Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/4052/lubimyczytac-pl-uhonorowane-przez-ministra-kultury

Lubimyczytać.pl uhonorowane przez Ministra Kultury

85 wartościowy tekst

W czwartek 29 maja, podczas uroczystej gali w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich, portal Lubimyczytać.pl został uhonorowany Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nagrodę w kategorii „Kultura w sieci” w imieniu zespołu lubimyczytać.pl odebrały prezes Izabela Sadowska oraz redaktor naczelna Anna Misztak.

Fot. Danuta Matloch | Na zdjęciu: Izabela Sadowska, Anna Misztak

W imieniu całego zespołu chciałabym serdecznie podziękować Panu Ministrowi za tę prestiżową nagrodę, gdyż jest ona ukoronowaniem naszej pasji i naszej pracy. W ciągu trzech lat stworzyliśmy serwis społecznościowy dla czytelników, który jest teraz odwiedzany przez miliony Użytkowników. I to jest także nagroda dla nich, gdyż to oni współtworzą ten serwis. W tej chwili nasi Użytkownicy umieścili w serwisie ponad 700 tys. opinii i recenzji książek, wystawili książkom kilkanaście milionów ocen, tak więc tworzą rewelacyjną bazę, za którą pragnę im bardzo serdecznie podziękować. Z tego miejsca dziękuję także wszystkim naszym Partnerom za dotychczasową współpracę i zachęcam do jej kontynuowania. Dziękuję też wszystkim naszym bliskim osobom, które wspierają nasz projekt i nas przez cały czas.

Lubimyczytać.pl to książki w każdym formacie: to papier, ebook, audiobook. Ważne jest to, że lubimy czytać, ważne jest to, że propagujemy czytelnictwo i wykorzystujemy do tego nowe technologie. Jeżeli ktoś z Państwa przez przypadek nie ma konta w naszym serwisie, zapraszam i do zobaczenia w wirtualnym świecie. Dziękuję bardzo – powiedziała Izabela Sadowska po otrzymaniu statuetki z rąk Bogdana Zdrojewskiego.

Fot. Danuta Matloch | Na zdjęciu: Izabela Sadowska, Anna Misztak

Doroczna Nagroda Ministra przyznawana jest od 1997 roku artystom, twórcom i animatorom kultury w uznaniu całokształtu ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie. To prestiżowe wyróżnienie pozwala Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się również:

Literatura: Wiesław Myśliwski
Teatr: Stanisława Celińska, Teatr Narodowy w Warszawie - nagroda honorowa
Film: Agnieszka Grochowska, Paweł Pawlikowski
Muzyka: Marek Moś z orkiestrą AUKSO
Sztuki wizualne: Krzysztof Gierałtowski
Twórczość ludowa: Jan Karpiel Bułecka
Ochrona dziedzictwa: Zofia Gołubiew – nagroda honorowa, Paweł Jaskanis – nagroda honorowa
Upowszechnianie kultury: Jadwiga Mackiewicz, Miesięcznik „Architektura” – nagroda honorowa
Taniec: Krzysztof Pastor
Całokształt twórczości: Wojciech Młynarski
Mecenas Kultury: Klub Mecenasów Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
Specjalna Nagroda: Julia Kijowska


Fot. LC | Na zdjęciach z bankietu: Wiesław Myśliwski, Jacek Dehnel, Izabela Sadowska, Anna Misztak

Jesteśmy dumni z tego, że dołączyliśmy do doborowego grona osób i instytucji wyróżnionych przez Ministra Kultury. Nie byłoby nas w tym miejscu gdyby nie wspaniała społeczność lubimyczytać.pl – to dzięki Waszemu zaangażowaniu, niespotykanej aktywności i szczerej miłości do książek powstał i rozwinął skrzydła nasz wspólny serwis.

Dziękujemy Redaktorom, Recenzentom, Moderatorom, Bibliotekarzom i wszystkim naszym Użytkownikom. Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach. Będziemy dalej ciężko pracować, aby sprostać Waszym wymaganiom. 

Dziękujemy również Ekipie filmowej TVP Kultura za wspólnie spędzony dzień zdjęciowy i przygotowanie filmu z naszym udziałem. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję się spotkać.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 89  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 322
Jacob
18-07-2014 18:11
Gratulacje! :)
książek: 139
nook
05-08-2014 13:22
To dla mnie zaszczyt, być jednym z wielu tak zacnego gremium.
książek: 93
sfinks
12-08-2014 12:47
Super Gratuluję oby więcej takich nagród :)
książek: 339
Samurai
27-08-2014 06:01
Waszym sukcesem jest popularnosc wsrod czytelnikow, skuteczne promowanie czytelnictwa i milosci do ksiazek, mam nadzieje rowniez sukces komercyjny, a nie glaski od opresyjnego panstwa i plaszczenie sie przed nim. @X*&% taka nagrode. Zaden to honor, zaden powod do dumy. Jestescie wiecej warci od tych bezdusznych urzedasow.
książek: 171
mojewloskieimpresje
11-09-2014 12:35
Gratulacje dla redakcji portalu Lubimyczytać.pl.Cieszę się, że choć małą cząstką współtworzę ten bardzo wartościowy portal :-)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Myśl negatywnie!

Przyzwoita książka o planowaniu i dobieraniu strategii pod nadchodzące okoliczności czy przeciwników. Duży jest w niej nacisk na to jak powinna wyglą...

zgłoś błąd zgłoś błąd