Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11347/dzis-premiera-filmu-chlopiec-z-burzy

Dziś premiera filmu „Chłopiec z burzy”

  wartościowy tekst

Już dziś do kin wchodzi ekranizacja australijskiej powieści dla dzieci autorstwa Colina Thielego – „Chłopiec z burzy”. To zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni między kilkuletnim Michaelem a pelikanem.

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań, rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

Twórcami filmu są Shawn Seet i Justin Monjo, którzy wcześniej zajmowali się głównie produkcją seriali. Na ekranie pojawią się m.in.: laureat Oscara Geoffrey Rusch („Jak zostać królem”, „Koneser”) oraz Jai Courtney („Niezgodna”, „Legion samobójców”).

Książka Chłopiec z burzy i inne opowiadania została wydana przez wydawnictwo Albatros. #PatronatLC


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2104
LubimyCzytać
17-01-2019 15:29
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Walcząc o odkupienie

ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA PRZEDPREMIEROWĄ RECENZJĘ :) A już jutro premiera!!!! Walcząc o odkupienie <3 Kate McCarthy Author Z tą autorką spoty...

zgłoś błąd zgłoś błąd