Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11045/jasnowidze-trzecia-edycja

Jasnowidze – trzecia edycja

  wartościowy tekst

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej – trzeciej już! – edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2018! 

Konkurs od początku cieszy się dużym zainteresowaniem twórców z Polski i zagranicy – na dwie pierwsze edycje nadesłano łącznie prawie 1000 projektów z całego świata! Na księgarskich półkach pojawiają się pokonkursowe książki – nowe, świeże i intrygujące tytuły dla dzieci. Trwają prace nad kolejnymi publikacjami. 

Każdej edycji konkursu towarzyszą złożone z najciekawszych projektów wystawy pokonkursowe, które udostępniane są szkołom, bibliotekom i instytucjom kultury w Polsce i za granicą. Interaktywna wystawa „JASNOWIDZE – edycja I” przybrała ponadto formę książki aktywnościowej – katalogu konkursowego, a wystawie „JASNOWIDZE – edycja II” towarzyszy krótki film animowany pt. „Przepowiednia”.  

Organizatorzy chcą, by konkurs przyczyniał się do budzenia potencjału tkwiącego w młodych twórcach i autorach utworów literackich dla dzieci, zwracał uwagę na dbałość o estetyczną i edytorską jakość książek dla dzieci, by wyznaczał w tej dziedzinie najwyższe standardy i wspierał rozwój polskiej książki dziecięcej i jej międzynarodowej obecności.

Bezpośrednim celem konkursu jest inicjowanie procesu tworzenia pięknych i wartościowych książek dla dzieci oraz odkrywanie utalentowanych twórców i stwarzanie im możliwości zaistnienia na polskim i międzynarodowym rynku wydawniczym.

Do udziału w konkursie zapraszamy debiutantów i doświadczonych twórców, z Polski i z zagranicy, występujących indywidualnie lub zespołowo. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.

Przedmiotem konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Prace konkursowe powinny zawierać scenariusz (konspekt) lub scenorys (storyboard) całej książki oraz trzy gotowe rozkładówki i okładkę.

Ocenie podlegać będą: jakość artystyczna projektu, oryginalność, forma pobudzająca dziecięcą wyobraźnię i treść uwzgledniająca dziecięcą wrażliwość.

Prace konkursowe będą oceniane przez dwa niezależne jury

– jury międzynarodowe: Susanne Rotraut Berner, Bernardo P. Carvalho, Joanna Olech i Piotr Karski,

– jury wydawnictwa Dwie Siostry: Ewa Stiasny, Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska, Maciej Byliniak. 

W konkursie są przewidziane trzy kategorie nagród:

– nagroda główna w wysokości 2500 euro oraz dwa wyróżnienia honorowe – przyznawane przez jury międzynarodowe,

– nagroda w postaci wydania książki przyznawana przez jury wydawnictwa Dwie Siostry,

– udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.

Prace konkursowe należy nadsyłać od 15 listopada do 15 grudnia 2018 roku na adres:

JASNOWIDZE 2018
Wydawnictwo Dwie Siostry
al. 3 Maja 2 m. 183
00-391 Warszawa

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 kwietnia 2019 roku na stronie internetowej konkursu.

Regulamin konkursu.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
06-11-2018 11:04
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Wariatka tańczy

Książka pozytywnie zaskakuje czytelnika ilością ciekawostek z różnych dziedzin życia i zabawnych anegdot, barwnie opisanymi podróżami Maryli. ...

zgłoś błąd zgłoś błąd