Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12620/wyzwanie-czytelnicze-lc-temat-na-wrzesien

Wyzwanie czytelnicze LC – temat na wrzesień

6 wartościowy tekst

Chyba każdemu z nas, niezależnie od wieku, początek września kojarzy się z powrotem do szkoły po wakacjach. Jedni z rozrzewnieniem wspominają swoich ukochanych nauczycieli i szkolne przyjaźnie, inni właśnie kupują ostatnie podręczniki i pakują tornistry. Ale przecież we wrześniu nie można zapomnieć o czytaniu!

Tym z naszych użytkowników, którzy szkolne lata mają już dawno za sobą, postanowiliśmy nieco odświeżyć pamięć o tablicy, kredzie i kartkówkach ;) Natomiast czytelnicy w wieku szkolnym z pewnością tym razem będą mieć ułatwione zadanie.

Zadanie na wrzesień brzmi:
nadrobię lekturę szkolną, której nie przeczytałam/łem.

Niektórzy doskonale pamiętają, jakie szkolno-literackie grzeszki mają na sumieniu i które książki poznali wyłącznie z „bryków”. (Uwaga do prymusów czytających wszystkie lektury: przeczytanie „Nad Niemnem” bez opisów przyrody to tak, jakby tej książki w ogóle nie przeczytać!). Zerknijcie jednak na naszą aktualność z kanonem lektur szkolnych –  może zamiast rozdzierających szaty romantyków czy dręczących sumienia pozytywistów znajdziecie lekturę, której nadrobienie będzie wyłącznie przyjemnością.

Gotowi na powrót do szkolnych ław i omawiania lektur?

Pamiętajcie, żeby dołączyć do specjalnej grupy na Facebooku, gdzie możecie wklejać linki do swoich opinii na lubimyczytać.pl. Jeśli nie macie konta w social mediach, to stworzyliśmy również specjalny wątek na forum. Koniecznie dajcie znać, które książki wybraliście i jak wam się podobały.

Oznaczajcie nas na Instagramie i Facebooku pod zdjęciami publikacji, które czytacie w ramach akcji. Dodawajcie hashtag #WyzwanieLC2019 pod publicznymi postami. Będziemy obserwować wasze poczynania i odwiedzać wasze profile. Zachęcamy też do stworzenia półki „Wyzwanie LC 2019”. Jeżeli się na to zdecydujecie, to z przyjemnością przygotujemy podsumowanie tego, po jakie książki najczęściej sięgaliście w ramach tegorocznej akcji.

Powiązane treści:
Kanon lektur szkolnych. Co dodać na listę, a czego jest za dużo?

Dlaczego dzieci powinny czytać książki? Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, wspiera wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. O to, by młodzi czytelnicy sięgali po książki, dba między innymi szkoła. Sprawdziliśmy więc, jakie pozycje figurują w obowiązującym w roku szkolnym 2019/2020 kanonie lektur szkolnych i o opinię poprosiliśmy Nauczyciela Roku.więcej
Czytelnicze powroty, czyli dlaczego w dorosłości należy czytać książki z dzieciństwa

Książki z dzieciństwa, do których wracamy w dorosłości, mogą przynieść albo niemiłe zaskoczenia, albo jeszcze większe zachwyty. W której z tych grup Tomasz Pindel umieści „Akademię pana Kleksa”, „W pustyni i w puszczy” czy „Braci Lwie Serce”?więcej
Jakie książki najczęściej wypożyczamy z bibliotek?

Dwudziesty pierwszy tom przygód Jacka Reachera autorstwa Lee Childa był najczęściej wypożyczaną książką na przełomie 2017 i 2018 roku według statystyk udostępnionych przez British Library. A jakie książki cieszą się największą popularnością w polskich bibliotekach?więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1857  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 878
Ambrose
12-09-2019 22:33
Myślałem, deliberowałem, poszedłem do biblioteki i skończyło się jak zwykle, tzn. sięgnąłem po tytuł, którego nie planowałem. Wrześniowe wyzwanie wykorzystam do zmierzenia się z jednym z moich czytelniczych wyrzutów sumienia - przede mną twórczość Tadeusza Konwickiego i jego:

Mała apokalipsa Mała apokalipsa
książek: 1251
Miras
14-09-2019 22:22
35. I dalej ...Zbieg Zbieg
książek: 1251
Miras
16-09-2019 19:15
36. Zapisane w wodzie Zapisane w wodzie
książek: 553
frania007
18-09-2019 09:59
Trudne, bo większość lektur przeczytałam. Ale zawsze jest kanon dodatkowy, nieomawiany. Stanęło na Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa
książek: 686
Uleczkaa38
18-09-2019 12:13
NABÓR RECENZENTÓW!

Portal Sztukater.pl poszukuje redaktorów działu "Książki"!
Zapraszamy miłośników czytania, otwartych na każde gatunki literackie, którzy lubią dzielić swoimi przemyśleniami z lektury!

Oferujemy darmowe egzemplarze recenzenckie pasjonujących książek, które czekają właśnie na Ciebie, byś mógł je przeczytać i podzielić się z innymi czytelnikami swoimi wrażeniami!

Zgłoszenie,...
NABÓR RECENZENTÓW!

Portal Sztukater.pl poszukuje redaktorów działu "Książki"!
Zapraszamy miłośników czytania, otwartych na każde gatunki literackie, którzy lubią dzielić swoimi przemyśleniami z lektury!

Oferujemy darmowe egzemplarze recenzenckie pasjonujących książek, które czekają właśnie na Ciebie, byś mógł je przeczytać i podzielić się z innymi czytelnikami swoimi wrażeniami!

Zgłoszenie, zawierające kilka słów o sobie, przykładową recenzję lub link do recenzji na blogu, prosimy kierować po poniższy adres:

zapisy@sztukater.pl .

Wiadomości prosimy tytułować: "Nabór recenzentów". Nabór trwa do końca września.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Exitus Letalis #1

Komiks ma ciekawą kreskę, więc miło ogląda się obrazki. Pod tym względem lubię autorkę tych historii rysunkowych. Jednak charakter fabuły mnie nie ocz...

zgłoś błąd zgłoś błąd