Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11629/powrot-wielkich-plaszczy

Powrót Wielkich Płaszczy

1 wartościowy tekst

Już dziś możecie znaleźć w księgarniach „Krew świętego” Sebastiena de Castella – trzeci tom uwielbianej przez czytelników serii fantasy. Poznajcie dalsze losy Falcia, Kesta i Brastiego.

Trzej przyjaciele poświęcili życie niezwykłemu powołaniu: jako wędrowni trybuni w służbie króla przemierzali Tristię, by w każdym jej zakątku wysłuchiwać skarg, zaprowadzać porządek i chronić królewskie prawa, orzekając sprawiedliwe wyroki. Jednak śmierć władcy wszystko zmieniła – królestwo pogrążyło się w chaosie. Kiedyś śpiewano o nich pieśni, teraz brzmią one jak melodia przeszłości. Niegdyś tytułowani Wielkimi Płaszczami – dziś pogardliwie nazywani „obdartymi pelerynami”. I tylko czasem, w przydrożnej karczmie, ktoś jeszcze cicho wspomni o chwalebnych czynach królewskich wysłanników.

Wydawać by się mogło, że kiedy na horyzoncie pojawiła się prawowita następczyni tronu, misja Falcia, Kesta i Brastiego nareszcie dobiegła końca. Niestety sytuacja w Tristii jest gorsza niż kiedykolwiek – wszechobecne korupcja i zepsucie, spiskujący książęta, a na domiar złego ktoś zabija świętych. Po przetrwaniu Lamentu Falcio sądził, że teraz może być już tylko lepiej. Wygląda jednak na to, że długie i szczęśliwe życie u boku Ethalii będzie musiało jeszcze poczekać.

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

Kiedy w królestwie zaczynają ginąć święci, duchowni – pod pretekstem boskiego sprzeciwu wobec koronacji pretendentki do tronu – szykują się do przejęcia władzy: przywracają zbrojne zakony żołnierzy, asasynów, a przede wszystkim Inkwizytorów. Falcio musi znaleźć zabójcę, a jedyny wiodący do niego trop to przerażająca żelazna maska, która sprawia, że święci popadają w obłęd i stają się bezbronni. To nie tylko kwestia racji stanu, lecz także sprawa osobista Falcia – morderca na jedną z pierwszych ofiar wybrał jego przyjaciółkę. W takich chwilach przyda się pomoc lojalnych towarzyszy.

Odszukanie zbrodniarza to jednak tylko połowa sukcesu – będzie trzeba jeszcze zmierzyć się z nim w walce. A z jej wygraniem może być pewien problem, bo zapowiada się pojedynek, w którym każdy szermierz – nawet ten najbardziej wytrawny – będzie bez szans.

Wartka akcja, pełne humoru dialogi, emocjonujące potyczki – ta wyjątkowa opowieść o odwadze, przyjaźni, miłości i poświęceniu wciągnie was na długie godziny, a na dalsze przygody Wielkich Płaszczy będziecie czekali z wypiekami na twarzy!

Pierwszorzędna opowieść, pierwszorzędna przygoda… pierwszorzędna książka i kropka! – Conn Iggulden, autor bestsellerowej serii „Imperator”

Tym, którzy z twórczością Sebastiana de Castella nie mieli jeszcze okazji się zapoznać, wydawnictwo Insignis proponuje darmowego e-booka pierwszej części. Znajdziecie go tutaj. Natomiast ci, którzy chcą jak najszybciej kontynuować swoją przygodę z Wielkimi Płaszczami, mogą zamówić trzeci tom ich przygód w Empiku i Świecie Książki.

artykuł sponsorowany


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2156
LubimyCzytać
13-03-2019 10:35
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Trzy razy miłość

Książka w sam raz na wakacyjne leżakowanie. Napisana niebywale lekko. Oprócz tego jest też krótka. Powiem tak… Nie lubuję się w literaturze polskiej o...

zgłoś błąd zgłoś błąd