Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10847/niech-alan-swieci-przykladem-rowniez-polskim-nastolatkom

Niech Alan świeci przykładem również polskim nastolatkom!

3 wartościowy tekst

Lubicie książki o tematyce LGBT? Właśnie nakładem wydawnictwa YA! ukazała się powieść „Alan Cole nie jest tchórzem” Erica Bella. To przezabawna, pouczająca i dodająca odwagi książka o losach Alana Cole’a, który zmaga się z silniejszym bratem… i uczuciem do pewnego chłopaka. Poleca Robert Biedroń!

Alan Cole nie jest tchórzem. Tom 1Eric Bell, Tłumaczenie: Michał Zacharzewski

Przezabawna i przejmująca opowieść o dorastaniu, coming oucie i na pozór normalnej rodzinie. Któż tego nie zna? W szkole Alan Cole robi wszystko, żeby nie zniknąć w tłumie, przede wszystkim spędza mnóstwo czasu ze swoimi przyjaciółmi Zackiem i Madison. Ale w domu… W domu Alan jest tak cicho, jak tylko się da. Stara się nie podpaść bardzo surowemu ojcu, który ledwo tłumi coraz większą agresję, unika brata Nathana, który właściwie się nad nim znęca. Nie ma oparcia w matce, przeżywającej od dłuższego czasu załamanie. Pewnego dnia Nathan zmusza Alana do podjęcia wyzwania. Każdego dnia przez tydzień będzie musiał wykonać pewne niezwykle trudne zadanie. Jeśli Alan przegra, Nathan zdradzi jego sekret: Alan jest gejem i na dodatek podoba mu się kolega z klasy. Co zrobi chłopak? Jak długo wytrzyma szantaż starszego brata i czy wreszcie przeciwstawi się ojcu?

Alan Cole stopniowo dojrzewa do coming outu i wreszcie zbiera się na odwagę, aby to zrobić. Przezabawna, pouczająca i dodająca odwagi książka! Bardzo się cieszę, że ukazała się w polskim tłumaczeniu. Niech Alan świeci przykładem również polskim nastolatkom! – Robert Biedroń o książce.

Eric Bell ukończył Robert E. Collins College na Indiana University of Pennsylvania ze stopniem z psychologii i anglistyki. Pewnego dnia odkrył, jak wielką przyjemność sprawia mu opowiadanie historii – wtedy rozpoczął swoją przygodę z pisarstwem. Kiedy nie pisze książek dla młodzieży, odkrywa uroki pracy copywritera.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2044
LubimyCzytać
18-09-2018 12:49
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 406
LetMeRead
24-09-2018 18:24
Chętnie przeczytam.
książek: 96
Kamil
27-09-2018 06:05
Uwielbiam książki o tematyce lgbtq i na pewno dołączę tę powyższą do swojej kolekcji :-D
książek: 349
nausea
01-10-2018 15:18
Super książka <3
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Szczelina

Słowacka groza... Kto by pomyślał, że zrobi mi z głową takie złe rzeczy... "Szczelina" zbiera bardzo pozytywne recenzje, wiele z nich ociera...

zgłoś błąd zgłoś błąd