Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/279/richard-zimler-odwiedzi-polske

Richard Zimler odwiedzi Polskę

  wartościowy tekst

17 i 19 listopada zapraszamy do Warszawy i Poznania na spotkania z amerykańskim pisarzem Richardem Zimlerem, autorem mrocznej powieści kryminalnej "Anagramy z Warszawy".

WARSZAWA, 17 listopada, czwartek
Spotkanie z autorem – godz. 19.00 – TRAFFIC CLUB, ul. Bracka 25 

POZNAŃ, 19 listopada, sobota
Spotkanie z autorem – godz. 12.00 – KSIĘGARNIA ZYSK I S-KA, ul. Wielka 10
Autor dedykuje książki – godz. 17.00 – Księgarnia BOOKAREST, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

"Anagramy z Warszawy" to mroczna powieść kryminalna rozgrywająca się w warszawskim getcie.

Jesień 1940. Hitlerowcy izolują 400 tysięcy Żydów na niewielkim obszarze polskiej stolicy, tworząc wyspę odciętą od świata zewnętrznego. Erik Cohen, starszy wiekiem psychiatra, musi przeprowadzić się do niewielkiego mieszkanka, zajmowanego przez swoją siostrzenicę i ukochanego siostrzeńca, dziewięcioletniego Adama. Pewnego zimowego dnia Adam znika. Nazajutrz jego zwłoki zostają odnalezione w kolczastym drucie otaczającym getto. Chłopcu ucięto nogę, a w ustach ma kawałek linki. Kiedy niedługo potem zostaje odnalezione ciało dziewczynki bez jednej dłoni, zaczyna rodzić się podejrzenie, które wprost nie mieści się w głowie – oto jakiś żydowski odszczepieniec zwabia dzieci w pułapkę. Chcąc schwytać mordercę, Erik musi porzucić wszystko, co jeszcze mu zostało, i zapuścić się w najgroźniejsze zakątki Warszawy pod niemiecką okupacją...

Niebanalny bohater, kryminalna zagadka i dynamiczna fabuła, a równocześnie wielowarstwowa, poważna książka, w której Zimler składa hołd ofiarom Holocaustu.
Independent

Żywy, dojmujący portret człowieka, który na własną rękę usiłuje zaprowadzić ład w szaleństwie Trzeciej Rzeszy.
Jewish Chronicle

RICHARD ZIMLER urodził się w 1956 roku w Roslyn Heights na przedmieściach Nowego Jorku. Po uzyskaniu magisterium z dziennikarstwa na Uniwersytecie Stanforda pracował przez osiem lat jako dziennikarz, głównie w San Francisco. W 1990 roku przeniósł się do Portugalii, gdzie przez szesnaście lat uczył dziennikarstwa na uniwersytecie w Porto. W ciągu piętnastu lat opublikował osiem powieści, w tym światowe bestsellery: Ostatni kabalista Lizbony, Stróż świtu, Anagramy z Warszawy. Za swoje powieściowe dokonania Richard Zimler otrzymał wiele renomowanych nagród, w tym między innymi francuską nagrodę Alberto Benveniste za Stróża świtu w 2009 roku, amerykańską Herodotus Award w 1998 roku za Ostatniego kabalistę Lizbony oraz dla tej samej książki tytuł Książki Roku 1998 w Wielkiej Brytanii. Jego najnowsza powieść, Anagramy z Warszawy, wygrała w plebiscycie na książkę roku 2009, zorganizowanym przez najważniejsze portugalskie czasopismo literackie, „LER”.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2102
LubimyCzytać
10-11-2011 16:48
Zapraszamy do dyskusji na temat "Richard Zimler odwiedzi Polskę"
książek: 392
mmonika92
12-11-2011 21:51
Szkoda,że nie mieszkam w Warszawie :(
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Wszystko wina kota!

Akurat dzisiaj przypada Światowy Dzień Kota :)) Po raz kolejny Pani Agnieszka Lingas-Łoniewska mnie nie zawiodła, od kilku lat znajduje się na liście...

zgłoś błąd zgłoś błąd