Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11115/portret-rodzinny-juz-w-ksiegarniach

„Portret rodzinny” już w księgarniach!

3 wartościowy tekst

Uznawany za jedną z najlepszych powieści o tematyce żydowskiej w historii literatury, „Portret rodzinny” po trzynastu latach od światowej premiery nareszcie pojawił się w Polsce!

Na wydanie debiutanckiej powieści Jenny Blum zdecydowało się wydawnictwo Szósty Zmysł, do tej pory kojarzone przede wszystkim z romansami, takimi jak Consolation, Conviction i Powiedz, że zostaniesz (Corinne Michaels), Arsen (Mia Asher) czy Poświęcenie (Adriana Locke). Powieść historyczna oparta na wspomnieniach z wojennych lat to zupełnie nowa ścieżka zainteresowań wydawnictwa, która z pewnością przyciągnie uwagę wielu czytelników.

Portret rodzinny opowiada historię Anny Schlemmer, która przez pięćdziesiąt lat odmawiała rozmowy o swoim życiu w Niemczech w czasie trwania drugiej wojny światowej. Jej córka, Trudy, miała zaledwie trzy lata, gdy razem z matką zostały ocalone przez amerykańskiego żołnierza, z którym zamieszkały w Minnesocie. Jedynym dowodem przeszłości jest stara fotografia: portret rodzinny Anny, jej córki i nazistowskiego porucznika z obozu koncentracyjnego Buchenwald.

Dręczona swoim pochodzeniem, Trudy – pracująca jako profesor historii niemieckiej – zaczyna grzebać w przeszłości, aż w końcu odkrywa dramatyczną i rozdzierającą serce prawdę o życiu jej matki.

Łącząc namiętną, skazaną na klęskę miłość, realistyczną wizję życia podczas wojny i przejmujący dramat między matką a córką, „Portret rodzinny” jest głęboką eksploracją tego, co przetrwaliśmy i dowodem na ciążące na nas wstydliwe dziedzictwo.

W „Publishers Weekly” napisano o książce: Prosta metaforyka Blum jest przerażająca i onieśmielająca, nadając znanym obrazom nazistowskiej zbrodni nową, wielką moc. To niesamowity debiut, od którego włosy na karku się jeżą.

„Portret rodzinny” to doskonała propozycja dla miłośników sprawnie napisanych powieści historycznych, które łączą w sobie wielkie tajemnice, rodzinne dramaty i miłość. I choć autorka porusza trudną tematykę, jaką są czasy drugiej wojny światowej, to czytelnicy doceniają jej debiut za prostotę, potężną dawkę wzruszeń i bardzo dobrze poprowadzoną historię.

Jenna Blum jest poczytną autorką z list bestsellerów „New York Timesa”, która ma na swoim koncie – poza „Portretem rodzinnym” – takie powieści, jak „The Stormchasers” czy „The Lucky One”. Jenna jest także jedną z czołowych pisarek w rankingu Oprah Winfrey.

Była redaktor naczelna magazynu „AGNI” przez dwadzieścia lat wykładała dla pisarzy z Boston's GrubStreet, gdzie obecnie prowadzi warsztaty mistrzowskie. Przez cztery lata pracowała jako dziennikarka dla Fundacji Shoah Stevena Spielberga, dokumentując doświadczenia ocalałych z Holokaustu.

Obecnie zakończyła prace nad scenariuszem do „Portretu rodzinnego” i jest w trakcie pisania swojej czwartej książki.

Pierwsza wydana w Polsce powieść Jenny Blum trafiła do sprzedaży 14 listopada pod patronatem serwisu lubimyczytac.pl.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 4  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2045
LubimyCzytać
20-11-2018 09:33
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 2187
Renax
20-11-2018 13:37
Sprawdziłam tytuł oryginalny. To 'Those who save us'. No to to czytałam. Świetna książka. Poza tym pokazuje, że u US Army gwałciło kobiety..... Cieszę się, że ją wydano po polsku.
książek: 92
Kwiatusznik
20-11-2018 14:10
Z niecierpliwością czekałam na tą pozycję - warto po nią sięgnąć.
Gorąco polecam!
książek: 2612
KotGacek
20-11-2018 19:28
Bez ebooka w roku 2018 to jest mocno niepoważne.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Ucho Igielne

W "Uchu Igielnym " spotyka się młodość ze starością . Każdy z nas wie że czas tu na ziemi kiedyś się skończy . A my wraz z czasem robimy się...

zgłoś błąd zgłoś błąd