Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12588/zadaj-pytanie-autorowi-ksiazki-lego

Zadaj pytanie autorowi książki „Lego“

2 wartościowy tekst

Autorem „Lego” jest dziennikarz Niels Lunde, który przeprowadził ponad sto wywiadów z kluczowymi personami w firmie Lego i poza nią. Teraz sam udzieli wywiadu użytkownikom lubimyczytać.pl. Zadajcie mu pytanie i wygrajcie egzemplarze książki o niezwykłym przedsiębiorstwie, które wykreowało najsłynniejsze klocki na całym świecie.

Marka. Klocek. System konstrukcyjny. Wspólnota. Oto cztery filary jednej z najbardziej znanych firm na świecie. Firmy, która niezmiennie od ponad 8 dekad pobudza wyobraźnię dzieci i dorosłych. Oto historia Lego – idei, która musiała narodzić się na nowo.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co stoi za sukcesem jednej z najpopularniejszych zabawek? A może nadal jesteś pasjonatem konstruowania i poszerzania swojej kreatywności? To niezwykłe studium przypadku odkrywa wszystkie tajemnice sukcesu marki Lego.

Dziś Lego to znakomicie działająca korporacja, odnosząca sukcesy na całym globie. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że w 1978 roku losy tego niezwykłego przedsiębiorstwa mogły się potoczyć zupełnie inaczej. W tym właśnie roku stery w firmie przejął młody idealista i wnuk założyciela Lego – Kjeld Kirk Kristiansen.

Na ponad 300 stronach książki „Lego. Jak pokonać kryzys, zawojować świat i zbudować potęgę z klocków” poznajemy największych menedżerów i dyrektorów finansowych drugiej połowy XX wieku, z których każdy próbował złamać i zrozumieć istotę najsłynniejszego klocka wszechczasów. Jesteśmy świadkami dramatycznych decyzji i wypadków, które zaprowadziły ten duński skarb narodowy na skraj sprzedaży i upadku. Wreszcie poznajemy Jørgena Viga Knudstorpa, który postanowił na nowo rozbudzić ducha Lego i zataczając ogromne koło, przywrócić w pewnym sensie wartości, które wyznawał Kjeld Kirk Kristiansen, a które są do dziś tak drogie wszystkim wielbicielom tej cudownej zabawki.

To fascynująca lektura nie tylko dla fanów marki ciekawych tego, jak ich ulubiona firma zdobyła pozycję i uznanie, jakimi cieszy się dzisiaj, ale także wnikliwa analiza uwarunkowań ekonomicznych, różnych stylów zarządzania i często wykluczających się wizji rozwoju, które były udziałem kolejnych dyrektorów generalnych Lego. To ich doświadczenia, koncepcje i zmieniające się podejście do tego, czym właściwie jest firma Lego, a także ich zmagania z zarządem firmy sprawiły, że duński producent zabawek kilkukrotnie przebył drogę od rynkowego potentata do firmy o włos od upadku – i z powrotem.
Słynna już „kuracja Knudstorpa” wyprowadziła firmę ze strat ku rekordowym zyskom. Do dziś Lego jest obiektem analiz i inspiracją dla niejednego lidera i nigdzie nie opisano go tak drobiazgowo jak w tej właśnie książce. – Paweł „Sariel" Kmieć, AFOL, Youtuber

Autorem „Lego” jest Niels Lunde, redaktor naczelny duńskiej gazety biznesowej „Børsen”, który przeprowadził ponad sto wywiadów z kluczowymi postaciami w firmie Lego i poza nią. Jest magistrem nauk politycznych. Przez ponad 20 lat był wnikliwym obserwatorem i komentatorem biznesowym, pracując dla Duńskiego Związku Pracodawców jako redaktor biznesowy, redaktor naczelny i dyrektor zarządzający w gazecie „Berlingske Tidende” oraz jako komentator biznesowy w „Politiken”.
Lunde napisał wiele książek na temat zarządzania i biznesu – jego ostatnimi są uznana przez krytyków biografia „Mr Møller’s New Man” (tytuł oryginalny) oraz „100 najlepszych menedżerów – przewodnik po duńskim życiu biznesowym”.

Zadaj pytanie autorowi i wygraj egzemplarze książki!

Niels Lunde to specjalista od Lego – a jeśli wśród naszych użytkowników również są osoby, które mogą się określić jako AFOL (akronim oznaczający Adult Fan of Lego, czyli dorosły fan Lego), to zapraszamy ich do zadawania pytań autorowi. Pisarz odpowie na dziesięć najciekawszych pytań, a zadające je osoby otrzymają egzemplarze książek „Lego”, ufundowane przez Wydawnictwo Agora. 

Na wasze pytania czekamy do 29 sierpnia, do godz. 23.59. Zadawajcie je w komentarzach pod tą aktualnością. 

Powiązane treści:
Odnaleziono rysunki Antoine'a de Saint-Exupéry’ego. Obejrzyj Małego Księcia z lisem

W szwajcarskim Winterthur dokonano cennego znaleziska – w magazynie należącym do znanego kolekcjonera odkryto nieznane rysunki do „Małego Księcia”. Ilustracje przedstawiają m.in. Małego Księcia z lisem i boa, który połknął słonia.więcej
Nagroda Literacka GDYNIA na festiwalu Miasto Słowa 2019

Nagrodzie Literackiej GDYNIA po raz kolejny towarzyszy festiwal Miasto Słowa, a podczas niego odbędą się spotkania z nominowanymi i laureatami nagrody, akcje miejskie, pokazy filmów i panele dyskusyjne z udziałem pisarzy i pisarek. Serwis lubimyczytać.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.więcej
Nagrody Hugo – nagrodzono kobiety i „Małego Księcia“

Podczas niedawno zakończonego 77. Konwentu Fantastyki Worldcon w Dublinie ogłoszono nazwiska laureatów Nagrody Hugo. W najważniejszych kategoriach triumfowały kobiety, a w retrospektywnej edycji Retro Hugo wyróżniony został między innymi „Mały Książę” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Jedną z nagrodzonych prac można przeczytać online – link poniżej!więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 52  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1468
Tina
28-08-2019 09:23
Jest pan ekspertem od biznesu, zaś klocki LEGO to jedna z najbardziej znanych marek i świetnie funkcjonujące przedsiębiorstwo. Wybór tego tematu do kolejnej książki, wydaje się więc logiczny. Jestem jednak ciekawa, czy do jej napisania pchnęły pana czysto zadowodowe zainteresowania, czy może jako fan klocków od dziecka, kierowany tą pasją z dawnych czasów, postanowił pan w końcu dowiedzieć się... Jest pan ekspertem od biznesu, zaś klocki LEGO to jedna z najbardziej znanych marek i świetnie funkcjonujące przedsiębiorstwo. Wybór tego tematu do kolejnej książki, wydaje się więc logiczny. Jestem jednak ciekawa, czy do jej napisania pchnęły pana czysto zadowodowe zainteresowania, czy może jako fan klocków od dziecka, kierowany tą pasją z dawnych czasów, postanowił pan w końcu dowiedzieć się o LEGO absolutnie wszystkiego?
pokaż więcej
książek: 3
MrKonrad
29-08-2019 11:29
1. Dlaczego według dzieci powinny wybrać akuratnie Lego ? Czym się wyróżniają te klocki od innych ?
2. Jak wzmacniać swoją siłę woli, swego rodzaju '' upartość'', aby nie poddać się w momencie próby, jednak cały czas przeć do przodu ?
3. Jesteśmy na portalu książkowym, a więc może odpowie Pan na pytanie związane z książkami. Mianowicie- Jaka książka w szczególności miała wpływ na...
1. Dlaczego według dzieci powinny wybrać akuratnie Lego ? Czym się wyróżniają te klocki od innych ?
2. Jak wzmacniać swoją siłę woli, swego rodzaju '' upartość'', aby nie poddać się w momencie próby, jednak cały czas przeć do przodu ?
3. Jesteśmy na portalu książkowym, a więc może odpowie Pan na pytanie związane z książkami. Mianowicie- Jaka książka w szczególności miała wpływ na kształtowanie Pana charakteru, dzięki której zmieniło się postrzeganie świata przez Pana, podejście do biznesu, ludzi ?
4. Czy Lego planuje zrobić jakiś krok do przodu, dzięki któremu jeszcze bardziej podbiłoby światowy rynek i stało się liderem :)?
5. Jakie ma Pan rady dla młodych ludzi- obecnie studentów, bądź uczniów, którzy myślą nad założeniem własnej firmy, natomiast w głowie mają nadal możliwe czarne scenariusze, które nie do końca dają im działać( upadek, degradacja z dobrej pozycji na rynku. Jakie działania według Pana powinni podjąć :)?
pokaż więcej
książek: 62
Czytelnik_Dominik
29-08-2019 19:00
Jaki jest obecnie model biznesowy firmy LEGO?

Jak zmienił się model biznesowy LEGO na przestrzeni ostatnich lat?
książek: 385
Winters
29-08-2019 22:43
Czy zdarzało się Panu korzystać z klocków LEGO w codziennych życiowych sytuacjach? Może z braku łyżki do zupy pod ręką zbudować coś podobnego, albo przez roztargnienie, zamiast kostki cukru, wrzucić do kawy biały klocek, który przypadkiem był w pobliżu :) U mnie klocki zawsze były w całym pokoju :)
książek: 241
lupus77
29-08-2019 22:59
1. LEGO coraz większy nacisk kładzie na udział nowych technologii w standardowych zestawach; przykładowo, LEGO Hidden Side jest już nastawione na udział specjalnej aplikacji w samym procesie zabawy. Czy tak najprawdopodobniej będzie wyglądać przyszłość LEGO - zestawów coraz bardziej uzupełnianych przez technologię, czy też główna siła marki będzie wiązana z tradycyjnymi klockami?
2. Firma LEGO...
1. LEGO coraz większy nacisk kładzie na udział nowych technologii w standardowych zestawach; przykładowo, LEGO Hidden Side jest już nastawione na udział specjalnej aplikacji w samym procesie zabawy. Czy tak najprawdopodobniej będzie wyglądać przyszłość LEGO - zestawów coraz bardziej uzupełnianych przez technologię, czy też główna siła marki będzie wiązana z tradycyjnymi klockami?
2. Firma LEGO to nie tylko standardowe zabawki, ale również popularne filmy czy gry komputerowe. W niektórych przypadkach - np. Lego Ninjago - zdaje się, że większe znaczenie ma popularny serial, na podstawie które powstają zestawy. Czy priorytetem LEGO jest wciąż tworzenie nowych zestawów klocków, czy może te zabawki staną się wkrótce jedynie uzupełnieniem ""wirtualnej" rzeczywistości świata Lego?
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Mów

O Elsnerze pisano już, że jest odpowiedzią na pytanie: „Co by było, gdyby romantycy byli minimalistami”, że jest skrzyżowaniem Wojaczka ze Świetlick...

zgłoś błąd zgłoś błąd