Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10981/najnowsza-powiesc-mariusza-zielke-inna-niz-wszystkie

Najnowsza powieść Mariusza Zielke inna niż wszystkie!

2 wartościowy tekst

Dobre Miasto to tytuł najnowszej powieści kryminalnej Mariusza Zielke. Tym razem autor dokonuje wnikliwej analizy socjologicznej prowincjonalnego miasteczka, a następnie wplata w tę strukturę skomplikowaną historię zbrodni!

Najnowsza książka Mariusza Zielke wpisuje się w nurt niezwykle ostatnio popularnych kryminałów – niewielkie miasto, niewielu mieszkańców, a wśród nich czai się morderca… Jednak to, co wyróżnia tę powieść, to bez wątpienia autentyczny język oraz realistyczne opisy miejsc i charakterów.
– „Dobre Miasto” jest powieścią o poszukiwaniu prawdy. Jest to też książka o akceptacji łatwych rozwiązań. Niektórzy wolą przystać na tak zwane mniejsze zło, żeby to większe nie wypłynęło. Nic w tej powieści nie jest czarno-białe, nie ma jednoznacznych postaci – komentuje Zielke.

Tytuł powieści jest symboliczny. Autor stwierdził, że wielu z nas pochodzi z jakiegoś prowincjonalnego miasta, w którym wychowaliśmy się i zostawiliśmy wspomnienia. Dobre Miasto, w którym rozgrywa się akcja, jest miastem fikcyjnym, a prawdopodobieństwo postaci i wydarzeń jest przypadkowe. – Na pierwszej stronie można dowiedzieć się, że całe to miasto wymyśliłem. Jest ono fikcyjne. Nie istnieje nigdzie poza moją wyobraźnią i na kartach powieści – tłumaczy autor.

Fabuła „Dobrego Miasta” rozpoczyna się od tajemniczego spotkania dziennikarki Małgorzaty z prawnikiem, który ma umożliwić jej napisanie reportażu na pierwszą stronę gazety. Wkrótce ma się rozpocząć proces o porwanie i zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Ale aby poznać prawdę, trzeba cofnąć się o wiele lat i przyjrzeć bliżej każdemu z trzech podejrzanych…

(artykuł sponsorowany)


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2044
LubimyCzytać
18-10-2018 14:51
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Małe życie

Książka będąca odpowiednikiem współczesnych telenowel amerykańskich i innych "dramatów" telewizyjnych. Niby wszystko sprawnie złożone i napi...

zgłoś błąd zgłoś błąd