Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11241/patronaty-tygodnia

Patronaty tygodnia

1 wartościowy tekst

„Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta...”. Przed nami ostatnie siedem dni do Gwiazdki, co oznacza, że jeśli jeszcze nie kupiliście prezentów, to najwyższy czas się za to zabrać. A wiadomo, że nie ma lepszego prezentu niż patronaty lubimyczytac.pl. Dlatego przedstawiamy Wam dwie ostatnie książki, które w tym roku oznaczone są pomarańczowym logo serwisu.

Saharyjskie dniSanmao, Tłumaczenie: Jarosław Zawadzki

Gdzie kupić

Klasyka literatury tajwańskiej po raz pierwszy w Polsce! 

Napisane przez San-mao „Saharyjskie dni” to pierwszy w literaturze chińskiej utwór, którego tłem są tajemnicze piaski Sahary. Dzięki niemu mieszkający na odludnym Tajwanie wyspiarze zyskali szerszy obraz świata. Pełen humoru styl autorki oraz bogata i zajmująca treść wzbudziły poruszenie już od pierwszego opowiadania.

W 1979 roku „Reader’s Digest” opublikował w piętnastu językach „Opowieść o Chince na pustyni” autorstwa San-mao m.in. w Australii, Indiach, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii, Meksyku, RPA i Szwecji. W marcu 1991 roku japońskie wydawnictwo Chikumashobo wydało przekład „Saharyjskich dni”. Niektóre opowiadania ukazywały się sukcesywnie w przekładach na takie języki, jak angielski, wietnamski, francuski i czeski. Utwory San-mao zdecydowanym krokiem weszły na arenę międzynarodową. „Saharyjskie dni” to pierwszy przekład literatury tajwańskiej w Polsce!

O psie, który wrócił do domuW. Bruce Cameron, Tłumaczenie: Edyta Świerczyńska

Gdzie kupić

Po wielkim sukcesie uroczego Baileya, bohatera powieści „Był sobie pies”, czas na wesołą suczkę Bellę, która ma do wykonania trudną misję – musi odnaleźć drogę do domu! W końcu psia wierność wobec człowieka nie ma granic, których nie da się pokonać.

Bella to uroczy szczeniaczek, który trafia w ramiona Lucasa. Mężczyzna od razu wie, że ten wesoły czworonóg odmieni jego życie na lepsze. Piesek również czuje, że trafił na swojego człowieka i chce być dla niego najlepszym zwierzakiem na świecie.

Lucas nie może zatrzymać Belli w swoim mieszkaniu. Postanawia podjąć ryzyko i zabiera ją do szpitala, w którym pracuje. Piesek wnosi mnóstwo radości w życie pacjentów. Jednak pracownicy Kontroli Zwierząt twierdzą, że zwierzę jest niebezpieczne ze względu na swoją rasę, która w Denver jest zakazana. Zrozpaczony Lucas musi rozstać się z ukochaną Bellą, która zostaje wywieziona do innego domu poza granice stanu.

Mimo to piesek nie zamierza żyć z dala od swojego najlepszego przyjaciela i postanawia wziąć sprawy we własne łapy. Teraz Bella staje przed ważnym wyzwaniem. Musi odnaleźć drogę do swojego człowieka. Wyrusza w wielką, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, aby wrócić do domu. Czy jeszcze zobaczy Lucasa?


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
14-12-2018 15:45
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 101
Gandolfina
17-12-2018 21:39
Uwielbiam historię "Był sobie pies", więc z ogromną przyjemnością sięgnę po "O psie, który wrócił do domu":)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Dziewczyna z sąsiedztwa

Wszystkiego mogłem się spodziewać po tych wszystkich opiniach które czytałem przed zabraniem się do tej lektury, ale nic na to nie mogło mnie przygo...

zgłoś błąd zgłoś błąd