Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10787/nie-zyje-margit-sandemo

Nie żyje Margit Sandemo

9 wartościowy tekst

Zyskała popularność takimi seriami, jak „Saga o Ludziach Lodu”, „Saga o Królestwie Światła”, „Tajemnica czarnych rycerzy”. W swoich powieściach umiejętnie łączyła takie gatunki, jak romans, fantastyka, powieść historyczna i kryminał. 2 września poinformowano, że w wieku 94 lat zmarła pisarka Margit Sandemo.

Margit Sandemo była norweską pisarką, która w swoim dorobku ma ponad 180 książek, które sprzedały się w nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Największą popularność osiągnęła w latach 80. dzięki Sadze o Ludziach Lodu. Jest to seria ksiażek składająca się z 47 części. Akcja obejmuje okres od XVI do XX wieku i toczy się głównie w krajach skandynawskich.

Choć Margit Sandemo mieszkała w Norwegii, to jej powieści oryginalnie były pisane po szwedzku, a tłumaczenia na ojczysty jezyk pisarki były dokonywane przez inne osoby.

Rodzina poinformowała, że autorka zmarła we śnie i zgodnie z jej życzeniem nie odbędzie się żaden uroczysty pogrzeb. Jej prochy zostaną rozsypane w tym samym miejscu, w którym 19 lat wcześniej rozsypano prochy jej męża.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 15  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2404
Jagoda
04-09-2018 21:49
Szkoda.
Sagę o Ludziach Lodu przeczytałam w całości. Raz. Później, jak miałam doła, jak chciałam nie myśleć a nie byłam w stanie - wracałam do pierwszych tomów. Pozwalały nie myśleć. Potem mi przeszło, ale sentyment do pisarki pozostał.
książek: 1508
Elilaya
05-09-2018 01:21
Jedna z moich ulubionych pisarek. Czytałam i posiadam wszystko co wyszło spod jej pióra. To dla mnie wielka Artystka. Prostymi słowami potrafiła czarować. Niezwykle mądra kobieta. Niech spoczywa w pokoju.
książek: 1667
Renax
05-09-2018 06:10
Jej książki naprawdę trafiały pod strzechy. Znam kobiety, które książek nie czytały, a sagi miały. Całą półkę. Przyznam się, że czytałam tomy od 1 do 15 w 6 klasie z lampką pod kołdrą, żeby nie było widać, że nie śpię.
książek: 1187
AuroraBorealis
05-09-2018 12:59
:( Przykra wiadomość, też zdarzyło mi się czytać jej książki.
książek: 285
Halya
05-09-2018 17:36
Autentycznie przykro mi się zrobiło, gdy się dowiedziałam o jej śmierci. Sagę o Ludziach Lodu podczytuję już od dłuższego czasu, pozwala mi przenieść się w zupełnie inny, lepszy świat. Margit Sandemo była niesamowitą osobą i wiele dała ludziom swoim pisarstwem. Spoczywaj w pokoju, Margit.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Wszystko, czego pragnę

Tym razem poznajemy historię siostry Bena i Luka. Książka nawet mi się podobała, co prawda uważam, że tom pierwszy był lepszy, ale ten też warto przec...

zgłoś błąd zgłoś błąd