Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11188/zimowe-wydanie-ksiazek-magazynu-do-czytania-z-mary-beard-na-okladce

Zimowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania” z Mary Beard na okładce

2 wartościowy tekst

Ranking 10 najlepszych książek 2018 roku według redakcji „Książek. Magazynu do czytania”, rozmowa z Mary Beard – najsłynniejszą na świecie specjalistką od antyku, recenzja autobiografii Michelle Obamy, opowiadanie wigilijne Macieja Płazy oraz książkowe propozycje pod choinkę dla dzieci i dorosłych – te i wiele innych tematów będzie można znaleźć w nowym numerze dwumiesięcznika Książki. Magazyn do czytania.

Bohaterką okładki nowego wydania „Książek. Magazynu do czytania” jest Mary Beard, najsłynniejsza brytyjska filolożka klasyczna. W rozmowie z dziennikarzem Wojciechem Orlińskim opowiada m.in. o tym, jak nauczono nas myśleć o kobietach, dlaczego ma mieszane uczucia wobec Margaret Thatcher oraz co nowego przyniesie ruch #MeToo.

Ponadto w numerze: André Aciman, autor „Tamtych dni, tamtych nocy” opowiada Ignacemu Karpowiczowi i Juliuszowi Kurkiewiczowi o kulisach filmu opartego na jego powieści, pierwszy amerykański laureat Bookera Paul Beatty rozmawia z Łukaszem Grzymisławskim o sytuacji czarnoskórych artystów w USA, a Władimir Sorokin, którego książka „Manaraga” właśnie ukazała się na polskim rynku, przekonuje Ludmiłę Anannikovą, że powieść jest wysokiej jakości narkotykiem. Wojciech Mann opowiada z kolei Michałowi Nogasiowi o swoim dzieciństwie spędzonym wśród książek, a Blanka Lipińska – autorka bestsellerowego erotyka „365 dni”, okrzykniętego polskimi „Pięćdziesięcioma twarzami Greya”, w rozmowie z Justyną Suchecką mówi o sobie, że jest wesołą grafomanką.

Publicystka Katarzyna Wężyk podjęła się recenzji najbardziej wyczekiwanej autobiografii ostatnich lat – „Becoming. Moja historia” autorstwa byłej pierwszej damy Stanów Zjednoczonych Michelle Obamy. Książka miała światową premierę 13 listopada br. i już w pierwszym dniu sprzedano 725 tysięcy jej egzemplarzy. W Polsce „Becoming. Moja historia” ukaże się 28 lutego br. nakładem Wydawnictwa Agora.

Oprócz tego w „Książkach": Weronika Murek odwiedza najgłośniejszą europejską wystawę roku, przygotowaną przez Wesa Andersona i jego partnerkę Juman Malouf oraz opisuje losy najsłynniejszej nieznanej pisarki XX wieku, czyli Djuny Barnes. Michał Księżyk sprawdza, co możemy wyczytać ze starych map, Elżbieta Cherezińska zastanawia się, czy o losach których Piastów powstałby dobry serial, a Wojciech Nowicki pisze o autorce legendarnej polskiej książki kucharskiej – Lucynie Ćwierczakiewiczowej.

Czytelnicy znajdą również w wydaniu nowe dzieło Macieja Płazy – „Morię”, czyli opowiadanie wigilijne o Abrahamie i Izaaku, które dostępne będzie jedynie w nowym numerze „Książek. Magazynu do czytania”, a także: opis 10 najlepszych książek 2018 roku wybranych przez redakcję pisma, ranking najlepszych okładek oraz nietypowe książkowe propozycje pod choinkę, m.in. dla „słusznie wkurzonych”, zabieganych, zainteresowanych ekologią, pesymistów lub tych, którzy zmagają się z duchami przeszłości.

W dodatku „Najlepsze książki dla dzieci i młodszych dorosłych” czytelnicy przeczytają ekskluzywny wywiad z Andrzejem Maleszką, obecnie najpopularniejszym pisarzem dla dzieci, którego książki z serii „Magiczne drzewo” sprzedały się w Polsce w nakładzie przekraczającym 1,5 miliona egzemplarzy. Redakcja przygotowała także niezwykłą sylwetkę autora komiksowego cyklu o Calvinie i Hobbesie oraz rozmowę z autorką książek obrazkowych Iwoną Chmielewską o prawie dziecka do poznania prawdy.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2107
LubimyCzytać
04-12-2018 12:40
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 1281
Batalia
04-12-2018 18:27
Blanka w "Książkach"?! Szkoda, że wywiadu z nią nie przeprowadza Rudnicki albo Sendecki :D
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Zapisane w chmurze

Moim zdaniem jest to najlepsza książka autorki, a przeczytałam jej wszystkie powieści. Bardzo przejmująca, życiowa historia, którą polecam z całego se...

zgłoś błąd zgłoś błąd