Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11234/moj-piekny-syn-od-4-stycznia-w-kinach

„Mój piękny syn” od 4 stycznia w kinach

2 wartościowy tekst

Ojciec i syn. Miłość i żal. Uzależnienie i terapia. Bunt i pojednanie. Prawdziwa, przejmująca historia zwykłej rodziny, opowiedziana z dwóch perspektyw – Davida Sheffa i Nica Sheffa, ukaże się w styczniu nakładem wydawnictwa Poradnia K: pamiętnik syna zatytułowany „Na głodzie” i relacja ojca – „Mój piękny syn”. Na początku stycznia 2019 roku premierę będzie miał film, którego scenariusz został oparty na obu książkach.

Walka o ukochane dziecko

Pierwsza tak szczera historia buntu dorastającego chłopaka, opowiedziana przez ojca, który za wszelką cenę próbuje walczyć z uzależnieniem syna. Porywająca i rozdzierająca serce opowieść o miłości rodzica do dziecka, studium zdobywania życiowej mądrości. Przejmujące świadectwo ojca, który zadaje sobie pytanie, co zrobił (albo czego nie zrobił), że jego wspaniałe, zdolne i wrażliwe dziecko zaczęło się buntować, popełniać błędy i pogrążać w uzależnieniu. David bezustannie zadaje sobie pytanie, czy jest odpowiedzialny za nałóg syna. Czy zawinił rozpad małżeństwa rodziców Nica? Czy można było jakoś zapobiec temu dramatowi? Czy cała rodzina musi cierpieć z powodu uzależnienia najstarszego dziecka?

Druga książka, zatytułowana Na głodzie, to pamiętnik młodego Nica – pełna nadziei historia wyzwalania się z nałogu.

Świadectwo Nica to przejmujący, surowy zapis walki z nałogiem. To portret chłopaka, który otarł się o śmierć, ale nigdy nie stracił nadziei. Książka ma formę pamiętnika, w którym Nic szczegółowo, bez znieczulenia opisuje swoje zmagania z uzależnieniem i drogę do wyzwolenia się z nałogu. Wspomina dzieciństwo i pierwszy raz, kiedy pił alkohol. Potem sięga po narkotyki, by wkrótce uzależnić się od metamfetaminy. Ostrym i przejmującym głosem Nic Sheff dzieli się z nami prawdziwą historią swojego upadku – mentalnego i fizycznego. Doświadczamy z nim chwil ekstazy i szaleństwa w narkotykowym odurzeniu, a także bólu i lęku przed odrzuceniem, i wreszcie – przed śmiercią.

Książka „Na głodzie”, podobnie jak Mój piękny syn, jest bestsellerem „New York Timesa”.

„Mój piękny syn” na ekranach kin

4 stycznia na ekrany kin trafi film „Mój piękny syn” oparty na obu tych bestsellerowych książkach – świadectwach ojca i syna. W ich role wcielają się Steve Carell i Timothée Chalamet, którzy stworzyli wielkie, poruszające kreacje, docenione już przez amerykańskich recenzentów i widzów. Timothée Chalamet zdobył nominację do Złotego Globu za najlepszą rolę drugoplanową i jest również pewnym kandydatem do kolejnej oscarowej nominacji. Dystrybutorem filmu „Mój piękny syn” w Polsce jest M2 Films.

Obie książki będą miały premierę 16 stycznia dzięki wydawnictwu Poradnia K. 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2061
LubimyCzytać
13-12-2018 12:11
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 269
aplerr
13-12-2018 21:36
Sama fabuła nie interesuje mnie aż tak, jak aktorstwo Timothée Chalameta, który dla mnie jest jednym z najlepszych aktorów. Dlatego na film na pewno się wybiorę, a książki, cóż... Zobaczę jak wypadnie ekranizacja. Teraz wyjątkowo najpierw film, potem (ewentualnie) książki.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Megapolis

Blog: http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/ Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/ Facebook:...

zgłoś błąd zgłoś błąd