Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11172/atlas-odkrywcow-wyjatkowa-rzecz-dla-niepoprawnie-ciekawych-swiata

Atlas odkrywców – wyjątkowa rzecz dla niepoprawnie ciekawych świata

5 wartościowy tekst

28 listopada do księgarń trafiła niezwykła publikacja – oryginalny atlas, z którym każdy, niezależnie od wieku, może przeżyć wspaniałą przygodę. Przedstawiamy „Atlas odkrywców” Michała Gaszyńskiego i Piotra Wilkowieckiego, wydany przez wydawnictwo Insignis.

Na pomysł stworzenia Atlasu odkrywców w wyjątkowej formule wpadło kreatywne trio: Zuzia, jej mąż Piotr oraz brat Michał. Zaczęli realizować swoje zamierzenie za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Kickstarter. Pomysł Polaków spodobał się jednemu z wydawnictw w Wielkiej Brytanii. Atlas został wydany najpierw w języku angielskim przez Harper Collins, a następnie przetłumaczony na języki: niemiecki, hiszpański i polski.

Mapy w „Atlasie odkrywców” przykuwają uwagę minimalizmem, a zarazem bez końca odkrywają nowe fakty i ciekawostki. Każda strona „Atlasu” to mnóstwo niebanalnych informacji o kulturze, historii, ekonomii, przyrodzie, geografii, wydarzeniach sportowych i wielu innych dziedzinach. Między okładkami tej książki odbywa się niezwykła wyprawa przez kontynenty, która wciąga bez reszty.

Wyrusz w fascynującą podróż w najdalsze zakątki globu

„Atlas odkrywców” zaprasza do przemierzania mórz i oceanów z największymi odkrywcami, śledzenia biegu najdłuższych rzek, dotarcia do najbardziej odizolowanego plemienia w Amazonii, zachwycenia się bioróżnorodnością motyli w Nigerii i poznania wysp Kiribati, zanim te znikną na dobre.

Piękno świata w twoich dłoniach

„Atlas odkrywców” zaprojektowano w taki sposób, aby dzięki czytelnym ikonom z łatwością można było znaleźć na mapach państw wszystko, co zaciekawia najwnikliwszego odkrywcę w każdym wieku, a przepiękna oprawa graficzna sprawia, że można zatracić się w poznawaniu nieznanego, ale przy tym nie zagubić się w niezwykłościach naszej planety. 144 strony „Atlasu” to nieprzebrane źródło inspiracji dla osób ciekawych świata, podróżników i miłośników map.

Książkę możecie kupić tutaj i tutaj.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 11  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1826
Piotr
30-11-2018 15:40
dzisiaj dotarła przesyłka z tą książką. Wkrótce napiszę o niej.
książek: 6704
allison
30-11-2018 19:22
Życzę pasjonującej lektury i czekam na recenzję:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 83
Xinjin
30-11-2018 16:16
Całkiem fajny pomysł na prezent i cena też dość przystępna.
książek: 424
Kazik
01-12-2018 13:17
Nie wiem, jak wykonanie, ale sam pomysł bardzo dobry. Mapy często są zbyt abstrakcyjne, zwłaszcza dla dzieci.
książek: 269
marckoza
01-12-2018 22:42
jak już zamieszcza się na Kickstarterze filmiki to trzeba nad nimi popracować, bo mnie bardziej zachęcił tekst na powyższym portalu, to w ramach informacji zwrotnej. I tak przed zakupem zapoznam się z zawartością, bo narazie wygląda mi to na mapy z "ciekawostkami" z wiki napisamymi drobną czcionką, ale powodzenia, bo pomysł ciekawy
książek: 24
dexter77
03-12-2018 14:51
Na razie czaję się na Atlas lądów niebyłych i Złoty atlas. Czy możecie pokazać jakieś sample z Atlasu odkrywców?
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Żmijowisko

Tym razem opiszę Państwu moje pierwsze spotkanie z Wojciechem Chmielarzem. Zobaczyłam na półce w bibliotece książkę pod zagadkowym tytułem „Żmijowi...

zgłoś błąd zgłoś błąd