Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12054/druga-powiesc-autorki-hitu-dlaczego-mamusia-pije-juz-w-ksiegarniach

Druga powieść autorki hitu „Dlaczego mamusia pije” już w księgarniach

  wartościowy tekst

6 maja nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się kolejna pełna humoru powieść Gill Sims, zatytułowana „Dlaczego mamusia przeklina”. Jest to kontynuacja perypetii Ellen, tytułowej mamusi, znanej już z gorąco przyjętej „Dlaczego mamusia pije”. Brytyjski bestseller rozbawi czytelnika ironicznym spojrzeniem na rodzinną codzienność i zachwyci dystansem do niej.

Poniedziałek, 25 lipca

Pierwszy dzień wakacji. Pewnie mogło być gorzej. Lekkomyślnie oznajmiłam, że uroczo byłoby spędzić urlop w historycznej rezydencji i liznąć trochę historii. Dopiero na miejscu przypomniałam sobie, dlaczego nie korzystam z przywilejów członka National Trust: otóż ich rezydencje są pełne cennych i delikatnych przedmiotów, a cenne i delikatne przedmioty nie najlepiej współgrają z małymi dziećmi, a szczególnie z małymi chłopcami.

Wyobrażałam sobie dziecięce twarzyczki promieniejące ze zdumienia nad wspaniałą przeszłością naszego narodu, a zamiast tego wrzeszczałam na całe gardło „Nie dotykać, NIE DOTYKAĆ, DO JASNEJ CHOLERY!”, podczas gdy stateczni goście cmokali z dezaprobatą i układali w myślach zarys listu od czytelnika Daily Mail.

Kiedy wreszcie się skończą te wakacje!?

Witajcie w świecie mamusi…

Moje dziecko płci męskiej, Peter, jest połączone jak pępowiną ze swoim iPadem, dziecko płci żeńskiej, Jane, robi wszystko, żeby zarobić fortunę jako lifestylowa influencerka na Instagramie, a ich tatuś podejrzanie często odwiedza w interesach egzotyczne kraje…

Małżeństwo mamusi przeżywa kryzys, dzieci dziczeją, a w domu nieodmiennie króluje chaos. Jedynie Judgy, dumny i szlachetny terier, pozostaje niezmiennie lojalny.

W tej sytuacji mamusia odnalazła nową pasję i rozpoczęła pracę dla popularnego technologicznego start-upu. Nie jest jednak jej jedynym zmartwieniem to, czy w wieku czterdziestu dwóch lat będzie się umiała zgrabnie podnieść z pufy sako. Jakoś tak (przypadkiem) wyszło, że odjąwszy sobie kilka lat, „zrebrandowała” się na samotną balangową dziewczynę, która ciężko pracuje, ostro się bawi i nie musi brać wolnego, gdy zachoruje opiekunka.

Czy mamusi uda się utrzymać fasadę i jednocześnie zachować rodzinę? Czy w pracy nie będzie wyglądała śmiesznie w spodniach do jogi? A co najważniejsze, czy znajdzie wolną chwilkę na duży dżin z tonikiem?

Pewnie nie, motyla noga!

Artykuł sponsorowany


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2291
LubimyCzytać
22-05-2019 10:00
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Punk 57

Penelope Douglas zdecydowanie ma w sobie to coś. Co prawda ta jej książka mnie nie zachwyciła, może fabuła była trochę naciągana, zachowania bohateró...

zgłoś błąd zgłoś błąd