Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12680/zostan-recenzentem-ksiazki-ksiega-arona

Zostań recenzentem książki „Księga Arona”

6 wartościowy tekst

Uwielbiasz książki? Chcesz pisać recenzje? Marzysz o przedpremierowej powieści, która trafi do ciebie zanim znajdzie się na półkach księgarni? Weź udział w akcji Wydawnictwa Sonia Draga i zrecenzuj „Księgę Arona” – wzruszającą książkę o chłopcu, którego losy splatają się z historią Janusza Korczaka. Prawa do jej publikacji sprzedano do 16 krajów!

Szanse na szczęście tradycyjnej żydowskiej rodziny, która z małej polskiej wioski przeniosła się do zatłoczonej, nowoczesnej Warszawy, przekreśla wybuch II wojny światowej. Od pierwszych dni września Aron, główny bohater powieści, staje się świadkiem brutalnych i bezprecedensowych wydarzeń, ale równie szybko, jak zmienia się świat wokół niego, chłopiec uczy się radzić sobie z nową rzeczywistością we własny sposób. Gdy znaną mu okolicę ograniczają ciasne mury getta, każdy dzień staje się walką. Żydowskie dzieci wałęsają się po ulicach w poszukiwaniu jedzenia i pieniędzy, podejmując okrutne decyzje, z wagi których nawet nie zdają sobie sprawy. Wkrótce Aron traci bliskich i trafia pod opiekę Janusza Korczaka, który na nowo budzi w nim emocje.

Jim Shepard – jest autorem siedmiu powieści i pięciu zbiorów opowiadań. Jego teksty publikowano m.in. w magazynach „The New Yorker”, „The Paris Review” oraz „Esquire”. Autor mieszka razem z żoną, również pisarką, w Williamstown w stanie Massachusetts i wykłada kreatywne pisanie w Williams College. „Księga Arona” jest owocem wieloletnich badań Sheparda. Prawa do jej publikacji sprzedano do 16 krajów.

Arcydzieło! Niezwykła powieść, która powinna dołączyć do półki z najważniejszymi pozycjami literackimi o Holokauście. Shepard stworzył coś transcendentnego i ponadczasowego. – „The Washington Post”


Poruszająca. Shepard ma dar przemieniania piekła w testament miłości i poświęcenia. Czy istnieje lepszy sposób na krytykę nazistowskiej hipokryzji niż przywołanie przykładu życia najzwyklejszego dziecka, znaczącego dla historii tyle co numer, jeden z niezliczonej grupy? – „The Guardian”


Dzieło mistrza. Opowieść, która o złożonej naturze heroizmu mówi z tak rozbrajającą szczerością, że każdy z czytelników czuje się wezwany do większej odwagi. – „The Washington Post”

Fragment powieści

Dzieciak, któremu policjant podarł koszulę i którego potem pobił, siedział w kucki pośrodku placu i wył, próbując dosięgnąć ręką bolącego miejsca na plecach. Wszyscy musieli go omijać.
– Wystarczy tych wrzasków – zniecierpliwił się Lutek.
Piski chłopca przeszły w szloch. Nadal tkwił w tym samym miejscu, nie podnosząc się z ziemi.
– Zobaczę, co się dzieje – postanowił wreszcie Borys, po czym wstał i przeszedł na drugą stronę ulicy, kierując kroki w stronę apteki.
– Dokąd on idzie? – spytała Adina.
– Z pierwszego piętra widać ulicę za murem – wyjaśnił Lutek.

Jak zostać przedpremierowym recenzentem?

  • Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres recenzent@soniadraga.pl, w tytule wpisując „zgłoszenie – LC”. Przedstaw się w kilku słowach i wyślij link do swojego profilu w serwisie lubimyczytać.pl. Jeśli o książkach piszesz także na blogu lub dzielisz się zdjęciami przeczytanych książek na Instagramie lub Facebooku, to również podeślij linki. Wydawnictwo Sonia Draga czeka na zgłoszenia do 15 września 2019 roku.
  • Wydawnictwo Sonia Draga wybierze autorów najciekawszych zgłoszeń, o czym poinformuje ich mailowo. Egzemplarze przedpremierowe zostaną wysłane zaraz po przekazaniu adresu do wysyłki książki.
  • Zamieść swoją recenzję w serwisie lubimyczytać.pl i pamiętaj, by podesłać linki do Wydawnictwa Sonia Draga.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i życzymy powodzenia!

Artykuł sponsorowany

Powiązane treści:
Nagroda Angelus – poznaj finalistów oraz nominowane książki

Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus ogłosiło tegorocznych finalistów. Krótka lista nominowanych ma wyjątkowo międzynarodowy charakter. Wśród autorów finałowych książek znalazły się pisarki i pisarze z Austrii, Bułgarii, Czech, Ukrainy, Niemiec i Rosji. Po raz pierwszy w czternastoletniej historii nagrody w finale nie ma książki polskiej.więcej
Czerń ustąpiła miejsca szarości. Rozmowa z Małgorzatą Rejmer

Lata terroru straumatyzowały rzesze ludzi w Albanii. Jak gruba jest jeszcze warstwa błota, które dzisiaj pokrywa ten kraj? O trudnym wydobywaniu głosów komunistycznej Albanii, współczesnym obliczu Shqipërii oraz o nowej książce „Czekają nas piękne dni” rozmawiamy z Małgorzatą Rejmer – której „Błoto słodsze niż miód” zakwalifikowano do finału Nagrody Literackiej Nike.więcej
Piąta edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA już 20 września!

Takie stężenie kryminału ma miejsce w Poznaniu tylko raz w roku. Od 20 do 22 września po raz piąty miasto stanie się mekką starszych i młodszych miłośników zbrodni i zagadek oraz tych, którzy (na papierze) przekraczają granice praworządności, i tych, którzy ich strzegą. A wszystko to w ramach Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 8  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 82
Ewelina
11-09-2019 10:00
zgłosiłam sie :)
książek: 148
senoreugenio
11-09-2019 11:13
Taktyczny komentarz do obserwowania wątku.
książek: 184
Paulina
11-09-2019 12:19
Zgłoszenie wysłane! Kolejna książka, którą należy przeczytać i o której należy głośno mówić. Mówić tak, aby wszyscy usłyszeli i nie zapomnieli o tym co zdarzyło się 80 lat temu !!!
książek: 298
Agnesto
13-09-2019 13:39
wysłałam swoje zgłoszenie - trzymam za siebie samą KCIUKI :)
książek: 5089
Książkowo_czyta
14-09-2019 17:46
Poszło :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Co to jest własność

Jeden z najsłynniejszych esejów Proudhona, klasyka myśli politycznej. To z niego pochodzi znany cytat, że "własność jest kradzieżą".

zgłoś błąd zgłoś błąd