telefonu) i dwie historie o uwikłaniach i poufnych grach – podpowiadamy, jakich tytułów pod naszym patronatem możecie wypatrywać w księgarniach w najbliższych dniach. Polecamy!

W tym tygodniu w księgarniach pojawi się pięć tytułów z naszym logotypem na czwartej stronie okładki.

W drodze nad Morze Żółte, Nic Pizzolatto

Matka, która straciła syna, weteran w depresji, amator BASE jumpingu, który przymierza się do skoku z łuku w St. Louis, jedenastoletni chłopiec z przerażeniem uświadamiający sobie, że może być podobny do swojego ojca nieudacznika, wyprawa śladem zaginionej córki, która zerwała kontakt z rodziną. To tylko niektóre wątki jedenastu opowiadań twórcy serialu „True Detective”.
To historie o szukaniu harmonii, o tym, jak ciężko zrozumieć nie tylko innych, ale także samego siebie. Bohaterom nieustannie towarzyszą strach, wstyd i poczucie wyobcowania. Chcą zmian, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Nie umieją pogodzić się ze stratą, podejmują wyzwania, choć skazani są na porażkę.
Pizzolatto stawia czytelnika na skrzyżowaniu pragnień, tęsknoty i straty, gdzieś w drodze nad Morze Żółte.

Życie i śmierć, Stephenie Meyer

Z okazji dziesiątej rocznicy wydania „Zmierzchu" Stephenie Meyer podarowała swoim fanom wspaniałą niespodziankę - napisała nową wersję pierwszego tomu sagi. Tym razem na kartach książki pojawia się piękna wampirzyca Edythe, w której zakochuje się chłopak o imieniu Beau.

Od dnia, w którym Beaufort Swan przeprowadza się do miasteczka Forks i spotyka tajemniczą Edythe Cullen, jego życi przybiera niesamowity obrót. Chłopak nie potrafi oprzeć się oszałamiająco pięknej Edythe obdarzonej alabastrową cerą, złocistymi oczami i nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Nie wie, że im bardziej się do niej zbliża, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo. Być może jest już za późno, by się wycofać... 

Linia serc, Rainbow Rowell
Georgie McCool, scenarzystce komedii z Los Angeles, pozornie udało się połączyć pracę z życiem rodzinnym. Ma cudowne córeczki Alice i Noomi, opiekuńczego męża Neala i piękny dom na przedmieściach. Jednak w jej małżeństwie od dawna coś nie gra, a Georgie nie ma odwagi ani czasu, by zmierzyć się z problemami. Gdy zamiast świętować z rodziną Boże Narodzenie w mroźnej Nebrasce, wybiera pracę, jej małżeństwo jest o włos od rozpadu. Neal nie odpowiada na telefony, obecność czarującego Setha komplikuje sprawy jeszcze bardziej, a zamęt w sercu nie pozwala Georgie skoncentrować się na pisaniu śmiesznych dialogów. Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, z pomocą przychodzi jej tajemniczy żółty telefon...

Amber, Gail McHugh

Życie Amber Moretti zmienia się nie do poznania. Osierocona outsiderka, która przez całe życie zmagała się z koszmarami dzieciństwa, pragnie za wszelką cenę rozpocząć nowe życie jako studentka. Kiedy pojawia się na uniwersytecie po raz pierwszy, spotyka dwóch mężczyzn, najlepszych przyjaciół, którzy wnoszą do jej mrocznej egzystencji kolor, świeży powiew powietrza i światło. Ku swojemu ogromnemu zdumieniu i przerażeniu, Amber zakochuje się w nich obu. A potem następuje coś, co zmienia wszystko, i Amber nie wie, czy kiedykolwiek uda jej się powrócić do normalnego życia.

Niewypowiedziane słowa, Agata Kołakowska

Państwo Szulc wiodą spokojne życie. Łucja jest okulistką. Andrzej prowadzi rodzinną aptekę żony. Hanna i Mariusz żyją w niesformalizowanym związku. Ona jest pedagogiem szkolnym. On muzykiem, gra w orkiestrze na instrumentach perkusyjnych. Życie obu par toczy się przewidywalnie i spokojnie. I byłoby tak dalej, gdyby los nie skrzyżował ich dróg. Nowe znajomości przeradzają się w fascynacje. Rozpoczyna się poufna gra. Nowa sytuacja jest źródłem wiedzy nie tylko o własnych związkach, ale i o sobie samych. Czy to, co im się przytrafia, to tylko próba, a może szansa? I wreszcie, czy niewypowiedziane słowa mogą wpłynąć na ich życie i związki?

Polecamy i życzymy udanego tygodnia!

Powiązane treści:
Patronaty tygodnia

Coś dla tych, którzy cenią czeskie poczucie humoru. Coś dla tych, którym marzy się ucieczka na łono natury. I wreszcie coś dla tych, którzy interesują się historią – czy to rozumianą dosłownie, czy to bardziej metaforycznie w postaci obyczajowej fabuły. Podpowiadamy, jakich tytułów pod naszym patronatem możecie wypatrywać w księgarniach w najbliższych dniach. Polecamy!



więcej
Patronaty tygodnia

Jak co poniedziałek podpowiadamy, jakich tytułów pod naszym patronatem możecie wypatrywać w księgarniach w najbliższych dniach. Zachęcamy również do wzięcia udziału w objętych patronatem wydarzeniach i premierach kinowych.



więcej
Patronaty tygodnia

Zgodnie z zapoczątkowaną jeszcze w 2015 roku tradycją, podpowiadamy, jakich tytułów pod naszym patronatem możecie wypatrywać w księgarniach w najbliższych dniach. Już teraz zdradzamy: ten tydzień można określić mianem tygodnia kontynuacji. Polecamy!



więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2107
LubimyCzytać
29-01-2016 14:41
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 687
vAnitas
01-02-2016 10:46
Ło Matko! Najbardziej w tym artykule zaskoczył mnie fakt, że świat już dziesięć lat siedzi w zmierzchowo-wampirzych klimatach. No i poczułam się staro... :D


A po książkę twórcy "Detektywa" chętnie sięgnę.
książek: 958
theana150
01-02-2016 15:23
dokładnie, aż trudno uwierzyć, że ten czas tak szybko leci! :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 757
Czytajka
01-02-2016 14:56
O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże!O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże!!!!!!!!!!!<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 ZMIERZCH, ZMIERZCH, ZMIERZCH, ZMIERZCH! Książka, na którą prawie, że wieki czekałam... <3 :) Muszę to kupić/mieć/ przeczytać!!! MUSZĘ... O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże!O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże O Boże!!!!!!!!!!!<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 ZMIERZCH, ZMIERZCH, ZMIERZCH, ZMIERZCH! Książka, na którą prawie, że wieki czekałam... <3 :) Muszę to kupić/mieć/ przeczytać!!! MUSZĘ <3
pokaż więcej
książek: 1309
AngelFire
02-02-2016 19:48
Czas szybko leci.10 lat zmierzchu a ja muszę czekać dwa dni na prezent od Stephenie Meyer.Już nie mogę się doczekać aż dorwę się do tej lektury.Mam nadzieję,że autorka nie straciła formy i,że "Życie i śmierć" jest równie dobre jak historia Belli i Edwarda.

Do tego chętnie sięgnę po "Amber" Gail McHugh.Czytałam inne książki tej autorki więc z zainteresowaniem wezmę się za to.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Zapisane w chmurze

Moim zdaniem jest to najlepsza książka autorki, a przeczytałam jej wszystkie powieści. Bardzo przejmująca, życiowa historia, którą polecam z całego se...

zgłoś błąd zgłoś błąd