Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/2000/oko-w-oko-z-ake-edwardsonem

Oko w oko z Åke Edwardsonem

5 wartościowy tekst

Już wiadomo, z kim spotkają się uczestnicy organizowanej przez lubimyczytać.pl wycieczki do Sztokholmu "Śladami szwedzkich kryminałów". W czasie ekskluzywnej kolacji będą mieć okazję, by poznać osobiście Åke Edwardsona, szwedzkiego autora powieści kryminalnych.

W kwietniu w Sztokholmie miłośnicy skandynawskich powieści kryminalnych będą mieli niepowtarzalną okazję, by spotkać się i porozmawiać o pisaniu kryminałów z jednym z najbardziej znanych szwedzkich autorów, Åke Edwardsonem. W czasie ekskluzywnej kolacji każdy uczestnik wycieczki "Śladami szwedzkich kryminałów" będzie miał możliwość zadać pisarzowi pytanie o jego twórczość i zdobyć jego autograf.

Åke Edwardson jest autorem powieści kryminalnych, których akcja toczy się w Göteborgu. Jest twórcą serii książek z udziałem komisarza Erika Wintera. Zapoczątkował ją w 1997 roku powieścią Taniec z aniołem, która natychmiast przyciągnęła uwagę czytelników i krytyków i została wyróżniona nagrodą za najlepszą szwedzką powieść kryminalną. A to nie jedyne wyróżnienie, które przyznała Edwardsonowi Szwedzka Akademia Twórców Literatury Kryminalnej (szw. Svenska Deckarakademin). Åke Edwardson, wcześniej pracujący jako dziennikarz, wykładowca na uniwersytecie w Göteborgu i rzecznik prasowy dla ONZ, dziś jest jednym z najchętniej czytanych pisarzy nie tylko w Szwecji, lecz także za granicą. Jego książki zostały przetłumaczone na 20 języków. Ten laureat wielu prestiżowych nagród, w 2003 roku został uznany w swojej ojczyźnie za najlepszego pisarza.

Uczestnicy kwietniowego wyjazdu do Sztokholmu będą mieli okazję dowiedzieć się, jak został pisarzem i jak powstawała słynna seria powieści o Eriku Winterze. Kto wie, może pisarz zdradzi nad czym obecnie pracuje i ujawni rąbka tajemnicy na temat zagadki, jaką będą rozpracowywać jego bohaterowie.

Spotkanie z pisarzem to tylko jedna z atrakcji, jaką przygotowaliśmy dla uczestników podróży literackiej do Sztokholmu. Podróżnicy zwiedzą Sztokholm wędrując szlakiem Stiega Larssona. Dowiedzą się więcej o tle akcji w skandywnawskich powieściach. A także wezmą udział w specjalnie dla nich wymyślonej literackiej grze kryminalnej na wyspie Ingarö, na której kręcono zdjęcia do amerykańskiej ekranizacji książki Stiega Larssona "Dziewczyna z tatuażem".

Więcej o wycieczce możecie dowiedzieć się na podstronie lubimyczytac.pl/podroze. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wycieczki! Liczba miejsc jest ograniczona!

Projekt "Śladami szwedzkich kryminałów" to akcja organizowana przez lubimyczytac.pl we współpracy z biurem podróży Travel Expert i wydawnictwem Czarna Owca.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 8  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1704
Triss
26-03-2013 11:42
Brzmi świetnie, szkoda tylko, że cena zaporowa...
książek: 794
fairada
06-05-2013 17:58
książek: 504
Karaś
19-10-2013 22:43
Oczywiście. Tylko skąd pieniądze.
książek: 412
Kinia
07-12-2013 17:51
ja byłam promem z Gdańska, tylko jeden dzień w Sztokholmie ale to wystarczyło aby czuć klimat książek Stiega Larssona. kosztowało niewiele
książek: 305
Agata
19-08-2014 16:45
Fjallbacka - nazwa tej szwedzkiej miejscowości wyryła mi się w myślach po kryminałach Camilli Lackebrg.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Nieodnaleziona

Historia głównego bohatera naprawdę wciągająca, popisowy twist autora na końcu wiarygodny i rzeczywiście dość niespodziewany. Radość z czytania niszcz...

zgłoś błąd zgłoś błąd