Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12548/gdzie-jest-naprawde-najlepsze-miejsce-dla-nas

Gdzie jest naprawdę najlepsze miejsce dla nas?

  wartościowy tekst

Gdy mówimy o dzikich dzieciach, czyli ludziach wychowanych w głuszy, z dala od cywilizacji od razu nasuwają nam się dwaj bohaterowie literaccy: Tarzan, czyli postać wymyślona przez Edgara Rice’a Burroughsa i Mowgli, czyli główny bohater powieści Rudyarda Kiplinga „Księga dżungli”. Historia zna więcej takich przypadków.

Jedna z bohaterek książki „Nasze miejsce” też jest wychowana w lesie z dala od siedzib ludzkich. Nie przebywa tam jednak ze stadem małp, ani wilków. Jej rodzice zdecydowali się na ucieczkę przed współczesnym światem. Żyli z nią w chacie, do której nie prowadziły wydeptane szlaki. Oni nie chcieli zostać odkryci, nie liczyli na gości… Jednak nie wszystko da się zaplanować. Ojciec nie wrócił z jednej z wypraw, a matka Iris uległa wypadkowi podczas polowania. I wypadku tego nie przeżyła.

Pierwszy kontakt Iris z cywilizacją następuje po czterech latach od śmierci matki. Wówczas to zostaje znaleziona na poboczu jednej z niewielkich dróg przez Suzanne Blakemore. Suzanne to klasyczna pani domu. Ma stabilne życie – rodzina wręcz modelowa: mąż zapewniający byt rodzinie, córka i syn. Co prawda córka jest typową nastolatką, często wydymającą usta i niespecjalnie potrafiącą znaleźć wspólny język z matką, a syn to negujący wartości społeczne outsider, ale pozornie Suzanne nie ma powodów do narzekania na swoje życie.

Słowo „pozornie” może tu jednak mieć kluczowe znaczenie.

Spotkanie obu: wrażliwej, zamkniętej w sobie Iris i opiekuńczej, pod wieloma względami przeczulonej Suzanne zmieni życie każdej z nich. Której bardziej? Zdradzając to można byłoby popsuć przyjemność lektury książki „Nasze miejsce” napisanej przez Sonję Yoerg.

Książka ukazuje się nakładem wydawnictwa Burda Media, a serwis lubimyczytac.pl objął patronat nad powieścią. Ukaże się 14 sierpnia, jednak można zacząć już szukać jej pierwszych recenzji.

„Nasze miejsce” to naprawdę wyśmienita proza. Silne, niezależne, ciekawie nakreślone postaci, wartka akcja i dużo ważnych spostrzeżeń dotyczących życia współczesnych nam rodzin - napisała recenzentka z bloga dune-fairytales.blogspot.com.

Można zweryfikować, czy miała rację…

Artykuł sponsorowany

Powiązane treści:
Noc Księgarń: wygraj kilkadziesiąt książek do czytania nocą! [KONKURS]

Już 20 września w ponad 100 księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja akcji Noc Księgarń organizowanej przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Z tej okazji wspólnie z inicjatorami wydarzenia zapraszamy do udziału w konkursie, w którym rozdamy #NOCNYREGAŁ – kilkadziesiąt książek polecanych do czytania nocą. więcej
Dwunastolatka spełnia marzenie o bibliotece

Czy chcieliście kiedyś stworzyć własną bibliotekę? Takie marzenie postanowiła spełnić dwunastoletnia Yashoda D. Shenoy z południowej części Indii.więcej
Najpierw książka, później film (13.08.2019)

Serialowy powrót Jasona Bourne'a, kłopoty Amazona z „Władcą Pierścieni” i plotki dotyczące wytwórni Lucasfilm oraz „Bastionu” Stephena Kinga. Tym żył książkowo-filmowy świat w ostatnim tygodniu. A już 16 sierpnia zapraszamy do kin na „Gdzie jesteś, Bernadette?” z Cate Blanchett w roli głównej.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2341
LubimyCzytać
13-08-2019 15:27
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Mobutu

Bardzo dobra biografia bystrego chłopaka, którego afrykański wiatr dekolonizacji wyniósł na "tron" Konga i przemienił w operetkowego dykta...

zgłoś błąd zgłoś błąd