Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11042/polowanie-na-el-chapo-juz-w-ksiegarniach

„Polowanie na El Chapo“ – już w księgarniach!

  wartościowy tekst

Jeden z najpotężniejszych meksykańskich baronów narkotykowych, 14 tysięcy stron akt sądowych, proces, który potrwa co najmniej cztery miesiące i będzie kosztował miliony dolarów. Dziś, 5 listopada, rozpoczyna się proces Joaquina „El Chapo” Guzmana, a Wy możecie przeczytać, jak wyglądało polowanie na jednego z największych przywódców kartelu. U nas zaś macie szansę przeczytać darmowy fragment.

Joaquin „El Chapo” Guzman został ujęty na początku stycznia 2016 roku, natomiast rok później został przekazany amerykańskim organom ścigania. Stany Zjednoczone oskarżają go m.in. o zabójstwa, kierowanie organizacją przestępczą i pranie brudnych pieniędzy. Bardzo możliwe, że postawione mu zostaną kolejne zarzuty.

Szacuje się, że w latach 1989–2014 kartel narkotykowy pod przywództwem Guzmana przemycił na terytorium USA co najmniej 154 tony narkotyków o wartości 14 miliardów dolarów. Kwestią czasu było więc wydanie książki na jego temat. Polowanie na El Chapo to kronika ośmioletniego pościgu za przestępcą opisana przez agenta DEA – Andrew Hogana. Książka pojawiła się w księgarniach 19 września, zapowiedziano też, że wytwórnia Sony przeniesie powieść na ekrany. Książka została wydana nakładem wydawnictwa HarperCollins, pod patronatem serwisu lubimyczytac.pl.

Jeśli nie jesteście jeszcze przekonani, to może ten fragment książki do Was przemówi.

(materiał sponsorowany)


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2058
LubimyCzytać
05-11-2018 12:46
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Kryształy czasu

Uff... Niełatwa lektura. I to z kilku powodów. Przede wszystkim - nie do końca wiadomo, o czym jest powieść. Główny zrąb fabuły mówi o powrocie do Avi...

zgłoś błąd zgłoś błąd