Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10876/sluchowisko-gdzie-jestes-leno-w-radiu-poznan

Słuchowisko „Gdzie jesteś Leno” w Radiu Poznań

3 wartościowy tekst

Niebawem będziemy mogli usłyszeć głosy postaci wykreowanych przez Joannę Opiat-Bojarską. Jej książka „Gdzie jesteś Leno” zostanie przekształcona w słuchowisko przez Radio Poznań. Fani kryminałów, czas nastawić odbiorniki!

Pierwsza książka z cyklu o Przemysławie Burzyńskim i Michale Majewskim zostanie przekształcona w audycję radiową. A to oznacza, że głosy Burzy Burzyńskiego, Młodego, Doroty Pietrzak i Leny będą nam umilać godziny spędzone w korkach lub podróży. Produkcją zajmie się, wcześniej znane jako Radio Merkury, Radio Poznań.

Gdzie jesteś, Leno?Joanna Opiat-Bojarska

Kiedy każda poszlaka prowadzi donikąd 
Pewnego dnia Lena Pietrzak, dobrze sytuowana i pełna życiowego optymizmu studentka anglistyki, wybiera się z przyjaciółmi do popularnego poznańskiego klubu, po czym... znika bez śladu. 
Jej zrozpaczona matka zgłasza na komisariacie zaginięcie dziewczyny. Tropem Leny ruszają świeżo upieczeni partnerzy, Przemysław Burzyński i Michał Majewski. Prowadzone przez nich śledztwo odkryje jednak znacznie więcej, niż bliscy dziewczyny mogliby przypuszczać... Na jaw wychodzą liczne – nie tylko rodzinne – sekrety, a sprawa dodatkowo komplikuje życie osobiste podkomisarza Burzyńskiego. 
Wciągające policyjne śledztwo, wyścig z czasem, narastające napięcie, humor i genialna postać podkomisarza Przemysława Burzy Burzyńskiego – „Gdzie jesteś, Leno?” czyta się jednym tchem. Joanna Opiat-Bojarska w mistrzowski sposób ukazała emocje osoby, której bliski wychodzi z domu i znika bez wieści... Podobnych uczuć doznaje ponad 15 tysięcy rodzin rocznie. 
Marta Jeziółkowska, szukamywas.pl

Muzykę skomponuje Michał Kowalonek, były wokalista Myslovitz, a obecnie członek zespołu Snowman. Autorka poinformowała swoich fanów o tej niespodziance na swoim profilu na Facebooku. 

A już pod koniec października do księgarń trafi nowa książka polskiej autorki, pierwszy tom nowego cyklu „Kryształowi” – Świeża krew. Książka zostanie wydana nakładem wydawnictwa Muza.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 4  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2043
LubimyCzytać
26-09-2018 10:23
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 74
Internetowa_cela
26-09-2018 15:17
Na najnowszą książkę Joanny Opiat-Bojarskiej czekam niecierpliwie, a o książce Gdzie jesteś, Leno? swego czasu pisałem w ten sposób:

Z nieukrywaną przyjemnością dotykam po lekturze lekkości tego słowa i jak już wcześniej zauważyłem jest to jak dotąd najlepsze twórcze dokonanie Joanny Opiat-Bojarskiej. Gdzie jesteś, Leno? zaskakuje od pierwszej,...
Na najnowszą książkę Joanny Opiat-Bojarskiej czekam niecierpliwie, a o książce Gdzie jesteś, Leno? swego czasu pisałem w ten sposób:

Z nieukrywaną przyjemnością dotykam po lekturze lekkości tego słowa i jak już wcześniej zauważyłem jest to jak dotąd najlepsze twórcze dokonanie Joanny Opiat-Bojarskiej. Gdzie jesteś, Leno? zaskakuje od pierwszej, aż po ostatnią stronę.

Pisanie ma to do siebie, iż musi lub przynajmniej powinno mieć swój określony cel. Gdyż pisać, aby pisać to nie sztuka, sztuką jest nie robiąc wiele przemienić wodę w wino. I sztuka ta udała się autorce w doskonałym stopniu.

Tytułowa Lena – młoda, ambitna dziewczyna z zamożnego domu, która mogłaby mieć wszystko, a jednak wszystko pragnie osiągnąć własną pracą. Nie chcąc niczego zawdzięczać rodzicom. Jest szczęśliwa, inteligenta, radosna i nagle znika… Przepada bez wieści.

Joanna Opiat-Bojarska zaintrygowana pewnymi wydarzeniami z życia publicznego sięgnęła po temat, który jest godnym uwagi materiałem na powieść kryminalną. I przyznać trzeba, że potraktowała go w sposób, który nie tylko budzi podziw, ale sprawia też bardzo miłą niespodziankę w lekturze.

Dobrze napisana powieść musi mieć swój rytm. Doskonałe otwarcie, dzięki któremu wszystko to, co jest dalej jest tylko kwestią czasu. Poza tym nie bez znaczenia jest odpowiednie zarysowanie postaci. Zabieg ten z marszu sprawia, że w jakiś sposób utożsamiamy się z bohaterami.

Sprawa zaginięcia Leny spada na biurko podkomisarza Burzy Burzyńskiego, który od niedawna ma za partnera Młodego. I nie jest z tego faktu zadowolony. Można ująć to też inaczej – jest na tego młodzika skazany ze względu na fakt, że ktoś z Komendy Głównej Policji trzymał go do chrztu, a to oznacza, że nie ma przebacz. (...)

Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego tego słuchowiska, choć w Gliwicach ciężko będzie usłyszeć poznańską audycję. Jednak od czego są Internety ;)
Joanno, trzymam kciuki za powodzenie tej misji ;)
pokaż więcej
książek: 7
Patryk
16-10-2018 18:38
Ajajaj już nie mogę doczekać się "Kryształowych"!
książek: 5
Klaudia
16-10-2018 18:47
Fajny projekr. Mnie żadna z książek Bojarskiej nie zawiodła, a na "Kryształowych" już czeka miejsce na półce :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Białoczarny

„Białoczarny” to powieść satyryczna, groteskowa i zapadająca w pamięć. Obrywa się w niej wszystkim: rasistom, fundamentalistom, żyjącym w gettach Afro...

zgłoś błąd zgłoś błąd