Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10982/festiwal-conrada-2018

Festiwal Conrada 2018

2 wartościowy tekst

W dniach 22-28 października odbędzie się w Krakowie 10. jubileuszowa edycja Festiwalu Conrada. Hasłem tegorocznej edycji jest POP, rozumiany w sposób szczególny - jako rdzeń naszego dzisiejszego doświadczenia kulturowego i politycznego. Wśród zaproszonych zagranicznych gości są m.in. Arundhati Roy, Martín Caparrós, Kristina Sabaliauskaitė. Polskę reprezentować będą Olga Tokarczuk, Bohdan Zadura, Mikołaj Grynberg.

W imieniu organizatorów Festiwalu Conrada zapraszamy do udziału w jubileuszowej 10. edycji festiwalu, na którą złożą się spotkania autorskie, dyskusje, lekcje czytania, filmy, warsztaty, wystawy, spotkania dla dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim - dużo rozmów o współczesnej literaturze z całego świata.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest POP, rozumiany w sposób szczególny - jako rdzeń naszego dzisiejszego doświadczenia kulturowego i politycznego. Poszczególnym dniom przyporządkowano następujące kategorie: Poprawność, Popularność, Popęd, Populizm, Popkultura, Popłoch, Popyt. Wraz z zaproszonymi pisarkami i pisarzami organizatorzy będą zastanawiać się nad zagrożeniami, jakie niosą ze sobą wspomniane procesy, ani na chwilę nie tracąc z oczu literatury, która - jak zawsze - będzie najważniejszym językiem, służącym reflekcji na temat współczesnego świata.

W Krakowie zagoszczą wybitne pisarki i pisarze, reprezentujący dwadzieścia różnych języków i tyleż odmiennych wizji literatury. Z zagranicy zawitają między innymi Michal Ajvaz (Czechy), Elisabeth Åsbrink (Szwecja), Martín Caparrós (Argentyna),  Arundhati Roy (Indie), Kristina Sabaliauskaitė (Litwa) czy Wells Tower (Kanada). Ich wielogłos wzmocnią polskie autorki i autorzy, tacy jak m.in. Mikołaj Grynberg, Wojciech Jagielski, Wojciech Kuczok, Olga Tokarczuk, Marcin Wicha i Bohdan Zadura.

W ramach festiwalu odbędzie się kolejna gala Nagrody Conrada, przyznawanej za najlepszy prozatorski debiut ubiegłego roku w Polsce. Głosować można do soboty 27 października do godz. 23:59 na stronie: http://conradfestival.pl/nagroda-conrada.

Przygotowano również bogaty program wydarzeń towarzyszących: filmy, wystawy, spektakle, wydarzenia dla dzieci i młodzieży, pasmo poświęcone przemysłom książki, a także spotkania w księgarniach i bibliotekach.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na www.conradfestival.pl.

Powiązane treści:
Piątka nominowanych do Nagrody Conrada

Znamy już tytuły, które staną przed szansą zdobycia tegorocznej Nagrody Conrada na najlepszy debiut literacki 2017 roku. Kapituła konkursu wytypowała „Mikrotyki” Pawła Sołtysa, „Florydę” Grzegorza Bogdała, „Po trochu” Weroniki Gogoli, „Nieczułość” Martyny Bundy oraz „Hajstry” Adama Robińskiego. Tegorocznego laureata poznamy 28 października, podczas ostatniego dnia Festiwalu Conrada (22-28 października).więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
19-10-2018 11:50
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 1213
asymon
20-10-2018 18:14
Gust jury nominującego książki do nagrody jest bardzo dobry, to znaczy zgodny z moim. Każda z trzech książek, które przeczytałem, zrobiła na mnie wrażenie, więc dwie pozostałe przeczytam raczej prędzej niż później.

Głos oddałem na Hajstry. Krajobraz bocznych dróg Hajstry. Krajobraz bocznych dróg i...
Gust jury nominującego książki do nagrody jest bardzo dobry, to znaczy zgodny z moim. Każda z trzech książek, które przeczytałem, zrobiła na mnie wrażenie, więc dwie pozostałe przeczytam raczej prędzej niż później.

Głos oddałem na Hajstry. Krajobraz bocznych dróg Hajstry. Krajobraz bocznych dróg i Adama Robińskiego - miłośnika i piewcę świadomego łażenia po krzakach. Ta książka jest bardzo dobra na wiele sposobów: traktuje o ciekawych rzeczach, jest z pomysłem, ciekawie i ładnie napisana. Opis dobrze oddaje zawartość, więc jeśli opis was zainteresuje, to i książka powinna się spodobać.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Korona śniegu i krwi

Powiem wam szczerze, że od czasu "Gry o Tron" nie czytałam nic tak dobrego w tym gatunku, jak właśnie dziś skończoną "...

zgłoś błąd zgłoś błąd