Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11100/fascynujaca-powiesc-o-zapomnianej-przeszlosci

Fascynująca powieść o zapomnianej przeszłości

  wartościowy tekst

Lucinda Riley zabiera swoich czytelników w podróż do Marchmont Hall. Drzewo anioła to poruszająca historia o miłości, stracie i oczyszczającej podróży w przeszłość. To powieść o zapomnianej przeszłości, skomplikowanych relacjach rodzinnych i mrocznych sekretach, które rzucają cień na kolejne pokolenia.

Greta Simpson wraca do Marchmont Hall, urokliwej walijskiej posiadłości, którą musiała opuścić trzy dekady temu.

Właściciel posiadłości, stary przyjaciel, zaprasza ją na Boże Narodzenie, licząc na to, że znajome kąty poruszą coś w jej podświadomości i staną się kluczem do odzyskania utraconej pamięci. Bo po wypadku, któremu Greta uległa przed laty, w jej umyśle zatarł się wszelki ślad po burzliwych zdarzeniach z długiego okresu jej życia. Lekarze orzekli, że amnezja jest spowodowana traumą. Greta nie pamięta… bo nie chce pamiętać. Czy nie byłoby więc lepiej, żeby nie wracała do przeszłości? Czy to, co może odkryć o sobie i swojej pięknej córce Avie – aktorce, która jako mała dziewczynka rozpoczęła karierę gwiazdy filmowej – nie okaże się gorsze od niewiedzy?

I czy na odnalezienie miłości jej życia i tak nie jest już za późno?

„Drzewo Anioła” ma niesamowity ładunek psychologiczny. Traumy z dzieciństwa, zdarzenia z przeszłości, które wpływają na nasze życie i relacje, jakie tworzymy… Riley zabiera nas w sam środek międzypokoleniowej historii, pełnej fascynujących postaci, podróży w czasie i zaskakujących zwrotów akcji. Niesamowita, wciągająca i pięknie napisana powieść. Usiądź wygodnie i po prostu się nią delektuj. „Lancashire Evening Press”

To rodzinna saga, której akcja dzieje się na przestrzeni 40 lat po II wojnie światowej, pełna tajemnic i tragicznych zdarzeń. „Library Journal”

Lucinda Riley to irlandzka powieściopisarka. Swoją pierwszą książkę napisała, mając zaledwie 24 lata. Powieść Dom orchidei sprzedała się na całym świecie w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Wszystkie jej książki, przetłumaczone na 28 języków i wydane w 38 krajach, niezmiennie trafiają na europejskie i amerykańskie listy bestsellerów.

Urodziła się w Irlandii i pierwsze sześć lat życia spędziła w małej wiosce Drumbeg. Do Anglii jej rodzina przeniosła się, gdy Lucinda poszła do szkoły. Jako dziecko, jeśli akurat nie czytała ani nie pisała, ani nie była na lekcji baletu, zaraz po powrocie ze szkoły biegła przebrać się w którąś ze starych sukni balowych swojej mamy i momentalnie przeobrażała się w księżniczkę. Stawała się bohaterką wymyślonej historii i tak żyła w świecie swojej wyobraźni. Od tamtego czasu właściwie niewiele się zmieniło.

(artykuł sponsorowany)


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 37
AgentKsiążkowy
15-11-2018 16:39
"Urokliwa walijska posiadłość" - ciekawe :)
książek: 1821
Piotr
16-11-2018 09:55
Mam w zbiorach i nie zawaham się przeczytać :-)
książek: 0
konto_usuniete
16-11-2018 10:46
Czekam na paczkę z tą książką i jak przyjdzie od razu zabieram się za nią :)
książek: 61
Maria
16-11-2018 14:33
Zamówiłam, przyszła. Najpierw skończę kolejną powieść Tess Gerritsen i od razu zabieram się za nową zdobycz :)
książek: 3059
Teresa
16-11-2018 20:48
Ciekawa powieść którą muszę koniecznie przeczytać :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Żmijowisko

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora. Jakoś dużo go było wszędzie, koleżanka też wspomniała ciepło, więc postanowiłam spróbować. Począ...

zgłoś błąd zgłoś błąd