Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11078/spisane-krwia-premiera-drugiego-sezonu-13-listopada

„Spisane krwią” premiera drugiego sezonu 13 listopada!

2 wartościowy tekst

Doceniona przez widzów dokumentalna seria kryminalna „Spisane krwią”, będąca produkcją własną kanału CBS Reality, już 13 listopada powraca z drugim sezonem. Tej jesieni widzowie spotkają się ze światowej sławy autorami bestsellerowych kryminałów, którzy opowiedzą o prawdziwych zbrodniach mających wpływ na ich twórczość. Na emocjonujące odcinki serii zapraszamy od 13 listopada, w każdy wtorek o godz. 21:00.

W drugim sezonie serii gospodarz programu, Simon Toyne, autor takich bestsellerów, jak: Sanctus, Salomon Creed czy Chłopiec, który widział, spotyka się z wybranymi pisarzami, którzy zabierają widzów w podróż do źródła historii prawdziwej zbrodni mającej na nich największy wpływ i będącej inspiracją do stworzenia mrożących krew w żyłach powieści. W każdym odcinku Toyne i jego goście odtwarzają krok po kroku przebieg i losy dochodzenia prowadzonego w omawianych sprawach, mającego na celu odnalezienie winowajców i postawienie ich przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród autorów biorących udział w programie są między innymi: Clare Mackintosh, Tess Gerritsen, Peter Robinson i Karin Slaughter.

W jednym z odcinków autorka bestsellerowych kryminałów i thrillerów medycznych, Tess Gerritsen, zabiera Simona do Oregonu w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez kilkanaście lat makabryczne morderstwa popełniali członkowie tej samej rodziny. Historie ich zbrodni były bodźcem do napisania wydanej w 2004 roku powieści Sobowtór. Tess i Simon prześledzą historię mordercy, Francisa Weavera, którego dziadek, Ward Weaver Jr., i ojciec, Ward Weaver III, byli seryjnymi zabójcami.

Ward Weaver, senior rodu, był kierowcą ciężarówki. Na swoje ofiary polował, podróżując po całym stanie. Najczęściej proponował podwiezienie autostopowiczom, a po brutalnym odebraniu im życia chował ciała na patio swojego domu. Wiele lat później jego syn, Ward Weaver III, popełnił serię przestępstw, idąc w ślady swego ojca. Ofiary, którymi były młode dziewczyny, znajdował, jeżdżąc autem i proponując im podwiezienie. Następnie brutalnie je gwałcił, mordował, a ich ciała zakopywał w swoim ogrodzie w Oregon City.

Kiedy Francis Weaver – najmłodszy członek morderczego klanu – osiągnął pełnoletność, wpadł w złe towarzystwo, a gdy skończył 31 lat, sam popełnił pierwszą zbrodnię, zabijając swego rywala, dealera narkotyków w Oregon City. Podzielił los ojca i dziadka, trafiając za kratki. Wielu wierzyło, że skłonność do mordu ma zakodowaną w genach. Jednak gdy przeprowadzone w więzieniu testy DNA ujawniły, że Francis nie był spokrewniony z rodziną Weaverów, ponieważ jego matka miała romans, w wyniku którego został poczęty, pojawiło się pytanie – czy Francis miał skłonności do popełniania zbrodni, czy też jego postępowanie było wynikiem wychowania w rodzinie obciążonej krwawymi czynami?

Historia rodziny Weaverów wywarła na Tess ogromne wrażenie i pod jej wpływem napisała jedną ze swoich powieści pt. „Sobowtór”, w której historia okrutnych morderstw przenika się z historią rodziny głównej bohaterki.

Na premierowe odcinki drugiego sezonu serialu dokumentalnego „Spisane krwią”, będącego produkcją własną CBS Reality, zapraszamy od 13 listopada w każdy wtorek o 21:00. Kontynuacja programu w kolejnym miesiącu.

Lista odcinków:

  1. Clare Mackintosh, autorka powieści kryminalnych, zabiera prowadzącego Simona Toyne’a do Irlandii Północnej, aby poznać szczegóły podwójnego morderstwa, które początkowo uznane były za samobójstwa. W trakcie badania sprawy Clare ma szansę wykorzystać swoje dwunastoletnie doświadczenie w policji. Analogiczną historię przerażającej zbrodni autorka opisała w swej ostatniej książce pt. „Let Me Lie”. Emisja: 13 listopada.
  2. Tess Gerritsen, autorka bestsellerowych kryminałów i thrillerów medycznych, zabiera Simona do stanu Oregon w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez kilkanaście lat makabryczne morderstwa popełniali członkowie tej samej rodziny. Historie ich zbrodni były impulsem do napisania wydanej w 2004 roku powieści „Sobowtór”. Tess i Simon prześledzą historię mordercy, Francisa Weavera, którego dziadek, Ward Weaver Jr., i ojciec, Ward Weaver III, byli seryjnymi zabójcami. Czy Francis miał skłonności do popełnienia zbrodni, czy jego postępowanie było wynikiem wychowania w rodzinie obciążonej krwawymi czynami? Emisja: 20 listopada.
  3. Mason Cross zaprasza Simona do rodzinnego Glasgow, gdzie w 1982 roku na terenie szkoły podstawowej, do której uczęszczał autor, znaleziono ciało. To makabryczne odkrycie miało ogromny wpływ na Masona i sprawiło, że po latach został autorem kryminałów. Emisja: 27 listopada.
  4. Peter Robinson zaprasza Simona do Yorkshire, hrabstwa, które stanowi scenerię serii książek o inspektorze Alanie Banksie. Na miejscu Simon poznaje historię popełnionego w 1965 roku i nierozwiązanego do tej pory morderstwa 14-letniej Elsie Frost. Emisja: 4 grudnia.
  5. Karin Slaughter zaprasza Simona do swojej rodzinnej Atlanty w stanie Georgia, gdzie poznają sprawę „Casanovy” – mordercy, który terroryzował całe Stany Zjednoczone, a mieszkał zaledwie kilka kilometrów od rodzinnego domu Karin. W trakcie podróży dowiadujemy się, jak ta prawdziwa sprawa wpłynęła na twórczość Karin i sprowokowała ją do zgłębienia motywów zabójców, którzy nienawidzą kobiet. Emisja: 11 grudnia.
  6. Sophie Hannah, następczyni Agathy Christie, autorka kontynuacji serii, której bohaterem jest Herkules Poirot, zabiera Simona do Nottingham, by zbadać morderstwo 16-letniej Collette Aram. Morderstwo z 1983 roku stało się pierwszym przypadkiem, który pojawił się w telewizyjnym programie „Crimewatch". Sprawa została wyjaśniona po latach dzięki badaniom DNA. Jest to przykład prawdziwych morderstw, które fascynują Sophie i mają duży wpływ na jej twórczość. Emisja: 18 grudnia.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2044
LubimyCzytać
13-11-2018 10:37
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Siedem cudów

Siódma powieść Agaty Przybyłek w tym roku jest świadectwem pisarskiej zadyszki. cała recenzja na: www.ksiazkawprezencie.pl

zgłoś błąd zgłoś błąd