Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10849/jak-przezylbys-swoje-zycie-gdybys-wiedzial-ile-czasu-ci-zostalo

Jak przeżyłbyś swoje życie, gdybyś wiedział, ile czasu ci zostało?

2 wartościowy tekst

„Immortaliści” Chloe Benjamin to próba odpowiedzi na nurtujące większość z nas pytanie: Jak przeżylibyśmy życie, gdybyśmy znali datę swojej śmierci? Olśniewająca historia trudnej rodzinnej miłości, uznana przez Lorrie Moore za „wspaniałe odkrycie literackie”.

Nowy Jork, lato 1969 roku. Do miasta przybywa tajemnicza kobieta, która potrafi przepowiedzieć dzień śmierci każdego człowieka. Plotka dociera do czwórki rodzeństwa Goldów, które krótkim namyśle postanawia odwiedzić wieszczkę, by dowiedzieć się, jaka przyszłość czeka każde z nich.

Przepowiednie kształtują kolejne pięć dekad ich życia. Złoty chłopiec Simon ucieka na Zachodnie Wybrzeże, by szukać miłości w San Francisco. Bujająca w obłokach Klara zostaje iluzjonistką w Las Vegas. Starszy z braci, Daniel, po atakach na World Trade Center szuka stabilizacji jako lekarz wojskowy. Najstarsza z rodzeństwa Varya rozpoczyna karierę naukową i poświęca się badaniom nad długowiecznością.

Czy bohaterom uda się zapomnieć o przepowiedni? Czyje życie zdeterminuje, a komu uda się pokonać jarzmo przeznaczenia?

„Immortaliści” to pełna rozmachu powieść o tym, jak cienka jest granica między wyborem a przeznaczeniem, rzeczywistością a iluzją, światem żywych i umarłych. Poruszające świadectwo potęgi słów, natury, wiary i siły rodzinnych więzi.

Książka została wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Czarna Owca, pod patronatem serwisu lubimyczytac.pl.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1979
LubimyCzytać
18-09-2018 15:07
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Pani Czterdziestu Żywiołów

Książka ma w sobie coś niepokojącego. Sama akcja dynamiczna, momentami można się pogubić w uniwersum stworzonym przez autora nie do końca przedst...

zgłoś błąd zgłoś błąd