Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12549/literacki-sopot-z-ksiazka-na-plazy

Literacki Sopot. Z książką na plaży

3 wartościowy tekst

Długi weekend? Tylko w Sopocie! Festiwal Literacki Sopot startuje już w czwartek, 15 sierpnia. Bogaty program pęka w szwach od atrakcji  na odwiedzających czekają wydarzenia związane z premierami, atrakcyjna oferta wydawców oraz polscy i zagraniczni pisarze, w tym najjaśniejsze gwiazdy literatury.

Jak zaplanować pobyt w Sopocie? Najlepiej z festiwalową ściągą, którą dla was przygotowaliśmy. Oto wybrane wydarzenia każdego festiwalowego dnia – pamiętajcie jednak, że pełen program festiwalu jest o wiele bogatszy!

Czwartek, 15.08.2019

Godz. 13.00: „W cieniu. Rola tłumacza we współczesnej literaturze”, debata z udziałem Jacka Dehnela, Antonii Lloyd-Jones, Macieja Świerkockiego. Prowadzenie: Dagny Kurdwanowska. PGS.

Godz. 16.00: Małgorzata Rejmer, „Błoto słodsze niż miód”, prowadzenie: Paweł Goźliński. Scena Kameralna Teatru Wybrzeże.

Godz. 17.00: Reni Eddo-Lodge, „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”, prowadzenie: Marta Perchuć-Burzyńska. Państwowa Galeria Sztuki.

Piątek, 16.08.2019

Od 13.00 do 15.00: „Czytanie w pryzmacie. O uniwersalności doświadczeń w literaturze”, warsztaty czytelnicze z Elżbietą Rutkowską. Smak Słowa.

Godz. 17.00: „Gdańscy i pruscy przodkowie J.R.R. Tolkiena”, Ryszard Derdziński. Prowadzenie: Dorota Karaś. Muzeum Sopotu.

Godz. 19.00: Daisy Johnson, „Pod powierzchnią”, prowadzenie: Natalia Szostak i Justyna Suchecka. Państwowa Galeria Sztuki.

Sobota 17.08.2019

14.30: Łukasz Orbitowski, prowadzenie: Michał Nogaś. Plaża przy Klubie Atelier i Teatrze na Plaży.

17.00: Sarah Perry, „Wąż z Essex”, prowadzenie: Sylwia Chutnik. Państwowa Galeria Sztuki.

19.00: Sarah Hall, „Madame Zero i inne opowiadania”, prowadzenie: Magdalena Kicińska. Państwowa Galeria Sztuki.

20.00 „Madame Pylinska i sekret Chopina”, monodram Érica-Emmanuela Schmitta z udziałem autora. Sala Balowa Sofitel Grand Hotel.

Niedziela 18.08.2019

Od 10.00 do 14.00: „Małe, ale zgrabne: mikroopowiadania dla początkujących”. Warsztaty kreatywnego pisania z Jan Carson.

14.00: Joanna Ostrowska, „Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej”, prowadzenie: Sylwia Chutnik. Scena Kameralna Teatru Wybrzeże.

16.00: Wojciech Chmielarz, „Rana”, prowadzenie: Łukasz Wojtusik. Scena Kameralna Teatru Wybrzeże.

17.00: Grzegorz Gauden, „Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918”, prowadzenie: Marian Turski. Państwowa Galeria Sztuki.

19.00: Isabel Greenberg, „Encyklopedia Wczesnej Ziemi”, prowadzenie: Natalia Szostak i Justyna Suchecka. Państwowa Galeria Sztuki.

Każdego dnia organizatorzy festiwalu zapraszają również na Targi Książki na placu Przyjaciół Sopotu – codziennie od 11.00 do 20.00!

Co ważne, Literacki Sopot to miejsce otwarte na osoby z niepełnosprawnością. Część wydarzeń będzie tłumaczona na język migowy – wszystkie zostały wyszczególnione na grafice poniżej.

Literacki Sopot to też mnóstwo atrakcji! Pokój zagadek „Morderstwo odbędzie się w Wilii Claszena” to gratka dla osób lubiących tajemnice. Fani gier miejskich odnajdą swój azyl w Sopockiej Szkole Magii. Miłośnicy kina nie mogą przegapić wieczorów z klasykami brytyjskiej kinematografii, a pokazy filmowe poprzedzą krótkie prelekcje. Sympatyków teatru i muzyki czeka VI Nieformalny Festiwal Piosenki Aktorskiej oraz czytanie performatywne „Egzemplarza” Caryl Churchill w reżyserii Małgorzaty Brajner i rozmowa o twórczości autorki, nie wspominając już o spektaklu gościa specjalnego Érica-Emannuela Schmitta.

Z pełnym programem Festiwalu można zapoznać się na stronie literackisopot.plSerwis lubimyczytać.pl objął nad tym wydarzeniem patronat medialny. Teksty o Festiwalu oraz recenzje książek, z których autorami można będzie porozmawiać w Sopocie, znajdują się pod tym linkiem.

Powiązane treści:
Literacki Sopot. Nadmorskie spotkania z literaturą już od 15 sierpnia

W tym roku, w dniach 15–18 sierpnia, nadmorski Sopot stanie się centrum literatury i kultury brytyjskiej. Festiwal Literacki Sopot odwiedzą światowej sławy pisarze, dziennikarze, publicyści, autorzy komiksów. Każdy miłośnik dobrej literatury znajdzie coś dla siebie w bogatym programie spotkań, debat, warsztatów, pokazów filmowych, czytań performatywnych i spektakli.więcej
Noc Księgarń: wygraj kilkadziesiąt książek do czytania nocą! [KONKURS]

Już 20 września w ponad 100 księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja akcji Noc Księgarń organizowanej przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Z tej okazji wspólnie z inicjatorami wydarzenia zapraszamy do udziału w konkursie, w którym rozdamy #NOCNYREGAŁ – kilkadziesiąt książek polecanych do czytania nocą. więcej
Zakończył się Festiwal Stolica Języka Polskiego. Nagroda Człowieka Słowa dla Urszuli Kozioł

Wręczenie Nagrody Człowieka Słowa zamknęło Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Wyróżnieniem uhonorowano Urszulę Kozioł. W laudacji podkreślano, że w jej wierszach „płynie rytm życia i historii”.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2341
LubimyCzytać
13-08-2019 15:47
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 6979
allison
13-08-2019 22:16
Literackie atrakcje w Sopocie? Jak najbardziej! Ale pobytu i przede wszystkim noclegu tam nie polecam - drogo jak cholera!:)

Lepiej już spać w Gdańsku (i przy okazji zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej oraz Muzeum Solidarności).
Jest tam kilka świetnych hosteli, w których za 2-osobowy pokój z łazienką płaci się ok. 100 zł.
książek: 261
Agnesto
14-08-2019 09:46
Swietna impreza, żałuję że mieszkam na drugim końcu Polski (w Rzeszowie) bo bym tam była, miód i książki kupiła i z pisarzami się pobawiła;)
takiego typu spotkania i imprezy propagują czytanie i są jednocześnie bodźcem dla tych, co już czytają, by się spotkać, porozmawiać o wspólnej pasji, o swoich książkowych odczuciach, wrażeniach... niesamowity klimat panuje podczas takich eventów
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach

Gdyby przyszło mi oceniać tylko pierwszą część książki, ocena byłaby przynajmniej gwiazdkę wyższa - po prostu kupuję tę relację drogi poprzeplataną ch...

zgłoś błąd zgłoś błąd