Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11221/czterdziesci-i-cztery-plebiscyt-radiowej-dwojki-z-okazji-220-urodzin-adama-mickiewicza

„CZTERDZIEŚCI I CZTERY” – plebiscyt radiowej Dwójki z okazji 220. urodzin Adama Mickiewicza

3 wartościowy tekst

Jak dobrze znają Państwo twórczość Adama Mickiewicza? Czy mają Państwo swoje ulubione cytaty? Zapraszamy do udziału w naszej zabawie, wystarczy zagłosować. A dla tych, którzy do nas napiszą, czekają atrakcyjne nagrody!” – mówią dziennikarze radiowej Dwójki, którzy przygotowali konkurs z okazji 220. urodzin wieszcza.

24 grudnia będziemy obchodzić 220. urodziny największego polskiego poety romantyzmu. Słuchacze Programu 2 Polskiego Radia oraz internauci, którzy wejdą na stronę mickiewiczwdwojce.polskieradio.pl, mogą wziąć udział w plebiscycie na najpopularniejszy mickiewiczowski cytat.

„Jest ich – tak, to nie przypadek – czterdzieści (i) cztery! A z wybranych przez nas słynnych cytatów wieszcza wystarczy wybrać swój ulubiony i… zagłosować. Co istotne, każdego cytatu można wysłuchać w interpretacji wybitnych polskich aktorów” – zachęca Kinga Michalska z Redakcji Literackiej Programu 2, pomysłodawczyni zabawy.

Dodatkowo każdy z uczestników może wziąć udział w konkursie z nagrodami – należy zagłosować oraz dołączyć uzasadnienie swojego wyboru.

Plebiscyt i konkurs „Czterdzieści i cztery” trwają do czwartku 20 grudnia do godziny 16.00. Spośród wszystkich nadesłanych wiadomości Komisja Konkursowa wybierze pięć najciekawszych uzasadnień, którym zostaną przyznane nagrody (m.in. książki wydawnictwa Czytelnik oraz zestaw gadżetów Programu 2 Polskiego Radia).

Wyniki plebiscytu oraz nazwiska zwycięzców, którzy przysłali najciekawsze uzasadnienia, zostaną ogłoszone w specjalnej audycji 22 grudnia w godz. 15.00-17.00 na antenie Programu 2.

Więcej informacji na stronach: mickiewiczwdwojce.polskieradio.pl i dwojka.polskieradio.pl.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 4  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2061
LubimyCzytać
11-12-2018 11:50
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 257
Agnieszka
11-12-2018 19:48
Z Mickiewicza najbardziej lubię ten mix cytatów:
"Kobieto puchu marny, ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił"
książek: 997
Mateusz
12-12-2018 17:32
Skojarzyło mi się "Kobieto, puchu marny, ty jesteś jak zdrowie" z "Czy jest tu panna na wydaniu" Kondratiuka.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 106
MieszkamWBibliotece
12-12-2018 21:26
Fajny pomysł, ale to dosyć trudny wybór. Hm, najbardziej chyba lubię cytat z "Romantyczności": "Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko".
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Pasztety, do boju!

Bardzo pozytywna, wesoła książka o przyjaźni trzech nastolatek, które połączyła wygrana w konkursie na najbrzydsze dziewczyny w szkole. Zamiast się za...

zgłoś błąd zgłoś błąd