Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/6403/swiateczny-kiermasz-ksiazek-w-krakowie

Świąteczny Kiermasz Książek w Krakowie

15 wartościowy tekst

Od 9 grudnia stary Dworzec PKP przez dwa tygodnie będzie pełnił rolę największej księgarni w Krakowie. W jednym miejscu zostanie zgromadzona oferta najpopularniejszych wydawnictw w Polsce – nowości, bestsellery i przecenione książki. A do tego warsztaty dla dzieci i strefa relaksu. Zapraszamy do Krakowa!

Joanna Sawicka, organizatorka kiermaszu, mówi:

Szukaliśmy sposobu, żeby wyjść z książką poza mury księgarni właśnie w okresie przedświątecznym, kiedy kupujemy prezenty. To szansa dotarcia do osób, które może by do nas nie trafiły, gdyby nie oryginalna forma kiermaszu w wyjątkowym miejscu – na dawnym dworcu kolejowym.

Kiermasz potrwa od 9 do 24 grudnia. Codziennie od 10:00 do 20:00 będzie można kupić książki kilkunastu największych polskich wydawnictw – najlepsze tytuły w najlepszych cenach.

Marcin Baniak, Dyrektor Działu Promocji Wydawnictwa Literackiego dodaje:

"Od lat najpopularniejszym i najpewniejszym prezentem pod choinkę są książki. Mimo naporu nowych technologii udaje się w Polsce utrzymać ten trend. Między innymi dzięki takim niestandardowym akcjom jak kiermasz świąteczny w budynku, który wszyscy znają, a do którego od kilku lat nie ma wstępu. Nie samo miejsce jest jednak magnesem, a znakomita oferta. Wydawnictwo Literackie przygotowało książki - bez żadnej przesady – dla wszystkich. Dla najmłodszych czytelników bestsellerowe przygody Żabka i Ropucha przetłumaczone przez Wojciecha Manna – na kiermaszu dostępny będzie nie tylko pierwszy tom Przyjaźń, ale też część druga zatytułowana Razem. Również dla dzieci, a jednocześnie dla ich rodziców, dziadków, wujków i cioć znakomita książka interaktywna Misja: rodzinkaDla miłośników literatury wysokiej próby – nomen omen Próba, powieść Eleanor Catton, 3. część Mojej walki Karla Ovego Knausgårda, Dziwna myśl w mojej głowie Orhana Pamuka, nagrodzona Bookerem powieść Ścieżki północy Richarda Flanagana, dzienniki Szczepana Twardocha Wieloryby i ćmy czy głośna już powieść Andrzeja Muszyńskiego Podkrzywdzie. Oczywiście nie zapominajmy o Księgach Jakubowych Olgi Tokarczuk i nowym tłumaczeniu Rękopisu znalezionego w Saragossie Jana Potockiego. Z literatury biograficznej na miano wydarzenia z pewnością zasługuje najnowsza książka Jerzego Stuhra Ja kontra bas – to historia 30 lat grania słynnego monodramu Kontrabasista. Dla pań świetnym prezentem będzie nowe, ekskluzywne  wydanie powieści Katarzyny Grocholi. Do tego oczywiście głośne książki historyczne, takie jak Pierwsza zdrada Zachodu Andrzeja Nowaka, reportaże, książki podróżnicze, psychologiczne…

Na kiermasz warto się wybrać nie tylko na zakupy. Z książką usiąść będzie można w strefie relaksu na prawdopodobnie najwygodniejszych pufach na świecie. Pufy o specjalnych właściwościach przetestowanych pod kątem czytania nawet najgrubszych tomów, zapewniają Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Kraków Miasto Literatury UNESCO. Z kolei Księgarnia Pod Globusem zaprosi najmłodszych czytelników na Bajki na dworcu – warsztaty artystyczne, florystyczne, filmowe i edukacyjne, które będą odbywać się w soboty i niedziele o 12:00".

Organizatorami Świątecznego Kiermaszu Książki są Księgarnia Pod Globusem i Wydawnictwo Literackie. Za zorganizowanie warsztatów dla dzieci i strefy relaksu odpowiedzialne są Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Kraków Miasto Literatury UNESCO.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Świąteczny Kiermasz Książki.
Dawny dworzec PKP Kraków Główny, tuż obok Galerii Krakowskiej.
Codziennie 9-24 grudnia w godzinach 10:00-20:00


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 11  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 408
elka333
06-12-2015 13:34
Super pomysł.
książek: 19
Emilia
06-12-2015 21:57
Mieszkam tak blisko, że będę mogła być tam codziennie :D
książek: 1626
Beti
06-12-2015 23:05
Buuuu,a ja sobie mogę tylko pomarzyć żeby tam być chociaż jeden dzień :-( :-( .
książek: 15
WandaB
07-12-2015 13:37
Może mi się uda tam być. To super okazja dla takiego mola książkowego jak ja
książek: 718
Xenebris
12-12-2015 10:59
Byłam, kupiłam, jestem zachwycona.
Gra
Brudne ulice nieba
Szczęśliwa godzina w piekle
Niegodziwcy
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Będzie bolało

Dużo zabawnych, albo lepiej: zabawnie opowiedzianych, historii ze szpitala, z długiej drogi specjalizacyjnej młodego lekarza przeplatanych gorzką, nie...

zgłoś błąd zgłoś błąd