Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10975/powiesc-moxie-jennifer-mathieu-juz-w-ksiegarniach

Powieść MOXIE Jennifer Mathieu już w księgarniach!

4 wartościowy tekst

Vivian Carter ma naprawdę dość! Swojej szkoły, w której chłopcy z drużyny futbolowej robią, co im się żywnie podoba. Wszechobecnych stereotypów. Seksistowskich kontroli ubioru i molestowania na korytarzach. Ale przede wszystkim ma dość bycia grzeczną dziewczynką. Panny Moxie ruszają do boju. A my, specjalnie dla Was, mamy darmowy fragment książki!

Vivian Carter i Panny Moxie są silne, błyskotliwe i inspirujące. Vivian jest moją nową, ulubioną bohaterką, a ta książka - moją nową ulubioną lekturą. Z dumą przyłączam się do Panien Moxie. - Jennifer Niven „Wszystkie jasne miejsca”

Oto na polski rynek książek młodzieżowych wchodzi prawdziwa bomba. Jennifer Mathieu w zabawny i odważny sposób uczy młode dziewczyny, że nie muszą zgadzać się z protekcjonalnym i niekiedy bardzo krzywdzącym zachowaniem chłopców wobec nich. Moxie jest książką, która jak żadna inna przygotuje nastolatki na wejście w kobiecość.

Kontrole ubioru to przejaw seksizmu, ponieważ:

* dotyczą tylko i wyłącznie dziewczyn,

* opierają się na niejasnych zasadach - niektóre dziewczyny są karane, inne nie - i są całkowicie przypadkowe,

* opierają się na założeniu, że to dziewczyny są odpowiedzialne za zachowanie chłopców,

* z góry przyjmują, że chłopcy to bezradne stworzenia, które nie potrafią się kontrolować,

Zainspirowana historią własnej mamy - dawnej fanki punk rocka - Viv tworzy feministyczną gazetkę MOXIE, którą anonimowo dystrybuuje w szkole. Wkrótce inne dziewczyny dołączają do jej walki. Vivian uświadamia sobie, że zapoczątkowała prawdziwą rewolucję. 

Niech nie zwiedzie Was ta różowa okładka. Pannom Moxie daleko od cukierkowych i zawsze idealnych laleczek. Te dziewczęta są wściekłe i żądają równouprawnienia. Premiera 17 października, a książka wyjdzie nakładem wydawnictwa Publicat, pod patronatem serwisu lubimyczytac.pl. A dodatkowo mamy dla Was darmowy fragment książki:

 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2061
LubimyCzytać
17-10-2018 15:02
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Wszystko, czego pragnę

Tym razem poznajemy historię siostry Bena i Luka. Książka nawet mi się podobała, co prawda uważam, że tom pierwszy był lepszy, ale ten też warto przec...

zgłoś błąd zgłoś błąd