Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/2173/wskaz-ksiazke-ktorej-czytanie-to-sama-przyjemnosc

Wskaż książkę, której czytanie to sama przyjemność!

13 wartościowy tekst

Od stycznia do kwietnia na antenie Czwórki Polskiego Radia Sylwia Stano i Zofia Karaszewska z Bibliocreatio polecały wartościową literaturę dla młodych czytelników. Teraz czas na Was – wybierzmy książkę, od której nie sposób się oderwać.

Jak powiedziały organizatorki akcji: „Żeby zaszczepić miłość do książek nie będzie dla nas ważniejszego kryterium od tego, żeby książka przykuwała uwagę i rozpalała emocje; by chciało się ją czytać dalej i do niej wracać".

Podczas audycji w radiowej Czwórce powstała lista 48 książek, których czytanie to sama przyjemność, a nie lektura obowiązkowa. Książek, od których nie można się oderwać - wartościowych i dobrze napisanych.

Na liście znalazły się rozmaite tytuły: fantastyczne Gra o tron czy Atlas chmur, kryminalne I nie było już nikogo czy Fałszywy trop, reporterskie Gottland i Heban. Sporo jest też klasyki: Portret Doriana Graya, Paragraf 22, Duma i uprzedzenie czy Miłość w czasach zarazy. Są monumentalne powieści jak Upadek gigantów, są też zbiory opowiadań, np. Za kogo ty się uważasz Alice Munro.

Wszystkie książki znajdziecie na blogu czytoczytam.to.

Na liście jest obecnie 48 tytułów. Wy wybierzecie książkę nr 49. Natomiast 50 tytuł wskażą słuchacze radiowej Czwórki.

Od dziś do niedzieli 28 kwietnia wpisujcie propozycje tytułów w komentarzach pod tą aktualnością. Możecie uzasadnić swój wybór – autor najciekawszego uzasadnienia otrzyma od Bibliocreatio pakiet 10 książek z listy (Złodziejka, Sarah Waters; Gra Endera, Orson Scott Card; Jane Eyre,Charlotte Bronte; Duma i uprzedzenie, Jane Austen; Gra o tron, George R.R.Martin; Pachnidło Patrick Suskid; Madame, Antoni Libera; Brak wiadomości od Gurba, Eduardo Mendoza; Złodziejka książek, Markus Zusak; Marina, Carlos Zafon).

Spośród wszystkich propozycji wybierzemy najciekawsze i od poniedziałku 29 kwietnia ruszy głosowanie, w którym wybierzecie książkę, która dołączy do listy stworzonej przez Bibliocreatio.

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym akcji czytoczytam.to.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 46  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1648
isabelle142
28-04-2013 23:22
Chuda Chuda
Kiedy czytam słowa 'książka, od której nie sposób się oderwać', zawsze przychodzi mi na myśl 'Chuda'. Może i nie do końca da się powiedzieć, że jej czytanie to sama przyjemność, w końcu porusza bardzo ważny problem - anoreksji, a książka o takiej tematyce teoretycznie przyjemną być nie może. Jednak nie trafiłam w swoim...
Chuda Chuda
Kiedy czytam słowa 'książka, od której nie sposób się oderwać', zawsze przychodzi mi na myśl 'Chuda'. Może i nie do końca da się powiedzieć, że jej czytanie to sama przyjemność, w końcu porusza bardzo ważny problem - anoreksji, a książka o takiej tematyce teoretycznie przyjemną być nie może. Jednak nie trafiłam w swoim życiu (ani przed 'Chudą', ani po niej) na powieść, która wciągnęłaby mnie do tego stopnia. Od momentu, kiedy po nią sięgnęłam, żyłam jak w transie. Przyciągała mnie jak magnes. Czytałam ją przed pójściem spać, po przebudzeniu, na przerwach, luźniejszej lekcji, przystanku autobusowym, po dotarciu do domu... Z otwartymi ustami, wypadałoby dodać. Pochłaniałam (bo to słowo jest najbardziej adekwatne) ją, aż skończyłam, i mimo iż od tamtego czasu minęło ładnych kilka lat, pamiętam to, jakby było wczoraj. Wstrząsnęła mną i pogłębiła zainteresowanie tematem. Pozycja obowiązkowa dla każdej nastolatki - ku przestrodze!
pokaż więcej
książek: 1992
Niehalo
29-04-2013 16:36
Madame Madame

To bardzo prosta historia opowiedziana w cudowny sposób.To kolorowy opis szarych, nie oszukujmy się, czasów, które pobarwić odrobinę mogą tylko tacy ludzie jak Lubera. Być jak Madame i mieć chłopca jak młodziutki autor, choć to nie bohater to marzenie każdej czytającej; marzenie pokazane w słowach nie mieszczących...
Madame Madame

To bardzo prosta historia opowiedziana w cudowny sposób.To kolorowy opis szarych, nie oszukujmy się, czasów, które pobarwić odrobinę mogą tylko tacy ludzie jak Lubera. Być jak Madame i mieć chłopca jak młodziutki autor, choć to nie bohater to marzenie każdej czytającej; marzenie pokazane w słowach nie mieszczących się na końcu języka tylko gdzieś tam, w tyle głowy. Ta powieść mnie zmieniła, nadała inny wydźwięk moim myślom; zdecydowanie tak. Ta powieść mnie zachwyciła, a już najbardziej zakończenie - tak do bólu banalne, że aż niespodziewane. To książka po której przeczytaniu można spokojnie umrzeć. To książka od której nie można się oderwać.
pokaż więcej
książek: 516
Serenity
06-05-2013 22:21
Sprawiedliwość owiec. Filozoficzna powieść kryminalna Sprawiedliwość owiec. Filozoficzna powieść kryminalna

Od samego początku wciągająca. Nietuzinkowa. Z humorem. Dla mnie to nie tylko książka od której nie można się oderwać, ale przede wszystkim książka dzięki której można się oderwać od rzeczywistości.
książek: 54
DanceQueen
08-05-2013 17:21
Lilka Lilka
Świetna, bardzo życiowa książka. Nieprzewydywalne zwroty akcji. Polecam !!!
książek: 448
meg1013
12-05-2013 16:16
Igrzyska śmierci Igrzyska śmierci
W pierścieniu ognia W pierścieniu ognia
Kosogłos Kosogłos
Cała seria strasznie wciąga chociaż może się odrobinę ciągnąć na początku. Jest bardzo ładnie...
Igrzyska śmierci Igrzyska śmierci
W pierścieniu ognia W pierścieniu ognia
Kosogłos Kosogłos
Cała seria strasznie wciąga chociaż może się odrobinę ciągnąć na początku. Jest bardzo ładnie napisana. Autorka uchwyca wszystkie emocje bardzo realistycznie i dokładnie. Seria jest też strasznie wzruszająca. Zachęcam wszystkich do przeczytania ,bo książka powinna im przypaść do gustu .
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Najszczęśliwsza

I z nów Pan Max Czornyj pokazał na co go stać. Do ostatnich stron nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Trzyma w niepewności do samego końca. Pol...

zgłoś błąd zgłoś błąd