Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10734/komedia-o-tym-jak-poderwac-gwiazde-rocka

Komedia o tym, jak poderwać gwiazdę rocka

2 wartościowy tekst

24 sierpnia do kin wchodzi film „Też go kocham”, ekranizacja powieści Nicka Hornby'ego „Juliet, naga". New York Magazine napisał o filmie: Wspaniały. Powrót do dobrych komedii romantycznych. 

W swojej powieści Juliet, naga, wydanej w 2009 roku, Nick Hornby wraca do korzeni - czyli muzyki i poplątanych relacji międzyludzkich - w zabawnej i wzruszającej powieści, z zadumą i współczuciem spoglądając na życie, które zawsze można zmarnować - ale zawsze też można odkupić.
Powieść opowiada o parze 30-latków, którzy zdali sobie właśnie sprawę, że wspólne zainteresowania muzyczne to zbyt mało by ich związek mógł trwać nadal...

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna.

Annie (Rose Byrne) mieszka w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak Duncan (Chris O'Dowd) jest nauczycielem i ma totalną obsesję na punkcie Tuckera Crowe'a (Ethan Hawke) – muzyka, który po spektakularnym debiucie dosłownie zapadł się pod ziemię. Będąc wielkim fanem artysty, Duncan cały wolny czas spędza na prowadzeniu strony internetowej poświęconej twórczości Crowe'a. Pewnego dnia w jego ręce wpada prawdziwy skarb – taśma demo zawierająca wczesne kompozycje piosenkarza. Podekscytowany nagraniami Duncan z miejsca zapomina o całym świecie, kompletnie ignorując przy tym Annie. Ta postanawia się zemścić, publikując nieprzychylne komentarze na jego blogu. Nieoczekiwanie, wpisy te zwracają uwagę samego Crowe'a. Muzyk i Annie zaczynają prowadzić tajną korespondencję. Z czasem, od słowa do słowa, między rozdzieloną oceanem parą zaczyna budzić się głębsza relacja.

Nick Hornby to pisarz, którego książki rozeszły się w imponującym nakładzie 5 milionów egzemplarzy i były wielokrotnie, z wielkimi sukcesemami, przenoszone na kinowe ekrany. Za kamerą „Też go kocham” stanął zdobywca Nagrody Grammy – Jesse Peretz, współreżyser serialowych przebojów „Dziewczyny”, „Siostra Jackie” i „Orange Is the New Black”. Film wyprodukował Judd Apatow, twórca hitów „Druhny”, „40-letni prawiczek” i „Wpadka”. W obsadzie „Też go kocham” wystąpili, m.in.: dwukrotnie nominowana do Złotego Globu – Rose Byrne („Druhny”), czterokrotnie nominowany do Oscara – Ethan Hawke („Boyhood”) oraz jeden z najlepszych brytyjskich aktorów komediowych – Chris O'Dowd („Druhny”).


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1926
LubimyCzytać
20-08-2018 13:53
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Czarodziejka z Księżyca t. 12

Wow! To było świetne. Nie mogłam się oderwać. Bunny i Chibiusa zamieniły się wiekiem. Wrogowie spełniają koszmary. Robi się ciekawie. Ciekawe, co dale...

zgłoś błąd zgłoś błąd