Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11339/nadchodzi-nowa-powiesc-z-serii-szczury-wroclawia-roberta-j-szmidta

Nadchodzi nowa powieść z serii „Szczury Wrocławia” Roberta J. Szmidta

3 wartościowy tekst

Już 30 stycznia do księgarń trafi długo wyczekiwany spin-off głośnej powieści Roberta J. Szmidta Szczury Wrocławia. Chaos. Opowiada o walce oddziałów ZOMO z epidemią czarnej ospy i… hordami zombie. Robert J. Szmidt znów otwiera przed czytelnikami drzwi do obskurnego, siermiężnego i cuchnącego bimbrem PRL-u.

Wraz z końcem stycznia będzie miała miejsce premiera pełnokrwistej (w podwójnym tego słowa znaczeniu) polskiej apokalipsy zombie pióra autora fantastyki Roberta J. Szmidta. „Szczury Wrocławia” to historia zmagań o kształt nowej rzeczywistości. Może się okazać, że drugi człowiek jest gorszym wrogiem niż hordy zombie.

Epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin od jej wybuchu milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie szeregami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy.

Załoga zakładu karnego numer 1 podejmuje desperacką decyzję. Funkcjonariusze pozbywają się wszystkich osadzonych, aby na ich miejsce sprowadzić własne rodziny. Wierzą, że przetrwanie nadchodzącej apokalipsy będzie możliwe tylko za murem fortecy, jaką jest poniemieckie więzienie. Niestety, nie wszystko idzie po ich myśli – kilkunastu najgorszym zwyrodnialcom, na których ciążą wyroki śmierci, udaje się zbiec z konwoju. Jednym z nich jest Fabian Sprycha, bezwzględny zabójca i kanibal. Zrobi wszystko, by ludzie mu podobni objęli władzę nad Wrocławiem.

W drugiej części „Szczurów Wrocławia” czytelnik pozna dramatyczne koleje losu obu tych grup: załogi więzienia i cudem ocalonych złoczyńców. Kto jest lepiej przygotowany, by przetrwać w czasach, gdy wszystkie zasady moralne przestają mieć znaczenie? Czy przeciętny człowiek może przeżyć starcie z pozbawionym sumienia, ale obdarzonym intelektem mordercą – zagrożeniem po stokroć większym od rzesz żywych trupów?

Kontynuacja najlepiej sprzedającej się i najbardziej krwawej polskiej apokalipsy zombie! Szczury Wrocławia. Kraty, podobnie jak część pierwsza, to eksperyment literacki: postaciami są rzeczywiste osoby, zgłaszające się do Autora, by uśmiercił je na kartach swojego dzieła.

Zamów książkę w przedsprzedaży: Empik i Świat Książki.

artykuł sponsorowany


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2104
LubimyCzytać
16-01-2019 13:01
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 157
Mateusz
16-01-2019 16:55
Wydawnictwo udostępniło pierwsze dwa rozdziały (można łatwo znaleźć w necie). Po ich przeczytaniu, muszę przyznać, że druga część Szczurów zapowiada się dużo lepiej od swojej poprzedniczki. Pozostaje tylko czekać do dnia premiery. ;)
książek: 1198
Wiesia
17-01-2019 02:00
Opis jest bardzo ciekawy, części 1 nie czytałam ale tej nie przepuszczę. To może być ciekawa przygoda ;)
książek: 8
Fabian
17-01-2019 16:35
Kto jak kto, ale ja to aż się palę z niecierpliwości. Będzie ogień :)
książek: 157
Mateusz
17-01-2019 20:10
Czyżby szef gangu we własnej osobie? ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 6645
QUEENfan
17-01-2019 16:59
Jaram się, bardzo lubię pierwszy tom, ponoć ma być dołączony komiks w tej części, jaram się jeszcze bardziej.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Łańcuch Proroka

Kontynuacja przygód Faro i reszty Poszukiwaczy. Nadal nie ma czasu na nudę, tajemnicza historia i kolejna przygoda wciąga od pierwszych stron ks...

zgłoś błąd zgłoś błąd