Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/1768/najlepszy-szwedzki-kryminal-2012-od-dzis-w-polsce

Najlepszy szwedzki kryminał 2012 od dziś w Polsce

6 wartościowy tekst

Dziś polską premierę ma W ofierze Molochowi – najnowsza powieść Åsy Larsson o przygodach Rebeki Martinsson. Książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego, została ogłoszona przez Szwedzką Akademię Kryminału najlepszą szwedzką powieścią kryminalną 2012 roku. Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym książki.

Pewnej niedzieli we własnym domu zostaje bestialsko zamordowana starsza kobieta. Siedmioletni wnuk zmarłej, Marcus, zostaje odnaleziony w pobliżu. Zszokowany, nie potrafi wyjaśnić, co się stało. Wkrótce okazuje się, że nad rodziną chłopca ciąży fatum. Zmarli wszyscy jego krewni. Pradziadek został rozszarpany przez niedźwiedzia, a ojciec śmiertelnie potrącony przez nieznanego kierowcę. Sam Marcus nieomal pada ofiarą dwóch tragicznych wypadków. To nie może być zwykły przypadek. Prawniczka Rebeka Martinsson, ignorując zakaz szefa, rozpoczyna prywatne śledztwo, które prowadzi ją do odległej przeszłości. Pomagają jej również znani z poprzednich części cyklu policjanci: Anna Maria Mella i Sven Erik Stalnacke.

Åsa Larsson napisała niesłychanie piękną i potworną historię o dobrych i złych ludziach, której wszystkie składniki – i małe, i duże – zapierają czytelnikowi dech. Cierpliwość pisarki z pewnością przyczyniła się do tego, że "W ofierze Molochowi", jej piąta książka o prokuratorce Rebece Martinsson, jest jej – dotychczas – najlepszą powieścią. (Norrbottens-Kuriren)

Åsa Larsson zrobiła to jeszcze raz! Napisała kryminał, którego moc, wyrazistość i wyczucie językowe sprawiają, iż większość książek tego gatunku pozostaje w cieniu. (Skanska Dagbladet)

Åsa Larsson – szwedzka autorka powieści kryminalnych, urodziła się w 1966 roku w Uppsali, ale dzieciństwo i młodość spędziła na dalekiej północy, w Kirunie. Wróciła do Uppsali na studia. Przez kilka lat pracowała jako prawniczka ze specjalnością prawo podatkowe. Po sukcesie pierwszej książki poświęciła się całkowicie pisaniu. Obecnie mieszka w Mariefred, ma dwoje dzieci. Każdy tytuł Åsy Larsson sprzedał się w Szwecji w nakładzie ponad 200 000 egzemplarzy. Jej powieści przełożono na kilkanaście języków. Åsa Larsson należy niewątpliwie do najbardziej znanych i najchętniej czytanych skandynawskich autorek kryminałów zarówno w Szwecji jak i w Europie, zwłaszcza w krajach skandynawskich i w Niemczech. Åsa Larsson jest wnuczką legendarnego szwedzkiego narciarza, Erika "Kiruna-Lassego" Larssona, zdobywcy złotego medalu olimpijskiego w 1936 w biegu na 18 kilometrów. "Mój tato nie ma lekko. Najpierw był synem Kiruna-Lassego, a teraz jest ojcem Åsy Larsson" – powiedziała kiedyś żartobliwie autorka.

W ofierze Molochowi jest czwartą powieścią Åsy Larsson w Wydawnictwie Literackim, wcześniej ukazały się: Krew, którą nasiąkła, I tylko czarna ścieżka, Aż gniew twój przeminie.

Obejrzyj trailer książki:


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 687
vAnitas
23-01-2013 14:00
Czytałam "Aż gniew twój przeminie" i bardzo mi się podobała, autorka stwarza świetny klimat.
Osobiście chcę nadrobić pozostałe książki, a pewnie i do tej w końcu się przymierzę :)
książek: 3306
Andrew
23-01-2013 20:22
Nie bardzo umiem dyskutować o książce, której nie przeczytałem. A to, że autorka mocna, nie zawsze gwarantuje kolejną dobrą lekturę.
książek: 796
arachne
23-01-2013 22:44
O, dopisuję sobie do listy 'koniecznie przeczytać zaraz po maturze'. Opis genialny, mam nadzieję, że treść również, marzy mi się porządny kryminał.
książek: 0
25-07-2014 09:37
moi drodzy państwo.aktualnie jestem na etapie lektury"w ofierze molochowi"asy larsson,po którą zachęciło mnie jakiś czas temu słuchowisko radiowe"książka na głos",gdzie aktor marcin perchuć czytał tę powieść.kilka dni później zobaczyłem tę powieść w centrum handlowym real i postanowiłem ją nabyć.dziś nie żałuję wydanych na nią pieniędzy,a to dlatego,iż jest to istotnie fascynująca powieść,aż... moi drodzy państwo.aktualnie jestem na etapie lektury"w ofierze molochowi"asy larsson,po którą zachęciło mnie jakiś czas temu słuchowisko radiowe"książka na głos",gdzie aktor marcin perchuć czytał tę powieść.kilka dni później zobaczyłem tę powieść w centrum handlowym real i postanowiłem ją nabyć.dziś nie żałuję wydanych na nią pieniędzy,a to dlatego,iż jest to istotnie fascynująca powieść,aż ciężko się od niej oderwać.i szczerze każdemu,kto lubi takie skandynawskie kryminały,serdecznie polecam.
pokaż więcej
książek: 467
fourwell
04-08-2014 11:48
A ja przekornie. Szału nie ma, ale dość miło się czyta.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Hashtag

Nie rozumiem fenomenu yej książki. Czytasz i coraz mniej rozumiesz z tehp cp czytasz. Oczekujesz, że koniec wszystko wyjaśni , a po nim wiesz jeszcze...

zgłoś błąd zgłoś błąd