Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11844/ruszyly-zdjecia-do-zmijowiska-wojciech-chmielarz-pracuje-przy-scenariuszu

Ruszyły zdjęcia do „Żmijowiska”. Wojciech Chmielarz pracuje przy scenariuszu

5 wartościowy tekst

Dla miłośników opowieści snutych na kartach książki oraz na małym ekranie nadchodzi dobry czas. „Król”, „Wiedźmin”, „Gra o tron” – świetna literatura jest ostatnio szczególnie chętnie adaptowana przez twórców filmowych. Nie inaczej jest też ze „Żmijowiskiem” Wojciecha Chmielarza. Za tę produkcję, podobnie jak za przeniesienie na mały ekran „Króla” Szczepana Twardocha – odpowiada Canal Plus.

Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje. Tym razem trafiają oni do zagubionej wśród jezior i lasów agroturystyki w niewielkiej wsi Żmijowisko. Bawią się jak zwykle – odreagowując stres szybkiego wielkomiejskiego życia. Jest alkohol, są narkotyki. A także skrywane od lat urazy, dawne uczucia i wzajemne pretensje. Podczas jednej z mocno zakrapianych imprez ktoś kogoś prawie topi. Wywiązuje się kłótnia, podczas której otwierają się dawne rany. Następnego dnia córka jednej z par, piętnastoletnia Ada, znika. Pomimo poszukiwań nikomu nie udaje się jej odnaleźć. Rozpływa się w powietrzu. Rok później jej ojciec wraca do Żmijowiska, by podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki. Przez te dwanaście miesięcy znienawidziła go cała Polska. Ale – jak się okazuje – nie wraca tam sam… Powieść tę użytkownicy lubimyczytać.pl uznali za Książkę Roku 2018 w kategorii kryminał, sensacja, thriller.

Serial ma być opowieścią o rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. O tym, ile człowiek jest w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak wiele może to kosztować. To współczesny konflikt pokoleń z tragedią w tle.

Za kamerą produkcji stanął Łukasz Palkowski – jego „Bogowie” i „Najlepszy” uhonorowano m.in. nagrodami Orły i Złote Lwy. Ma na swoim koncie także odcinki „Chyłki – Zaginięcia” oraz „Belfra”, dzięki którym udowodnił, że doskonale potrafi reżyserować opowieści kryminalne.

Główną rolę zagra Paweł Domagała – gra on postać Arka, ojca zaginionej. Partnerować mu będzie Agnieszka Żulewska („Rojst”, „Ślepnąc od świateł”, „Demon”). W rolach drugoplanowych wystąpią m.in. Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski, Małgorzata Klara, Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.

Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz autor powieści Wojciech Chmielarz. Za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński, zaś scenografem jest Radosław Zielonka. Kostiumy będą dziełem Agnieszki Werner, a charakteryzacja – Iwony Kajszczak.

 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 10  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 21
Angelika
17-04-2019 15:07
Główną rolę zagra Paweł Domagała, nie Piotr.
książek: 3626
czytamcałyczas
17-04-2019 15:36
Jak oni nakręconą,to sceną na kajaku.Co ta dziewczyna,temu chłopakowi....:-D
książek: 1606
betsy
17-04-2019 17:15
Czekam niecierpliwie. Ciekawe, kiedy premiera. Co do obsady, to Paweł Domagała kojarzy mi się raczej z rolami komediowymi. I to dosyć głupawymi. Ale może potrafi zagrać poważną, dramatyczną rolę?
książek: 7002
allison
17-04-2019 18:17
Może od tego filmu zaczną się inne, poważniejsze i lepsze kreacje Domagały.
McConaughay też zaczynał od głupawych komedyjek, a po latach dostał Oscara:) - chociaż trzeba przyznać, że zapracował sobie na tę nagrodę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1054
Johnson
18-04-2019 10:48
To jest bardzo dobra wiadomość! :)
książek: 1267
ogarbejbe
18-04-2019 14:25
Mówcie co chcecie, ale obsada dobrana dobrze. Choć książka w moim odczuciu była po prostu słaba.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Mów

O Elsnerze pisano już, że jest odpowiedzią na pytanie: „Co by było, gdyby romantycy byli minimalistami”, że jest skrzyżowaniem Wojaczka ze Świetlick...

zgłoś błąd zgłoś błąd