Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10988/najpierw-ksiazka-pozniej-film-zapowiedzi

Najpierw książka, później film – zapowiedzi

5 wartościowy tekst

Czy Wy też wyciągnęliście dzisiaj zimowe kurtki, szaliki i czapki? O tak, jesień ostatecznie zapanowała w naszym kraju, wprowadzając rządy szarości i paskudnej mgły. Na szczęście wtorkowe poranki są od tego, żebyśmy mogli przekazać Wam najciekawsze nowinki ze świata filmu. W taką pogodę zamiast spaceru lepiej wybrać się do kina na dobrą ekranizację.

PatriaFernando Aramburu

Stacja HBO wypuściła swój pierwszy serial usytuowany w Hiszpanii. Wybór padł na bestseller autorstwa Fernando Aramburu, który opowiada o losach dwóch baskijskich rodzin na tle działalności organizacji ETA. Serial ma mieć 8 odcinków, a reżyserii podjęli się Pablo Trapero i Félix Viscarreta. Autorem scenariusza został Aitor Gabilondo. Premiera będzie miała miejsce w 2020 roku.

Jedna z najważniejszych książek ostatniej dekady w Hiszpanii.

Porażający obraz kilkudziesięciu ostatnich lat historii Kraju Basków – od połowy lat 80. do 2011 roku – stworzony z opowieści o losach członków dwóch baskijskich rodzin. Książka o ludzkim strachu, zniszczonych przyjaźniach i związkach, bezsilności wobec niekontrolowanej spirali terroryzmu, a w końcu także o wybaczeniu.

W obronie synaWilliam Landay

Chris Evans zagra główną rolę w serialowej adaptacji powieści „W obronie syna”. Serial ma mieć 8 odcinków i powstanie dla firmy Apple. Twórcą serialu został Mark Bomback, scenarzysta „Wojny o planetę małp”.

Andy Barber, prokurator z Massachusetts od ponad dwudziestu lat, jest szanowany w swojej społeczności, nieustępliwy na sali sądowej i szczęśliwy w domu z żoną Laurie i z synem Jacobem.
Aż pewnego dnia szokująca zbrodnia wstrząsa ich spokojnym miasteczkiem.

Zostaje zamordowany szkolny kolega Jacoba. Andy prowadzi śledztwo.

I nagle okazuje się, że mordercą może być jego czternastoletni syn…

Rodzicielski instynkt Andy’ego krzyczy, żeby chronić swoje dziecko. Jacob twierdzi, że jest niewinny, a Andy mu wierzy. Musi mu wierzyć. Jest jego ojcem.

Ale na jaw wypływają tragiczne fakty. Małżeństwo Andy’ego zaczyna się chwiać w posadach. Proces nabiera tempa. Andy już nie prowadzi tego śledztwa. Sam jest przesłuchiwany...

Tu – z innego miejsca sali sądowej – musi dokonać sądu nad sobą samym. Musi wybierać między miłością a sprawiedliwością. Pomiędzy przeszłością, którą chciał pogrzebać, a przyszłością, której nie może już sobie wyobrazić...

ZamętVincent V. Severski

To będzie dobry rok dla Vincenta Severskiego. W zeszłą niedzielę premierę miał serial na podstawie serii jego powieści „Nielegalni”, a autor już zapowiedział, że niedługo doczekamy się kolejnych adaptacji jego powieści. „Zamęt”, który rozpoczyna kolejną serię, ma zostać przeniesiony na duży ekran. Data premiery nie jest jeszcze znana.

W Pakistanie porwany zostaje przez talibów polski biznesmen. Grozi mu śmierć. Do akcji ratunkowej rusza supertajna jednostka Agencji Wywiadu znana jako „Sekcja”. Szybko okazuje się jednak, że porwanie jest tylko częścią szerszego planu, w który zaangażowane są wywiady różnych krajów i staje się ono powodem bezwzględnych rozgrywek politycznych w Polsce. Pod kierunkiem ekscentrycznego Romana „Sekcja”, czyli Monika – absolwentka ASP, Dima – były nielegał, Ela i Witek, z narażeniem życia próbują zdemaskować zdrajcę i podróżując przez Grecję, Rosję, Pakistan i RPA, rozwikłać trudną szpiegowską zagadkę.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
23-10-2018 09:24
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Tajemnica faraona

Sensacja, przygoda, tajemnica - książka akcji . Bez rozczulania się , z amerykańskim poczuciem humoru w kazdej najdrastyczniejszej sytuacji . Z serii...

zgłoś błąd zgłoś błąd