Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/247/akcja-ksiazka-za-ksiazke-na-15-targach-ksiazki-w-krakowie

Akcja "Książka za książkę" na 15. Targach Książki w Krakowie

  wartościowy tekst

Czas na jesienne porządki w księgozbiorach! Po raz 6. Gazeta Wyborcza rozpoczyna wielką zbiórkę książek dla krakowskich bibliotek publicznych. Podczas 15. Targów Książki każdy kto wesprze akcję otrzyma rabat na nowe tytuły u ponad 80 wystawców.

Jak to działa? Wystarczy przynieść przeczytaną książkę (najlepiej w dobrym stanie) na targowe stoisko akcji „Książka za książkę” w dniach 3-6 listopada (ul. Centralna 41A, pierwszy pawilon, obok szatni). Za każdą książkę otrzymacie jeden kupon. Dzięki niemu dostaniecie dodatkowy rabat na dowolną nową książkę u wydawców biorących udział w akcji. Ich stoiska oznaczone będą nalepką z logo akcji, a pełną listę wydawnictw znajdziecie na odwrocie kuponu.

Kupując taką książkę oddajecie sprzedawcy kupon. Pamiętajcie jednak, że wydawcy mają prawo wyłączyć z tej promocji wybrane tytuły, np. książki znacznie przecenione.

„Książka za książkę” to wspólna akcja „Gazety Wyborczej”, Targów w Krakowie, Radia Kraków i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Partnerem zbiórki jest portal lubimyczytac.pl.

Przez ostatnich 5 lat do krakowskich bibliotek trafiło dzięki Wam ponad 12 tysięcy książek, zebranych w ciągu zaledwie 20 dni targów! Za wszystkie tytuły dziękujemy, a pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej już czekają na kolejne tysiące. To oni rozdzielą zebrane książki między krakowskie biblioteki tak, by wszystkie znalazły nowych czytelników. Nieliczne pozostałe tytuły pomogą w nauce studentom bibliotekoznawstwa.

Zachęcamy Was do refleksji nad zawartością domowych regałów z książkami i zrobienia miejsca na nowe tytuły. Podzielcie się książkami, do których raczej nie wrócicie. Szukamy przede wszystkim książek ciekawych, przydatnych innym - tytułów dla dzieci i młodzieży (tych szczególnie brak w bibliotekach), beletrystyki, lektur szkolnych, książek historycznych i popularnonaukowych. Takich, które sami chętnie pożyczylibyście z biblioteki. Im nowsze i w lepszym stanie – tym większa szansa, że trafią w dobre ręce i ucieszą kolejnych czytelników.

Prosimy, nie przynoście książek w kawałkach, podręczników szkolnych i akademickich, starych książek naukowych i innych tytułów mocno nieaktualnych. Takich pozycji nie będziemy mogli przyjąć.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 315
Wit
31-10-2011 11:50
No to szykuję stosik! szkoda tylko, że muszę to pociągiem dotaszczyć do Krakowa :)
książek: 458
pola987
31-10-2011 13:22
Szkoda, że w Warszawie nie ma podobnej akcji. Niestety do Krakowa to trochę za daleko, a znalazłabym wiele książek "na wymianę". Ogólnie uważam, że to super pomysł. Sama często oddaję książki, których nie będę już czytać do warszawskich bibliotek. A gdybym mogła za to dostać zniżkę na nowe tytuły byłoby świetnie :]
książek: 457
Agacja
31-10-2011 13:24
Kurczę, świetna akcja! Sama bardzo chętnie powymieniałabym się książkami, ale do Krakowa mi nie po drodze... Achh, mieszkam na drugim końcu Polski, więc muszę obejść się smakiem:(
książek: 590
pablo
31-10-2011 14:13
Moim zdaniem nic specjalnego. Ostatnim razem zawiozłem może z 10 książek i zyskałem na tym niewiele bo ok 15 zł. Rabaty wbrew pozorom sa niewielkie (5%, rzadziej 10%). Z góry ostrzegam, że starych i zniszczonych książek nie przyjmują:)
książek: 949
Darth_Morrigan
03-11-2011 13:48
Ja mam pytanie: te rabaty są do wykorzystania tylko i wyłącznie na ternie Targów, czy jak pójdę sobie z kuponikiem do dowolnej księgarni w dowolnym dniu, to mam jak z tego skorzystać?
Czy jakieś limity czasowo-miejscowe są?
EDIT:
Dobra, już wiem. Trochę bez sensu, że tylko na terenie Targów można z tych rabatów robić użytek, no ale ok, niektórych książek i tak mam zamiar się pozbyć.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Ciemno, prawie noc

w kategorii "kryminał" wypada to dość słabo. liczyłem, że historia pójdzie w zupełnie innym kierunku. trochę to naciągane i aż nie do uwierz...

zgłoś błąd zgłoś błąd