Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10974/pierwsza-w-polsce-biblioteczka-book-parking-dedykowana-wylacznie-agnieszce-krawczyk

Pierwsza w Polsce biblioteczka BOOK PARKING dedykowana wyłącznie Agnieszce Krawczyk

1 wartościowy tekst

To kolejne tak niezwykłe miejsce w Krakowie. Poza pięknymi klombami i rabatami  kwiatów w parku znajdą się stoliki grawerowane najpiękniejszymi cytatami z literatury i biblioteczki BOOK PARKING służące wymianie książek. I jedna biblioteczka poświęcona tylko jednej, polskiej autorce – Agnieszce Krawczyk.

Agnieszka Krawczyk od lat promuje Kraków w swoich powieściach. Zna to miasto od podszewki, bo tu się wychowała i tu mieszka. W książkach pokazuje miejsca nieznane z turystycznych map, a jakże bliskie mieszkańcom.

Od czwartku wielbiciele literatury Agnieszki Krawczyk znajdą jej najnowsze powieści w biblioteczce w krakowskim parku literackim. Będą mogli czytać je na miejscu, wypożyczać, dzielić się wrażeniami z innymi, wymieniać. Biblioteczka w parku (BOOK PARKING) służy bowiem bezpłatnej wymianie książek. Wydawnictwo Filia na bieżąco będzie dostarczać nowości Agnieszki Krawczyk. Teraz będą to powieści z serii „Uśmiech losu”: Kamienica pod szczęśliwą gwiazdą i Dobre uczynki (premiera 17 października). To będzie doskonała lektura w tak uroczym otoczeniu. Park mają bowiem zdobić hortensje, tulipany i kosaćce, a także buki, brzozy i cisy. Pojawią się w nim elementy małej architektury: ławki, huśtawki, miniplace zabaw, a także stoły piknikowe z wygrawerowanymi literami. Poza tym znajdzie się tu ścieżka edukacyjna poświęcona roślinom w literaturze.

Już w czwartek, 18 października, w Krakowie przy ul. Galla nastąpi wielkie otwarcie. Park będzie można zwiedzać w godzinach 15:00-18:00, a o godzinie 16:00 będzie można się spotkać z Agnieszką Krawczyk.

(materiał sponsorowany)


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
17-10-2018 12:42
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 3285
filozof
17-10-2018 16:09
Ależ,to dobry pomysł.Lubię autorkę,Dobre Uczynki.Chętnie przeczytam.
książek: 583
Monika
17-10-2018 20:09
Super przedsięwzięcie. Chciałabym by w Lublinie też było takie miejsce. Książka z intrygującym tytułem. Przeczytam :)
książek: 1274
Batalia
18-10-2018 00:40
No i fajnie :)
książek: 2972
Vemona
19-10-2018 15:20
Ciekawy pomysł, myślę, że każe miasto powinno w ten sposób promować autora, który jest jego mieszkańcem i umieszcza je na kartach swoich powieści.
Jak myślicie - kto powinien być tak uhonorowany i w jakich miastach?
Mnie się natychmiast kojarzy Gdańsk i Anna Klejzerowicz.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Mechaniczny anioł

Książka przeczytana do połowy. Jestem sama zdziwiona ale nie porwała mnie ta książka.. podoba mi się epoka w jakiej obsadzona jest ta historia, opisy...

zgłoś błąd zgłoś błąd