Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/5464/fynf-und-cfancys-nie-bedzie

„Fynf und cfancyś” nie będzie

7 wartościowy tekst

Jak podaje onet.pl Wydawnictwo Znak zawiesiło współpracę z Michałem Witkowskim i odwołało wydanie jego książki Fynf und cfancyś. Najprawdopodobniej ma to związek z niedawną stylizacją pisarza, w której pojawił się podczas Fashion Week w Łodzi.

Michał Witkowski, znany z takich książek jak Drwal, Lubiewo czy Zbrodniarz i dziewczyna pojawił się w czapce i naszyjniku, których elementy wyglądały jak symbole SS.

Stylizację Witkowskiego skomentował Jacek Dehnel pisząc: Jest czas powagi i czas zgrywy. Czas bycia pisarzem i bycia szafiarką. Czas zwykłej żenady i bycia kompletnym, szkodliwym, nadętym idiotą.


zdjęcie pochodzi z fanpage'a naszego serwisu

A jak podaje Radio Zet prokuratura wszczęła dochodzenie, mające na celu sprawdzić, czy Michał Witkowski propagował symbole faszystowskie.

Pisarz opublikował na Facebooku oświadczenie po tym, jak spotkał się z falą krytyki pod swoim adresem:

Wiele osób nie wierzy jednak w szczerość tego oświadczenia, zarzucając autorowi chęć osiagnięcia taniego rozgłosu. Rozgłosu, który mógł mu pomóc w wypromowaniu książki Fynf und cwancyś. Powieść miała ukazać się na rynku 11 maja nakładem Wydawnictwa Znak literanova. W opisie wydawcy czytamy: Błyskotliwy humor, groza codzienności i niedyskretny urok lat 90. Najnowsza powieść enfant terrible’a polskiej literatury to powrót autora do jego literackich korzeni.

Zdaje się, że jednak tym razem enfant terrible się przeliczył.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 55  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 386
Paweł
28-04-2015 02:49

Obrazek został usunięty ze zdalnego serwera.E, to chyba jest taki pacyfista w kamuflażu i uprawia antyshopping. Ostatnio głośno o tym. Pewnie jest książka w nagrodę, ale trzeba podać numer, hasło i takie tam... :)
książek: 1544
Asiek
01-05-2015 19:34
Zgadzam się z Tobą, że biografia twórcy jest nierozerwalna z jego literaturą, ale sięgając na półkę po książkę nie zawsze wybieramy "ulubionych pisarzy", sięgamy po coś nowego, po coś z konkretnego gatunku lub konkretnego autora, czy po prostu po cokolwiek (bardzo lubię wybierać książki "w ciemno" często bywam wtedy pozytywnie zaskoczona:-). Czytając dużo nie da się zawsze znać biografie... Zgadzam się z Tobą, że biografia twórcy jest nierozerwalna z jego literaturą, ale sięgając na półkę po książkę nie zawsze wybieramy "ulubionych pisarzy", sięgamy po coś nowego, po coś z konkretnego gatunku lub konkretnego autora, czy po prostu po cokolwiek (bardzo lubię wybierać książki "w ciemno" często bywam wtedy pozytywnie zaskoczona:-). Czytając dużo nie da się zawsze znać biografie autora książki, szczególnie jeśli to literatura współczesna.
A to czy ktoś jest twoim ulubionym pisarzem wynika z tego, że napisał coś co ci się podoba, czy dlatego, że jego profil na facebook jest ciekawy?
Ja wybieram konkretne książki z różnych powodów, a książki tego konkretnego autora nie chcę wybrać, bo nie podoba mi się co on sobą reprezentuje jako człowiek, i sposób jego autoreklamy. Ale nie mówię, że nigdy, może kiedyś coś mi się odmieni, może ktoś mnie przekona, że są w jego powieściach treści które warto poznać.
Ja wybieram literaturę dla siebie i ewentualnie dla moich dzieci, a reszta świata niech sobie czyta co chce :-)
pokaż więcej
książek: 2574
jatymyoni
01-05-2015 20:20
Nie ważne czy piszą dobrze, czy żle byle nazwiska nie przekręcili. Witkowski to osiągnął, wszyscy go zauważyli i dyskutują o nim. Może jeszcze sięgną po książkę, aby dokładniej sprawdzić, kim jest. Myślę, że tym razem się przeliczył, bo Znak pewnych rzeczy nie toleruje. Znajdzie wydawnictwo, które rozbłyśnie przy autorze skandaliście. Jeżeli nie swoimi ksiązkami wzbudza zainteresowanie, to... Nie ważne czy piszą dobrze, czy żle byle nazwiska nie przekręcili. Witkowski to osiągnął, wszyscy go zauważyli i dyskutują o nim. Może jeszcze sięgną po książkę, aby dokładniej sprawdzić, kim jest. Myślę, że tym razem się przeliczył, bo Znak pewnych rzeczy nie toleruje. Znajdzie wydawnictwo, które rozbłyśnie przy autorze skandaliście. Jeżeli nie swoimi ksiązkami wzbudza zainteresowanie, to przynajmnie swoim strojem, zawsze to coś.
pokaż więcej
książek: 1134
Allie
01-05-2015 22:03
Czytam tę dyskusję i przychodzi mi do głowy jeden komentarz:
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1791
Magdalena
03-05-2015 23:26
Fakt. Są w Polsce pewne świętości. Tworzą naszą tożsamość - Polski i narodu. Jest tyle innych symboli, które można sobie nosić. I naprawdę nie widzę powodu dla którego miałoby się tę opaskę czy krzyż szargać. A jeśli ktoś to robi to mam wrażenie, że tylko z chęci głupiego lansu. Koleś jeden z drugim myśli, że założy opaskę , napluje na krzyż, włoży flagę w psią kupę to o nim w mendiach... Fakt. Są w Polsce pewne świętości. Tworzą naszą tożsamość - Polski i narodu. Jest tyle innych symboli, które można sobie nosić. I naprawdę nie widzę powodu dla którego miałoby się tę opaskę czy krzyż szargać. A jeśli ktoś to robi to mam wrażenie, że tylko z chęci głupiego lansu. Koleś jeden z drugim myśli, że założy opaskę , napluje na krzyż, włoży flagę w psią kupę to o nim w mendiach powiedzą, napiszą. Żal, że nie mogą czym innym się pochwalić. Gwiazda Dawida i symbole Mahometa czekają. A nie! zaraz, zaraz tych nie można obrażać bezkarnie bo można zarobić ostrzegawczy strzał w tył głowy. ;)
pokaż więcej
książek: 683
Sławomir
21-07-2015 11:52
No tak, papuzio kolorowy esesman. Wyjątkowe propagowanie faszyzmu muszę przyznać:) Cała trójka muszę również przyznać wygląda na wyborową drużynę SS do zadań specjalnych NA TYŁACH wroga, błe:)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Ci okrutni Rzymianie

STRASZNI RZYMIANIE PO RAZ DRUGI Wydawnictwo Egmont powraca ze wznowieniem czterech kolejnych tomów „Strrrasznej Historii”. Ja dziś skupiam się na pie...

zgłoś błąd zgłoś błąd