Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10849/jak-przezylbys-swoje-zycie-gdybys-wiedzial-ile-czasu-ci-zostalo

Jak przeżyłbyś swoje życie, gdybyś wiedział, ile czasu ci zostało?

2 wartościowy tekst

„Immortaliści” Chloe Benjamin to próba odpowiedzi na nurtujące większość z nas pytanie: Jak przeżylibyśmy życie, gdybyśmy znali datę swojej śmierci? Olśniewająca historia trudnej rodzinnej miłości, uznana przez Lorrie Moore za „wspaniałe odkrycie literackie”.

Nowy Jork, lato 1969 roku. Do miasta przybywa tajemnicza kobieta, która potrafi przepowiedzieć dzień śmierci każdego człowieka. Plotka dociera do czwórki rodzeństwa Goldów, które krótkim namyśle postanawia odwiedzić wieszczkę, by dowiedzieć się, jaka przyszłość czeka każde z nich.

Przepowiednie kształtują kolejne pięć dekad ich życia. Złoty chłopiec Simon ucieka na Zachodnie Wybrzeże, by szukać miłości w San Francisco. Bujająca w obłokach Klara zostaje iluzjonistką w Las Vegas. Starszy z braci, Daniel, po atakach na World Trade Center szuka stabilizacji jako lekarz wojskowy. Najstarsza z rodzeństwa Varya rozpoczyna karierę naukową i poświęca się badaniom nad długowiecznością.

Czy bohaterom uda się zapomnieć o przepowiedni? Czyje życie zdeterminuje, a komu uda się pokonać jarzmo przeznaczenia?

„Immortaliści” to pełna rozmachu powieść o tym, jak cienka jest granica między wyborem a przeznaczeniem, rzeczywistością a iluzją, światem żywych i umarłych. Poruszające świadectwo potęgi słów, natury, wiary i siły rodzinnych więzi.

Książka została wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Czarna Owca, pod patronatem serwisu lubimyczytac.pl.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2044
LubimyCzytać
18-09-2018 15:07
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Dwór szronu i blasku gwiazd

Dobrze jest wrócić do serii o Feyrze i Rhysie. Wydawało mi się, że autorka zakończyła tę historię, ale okazało się, że ma jeszcze wiele do powiedzenia...

zgłoś błąd zgłoś błąd