Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10845/rozdano-statuetki-emmy

Rozdano statuetki Emmy!

1 wartościowy tekst

Rozdano Nagrody Emmy w najważniejszych kategoriach. Tegorocznym „książkowym” tryumfatorem serialowej gali została „Gra o Tron”. Łącznie zdobyła ona aż 9 statuetek. Wśród nominowanych znaleźli się również „Opowieść podręcznej”, „Alienista” i „Patrick Melrose”.

Rozdawanie Nagród Emmy to telewizyjne święto, telewizyjne Oscary. Niech podniesie rękę osoba, która nigdy nie wpadła w ciąg oglądania odcinków jeden za drugim. Nikogo nie widzę. Kto w tym roku święcił tryumfy? Zwycięzca mógł być tylko jeden i zdecydowanym krokiem ruszył w stronę Żelaznego tronu.

Gra o Tron podczas ostatniej gali dostała jedynie dwie statuetki w najważniejszych kategoriach, ale wcześniej na swoim koncie miała już siedem. Wyróżniony został nie tylko sam serial, który wygrał w kategorii „najlepszy serial”, ale również aktor Peter Dinklage, serialowy Tyrion Lannister, zwycięzca w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym”.

Największym zaskoczeniem jest pominięcie zeszłorocznego triumfatora gali, czyli Opowieści podręcznej. W tym roku serial z Elisabeth Moss i Alexis Bledel zakończył galę z wynikiem trzech statuetek. Żadna nie z nich została jednak przyznana w głównych kategoriach. 

Wśród nominowanych znalazło się również miejsce dla Alienisty i Patricka Melrose'a, którzy walczyli w kategorii „najlepszy serial limitowany”, za gościnny udział w serialu Mindhunter nominowany został Cameron Britton, a film na podstawie 451° Fahrenheita znalazł się wśród nominowanych w kategorii „film telewizyjny”.

Powiązane treści:
Ekranizacje zdominowały tegoroczne nagrody Emmy

Minionego wieczoru w Los Angeles, odbyła się ceremonia wręczenia nagród Emmy za najlepsze telewizyjne produkcje zeszłego roku. Pośród największych wygranych - zgodnie z przewidywaniami - znalazły się dwie głośne ekranizacje książek „Opowieść podręcznej” oraz „Wielkie kłamstewka".więcej
Nominacje do Nagród Emmy 2017

Powieści często służą producentom telewizyjnym za podstawy do stworzenia seriali. Wiele z nich staje się pozycjami wybitnymi i bardzo popularnymi. Nic dziwnego zatem, że zdobywają też nominacje do najważniejszych nagród.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2043
LubimyCzytać
18-09-2018 10:40
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 406
LetMeRead
18-09-2018 12:32
Bez względu na to, ile statuetek dostanie czy nie dostanie "Opowieść podręcznej" - serial jest bardzo dobry. Wiele wątków z książki rozbudowano z korzyścią dla historii, niektóre dodano (też z korzyścią). I Elisabeth Moss - świetna, zresztą nie tylko tu. Serial "Mad Men" oglądałam tylko dla niej, tak przykuła moją uwagę.
książek: 1370
Villiana
18-09-2018 13:08
Pierwszy sezon Opowieści podręcznej był świetny, w drugim ugrzęzłam przy którymś odcinku. Jednak wolę to, co było odzwierciedleniem książki, a nie dokładanie dalszych losów. Aktorka świetna, ma coś niesamowitego w twarzy, w Tajemnicach Laketop również była genialna.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Trickery

Moje książkowe guilty pleasure tego roku! Szukając czegoś lekkiego i zabawnego lepiej trafić nie mogłam :) "Trickery" w teorii ma wszystko c...

zgłoś błąd zgłoś błąd