Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11093/konkurs-na-powiesc-kryminalna

Konkurs na powieść kryminalną!

3 wartościowy tekst

To z pewnością informacja, która ucieszy wielu czytelników serwisu lubimyczytać.pl! Wydawnictwo Czwarta Strona ogłosiło konkurs na powieść kryminalną, w którym można wygrać nagrodę pieniężną oraz publikację powieści! Konkurs trwa do końca kwietnia 2019 roku! 

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 30 kwietnia 2019 roku przesłać na adres Wydawnictwa Poznańskiego swoją książkę, mieszczącą się w obszarze tematycznym współczesnej literatury kryminalnej oraz spełniać warunki formalne tekstu powieści kryminalnej.

Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec czerwca 2019 roku.

Nagrodą główną w konkursie jest 5 000 zł oraz możliwość dopracowania projektu, który zostanie wydany przez Czwartą Stronę w języku polskim w formie książkowej.

Oceny nadesłanych projektów i rozstrzygnięcia konkursu dokona jury eksperckie w składzie: Magda Stachula, Marta Guzowska, Anna Misztak, Robert Małecki, Adrian Tomczyk. Wydarzeniu patronuje Remigiusz Mróz.

Pełen regulamin konkursu znajdziecie na stronie wydawnictwa.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 63  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 655
Kubencjusz_z_Angmaru
18-11-2018 06:55
ciekawi mnie co to są "warunki formalne tekstu powieści kryminalnej"?
czyżby istniał jakiś kodeks pisania książek?

nie podoba mi się również punkt 6: "Jury ma prawo do nieprzyznania nagrody". to nie jest fair. wydawnictwo i autorzy mogą sobie zatrzymać setki pomysłów, idei, czy inspiracji do swoich utworów, które zostaną nadesłane przez ludzi, a sami nawet mogą nie przyznać nikomu tej marnej...
ciekawi mnie co to są "warunki formalne tekstu powieści kryminalnej"?
czyżby istniał jakiś kodeks pisania książek?

nie podoba mi się również punkt 6: "Jury ma prawo do nieprzyznania nagrody". to nie jest fair. wydawnictwo i autorzy mogą sobie zatrzymać setki pomysłów, idei, czy inspiracji do swoich utworów, które zostaną nadesłane przez ludzi, a sami nawet mogą nie przyznać nikomu tej marnej nagrody.
pokaż więcej
książek: 1088
Zuba
18-11-2018 08:48
Ten zapis mnie nie dziwi. Wydawnictwo może uznać, ze żadna z powieści nie jest na tyle dobra, żeby warto było ją wydać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 94
Doctor_Who
18-11-2018 12:10
Jakieś informacje na temat formatu zgłoszeń elektronicznych by się przydały. PDF? RTF? DOC? DOCX? TXT ;-)?
książek: 82
Adamus
18-11-2018 20:27
Mnie zastanawia, jak oni mają zamiar ocenić wszystkie prace w ciągi 1,5 miesiąca.
książek: 1342
Monika
20-11-2018 13:25
Podejrzewam, że znaczącą część nadesłanych prac będzie można odrzucić po przeczytaniu kilku stron - jak czegoś się czytać nie da, to nie ma sensu sprawdzać, czy aby na ostatniej stronie się nie poprawi. Kolejnej znaczącej partii nie muszą czytać wszyscy jurorzy, wystarczy że jeden przeczyta i zrelacjonuje pozostałym co to jest, do czego podobne i na jakim poziomie. Tego zresztą nie muszą nawet... Podejrzewam, że znaczącą część nadesłanych prac będzie można odrzucić po przeczytaniu kilku stron - jak czegoś się czytać nie da, to nie ma sensu sprawdzać, czy aby na ostatniej stronie się nie poprawi. Kolejnej znaczącej partii nie muszą czytać wszyscy jurorzy, wystarczy że jeden przeczyta i zrelacjonuje pozostałym co to jest, do czego podobne i na jakim poziomie. Tego zresztą nie muszą nawet robić wymienieni tu z nazwiska jurorzy, może ich wspierać cały sztab krytyków. I dopiero wybrane w tej wstępnej selekcji utwory, te, które spełniają "warunki formalne tekstu powieści kryminalnej", dają się czytać i mają odrobinę sensu, tylko te powinni dokładnie przeczytać i ocenić wszyscy jurorzy. W ciągu kilku tygodni można przeczytać dobre kilkadziesiąt książek - wątpię, by wstępną selekcję przetrwało aż tyle.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 571
Maciek
18-11-2018 21:51
Taki trochę talent show. Jeśli ktoś ten konkurs wygra, to w wydawnictwie będą mieli wylansowanego autora, znanego z tego, że wygrał konkurs i na marketing się mniej wyda. Sytuacja win - win jak mawiają w korpo.
książek: 202
Adrianna
19-11-2018 15:13
Właśnie czytam "Bestseller" J. Opiat-Bojarskiej i mój pokręcony umysł już widzi jak fikcja zamienia się w rzeczywistość...
W każdym razie, powodzenia wszystkim uczestnikom! Jestem ciekawa co (o ile w ogóle coś) zostanie wydane w ramach nagrody :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Sword Art Online 14 - Alicyzacja: Zjednoczenie

Tom czternasty jest swego rodzaju wyjątkowy. Nie tylko jest zwieńczeniem dotychczasowych trudów, jakie przeszli wierni druhowie, ale również pocz...

zgłoś błąd zgłoś błąd