Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12615/9-festiwal-dekonstrukcji-slowa-czytaj

9. Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”

  wartościowy tekst

Około 30 wydarzeń w ciągu 7 dni, do tego ogromna dawka literackich wrażeń – już po raz dziewiąty w Częstochowie odbędzie się festiwal prezentujący niebanalne podejście do literatury. Poza wieloma awangardowymi i niszowymi działaniami w tym roku można spodziewać się m.in. Mariusza Szczygła, Michała Nogasia, Przemysława Czaplińskiego czy też Olgi Drendy.

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” to interdyscyplinarna impreza, stawiająca w centrum zainteresowania literaturę oraz kulturę słowa, która stanowi niewyczerpywalne źródło inspiracji dla innych dziedzin sztuki. Dlatego słowo staje się tu punktem wyjścia do wielopłaszczyznowych i niczym nieograniczonych eksploracji.

Tegoroczna 9. edycja odbędzie się w dniach 16-22 września. W programie pojawiają się takie nazwiska, jak Olga Drenda, Marta Dzido, Anna Mazurek, Mariusz Szczygieł, Bolesław Chromry, Wojciech Chmielarz, Marcin „Okoń” Okoniewski. Ponadto odbędą się także panel dyskusyjny i debata, w których udział wezmą m.in. Paweł Tański, Michał Nogaś, Jarosław Szubrycht, Przemysław Czapliński, Adam Regiewicz.

Nie zabraknie więc okazji do spotkań ze znakomitymi osobistościami środowiska literackiego, dyskusji na tematy ważne, poważne oraz wychodzące z niszy i pola kultury popularnej oraz działań prowokujących odbiorców do nieoczywistego wysiłku intelektualnego.

Festiwalowe informacje można śledzić na bieżąco na stronie internetowej: festiwalczytaj.pl oraz na profilach mediów społecznościowych, głównie na Facebooku: facebook.com/czytaj.

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” odbędzie się w Częstochowie w dniach 16-22 września 2019.

Powiązane treści:
Najpierw książka, później film (27.08.2019)

W Stanach Zjednoczonych trwa D23 Expo, czyli wielki konwent Disneya. Płyną stamtąd informacje o nowych ekranizacjach i angażach aktorskich. Kit Harington wcieli się w rycerza w nowej ekranizacji komiksów Marvela, Steven Spielberg sięgnie po dzieło Szekspira, a „Metro 2033” może w końcu doczeka się kinowej wersji.więcej
Noc Księgarń: wygraj kilkadziesiąt książek do czytania nocą! [KONKURS]

Już 20 września w ponad 100 księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja akcji Noc Księgarń organizowanej przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Z tej okazji wspólnie z inicjatorami wydarzenia zapraszamy do udziału w konkursie, w którym rozdamy #NOCNYREGAŁ – kilkadziesiąt książek polecanych do czytania nocą. więcej
Wiersz Miłosza, powidła od Myśliwskiego, puf od lubimyczytać.pl

Prawdziwa gratka dla miłośników literatury oraz osób o dobrych sercach! Pisarze, artyści i osobowości świata kultury przekazali wyjątkowe przedmioty, które można wylicytować w niezwykłej, literackiej aukcji charytatywnej. więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2390
LubimyCzytać
27-08-2019 13:30
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 3630
czytamcałyczas
27-08-2019 16:15
Szkoda,że takie festiwale.Sa tylko w dużych miastach.A jakie ja mam podejście do literatury.Mysle,że swoje własne.Czytam ,pisze opinie.Kupuje, wypożyczam.Ogladam czasem ,coś na YT.Ale,nie znam się na rynku książki.Nie znam się,na wydawnictwach.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Dzieci z Bullerbyn

Wróciłem do tej książki po latach. Rodzice czytali mi ją w dzieciństwie, teraz przeczytałem ją mojej pięcioletniej córce. Książka nic się nie zestarza...

zgłoś błąd zgłoś błąd