Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11189/factfulness-dlaczego-swiat-jest-lepszy-niz-myslimy

„Factfulness”: dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy

6 wartościowy tekst

Sprzedaż książki „Factfulness” zmarłego w 2017 roku Hansa Roslinga przekroczyła właśnie milion egzemplarzy. Profesor zdrowia międzynarodowego i wykładowca TED w porywający sposób wyjaśnia w niej, dlaczego tak bardzo mylimy się w ocenie świata.

Factfulness to nawyk wygłaszania opinii w oparciu o niepodważalne fakty.

Kiedy ktoś zadaje nam proste pytania na temat światowych trendów – np. jaki procent światowej populacji żyje w biedzie; dlaczego liczba ludności na świecie rośnie; jaki procent dziewcząt kończy szkołę podstawową – zwykle udzielamy błędnych odpowiedzi. I to do tego stopnia, że szympans, który wybiera je losowo, uzyskuje lepszy wynik od nauczycieli, dziennikarzy, laureatów Nagrody Nobla czy bankierów inwestycyjnych.

Trzy minuty z Hansem Roslingiem zmienią Twoje spojrzenie na świat.
„Nature”

W książce Factfulness profesor zdrowia międzynarodowego i wykładowca konferencji TED Hans Rosling wraz z dwoma wieloletnimi współpracownikami, Anną i Olem, proponują nowe, dość radykalne wyjaśnienie tego zjawiska. Opisują dziesięć instynktów, które zakłócają nasz punkt widzenia – począwszy od tendencji do podziału świata na dwa obozy („my” i „oni”), poprzez sposób, w jaki odbieramy informacje medialne (w których dominuje strach), a kończąc na tym, jak postrzegamy postęp (zwykle zakładamy, że wszystko idzie ku gorszemu).

Okazuje się, że nasz świat pomimo swoich niedoskonałości znajduje się w znacznie lepszym stanie, niż się spodziewamy. Nie oznacza to jednak, że prawdziwe zagrożenia nie istnieją. Jednak gdy nieustannie martwimy się o wszystko, zamiast skupiać się na faktach i na ich podstawie budować sobie obraz świata, możemy nie zauważyć tego, co naprawdę nam zagraża.

Inspirująca i rewolucyjna, pełna interesujących anegdot i poruszających historii. „Factfulness” jest książką, którą należy przeczytać, ponieważ zmieni ona twój sposób postrzegania świata.

Specjalnie dla was mamy test, który autor książki przeprowadził w 2017 roku. Koniecznie sprawdźcie, jaki będzie wasz wynik.

Książka pojawiła się na półkach księgarskich 31 października nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

(artykuł sponsorowany)


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 11  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1088
Zuba
04-12-2018 21:08
Wow! Artykuł o wartościowej i niesamowicie ciekawej książce! Dziękuję!

Czytam właśnie Roslinga i polecam wam z całego serca. Rewelacyjny prezent dla ludzi ciekawych świata.
książek: 2192
Janusz
04-12-2018 21:14
9/12 Nie ma sensu czytać ;-)
książek: 982
betsy
04-12-2018 22:18
A ja 3/12 i to za drugim razem. Za pierwszym miałam 1/12. Chyba za dużo oglądam TVN. Może przeczytam?
książek: 655
Kubencjusz_z_Angmaru
06-12-2018 07:06
taki trochę naciągany ten quiz.
książek: 1342
Monika
09-12-2018 15:02
Artykuł bardzo sponsorowany i mocno nastawiony na sprzedaż książki, bo nawet maks w teście owocuje zaleceniem jej przeczytania:

Wow, poszło Ci naprawdę dobrze. Książka „Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą” pomoże Ci uzupełnić swoją wiedzę i dostrzegać jeszcze więcej. Dowiesz się też, dlaczego innym poszło gorzej od Ciebie i jak...

Artykuł bardzo sponsorowany i mocno nastawiony na sprzedaż książki, bo nawet maks w teście owocuje zaleceniem jej przeczytania:

Wow, poszło Ci naprawdę dobrze. Książka „Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą” pomoże Ci uzupełnić swoją wiedzę i dostrzegać jeszcze więcej. Dowiesz się też, dlaczego innym poszło gorzej od Ciebie i jak wystrzegać się ich błędów.


:)
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Kosiarze

Rewelacyjna ksiazka. Bardzo wciaga, historia jest bardzo ciekawa. Utopijna wizja naszej przyszlosci. Polecam.

zgłoś błąd zgłoś błąd