Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10734/komedia-o-tym-jak-poderwac-gwiazde-rocka

Komedia o tym, jak poderwać gwiazdę rocka

2 wartościowy tekst

24 sierpnia do kin wchodzi film „Też go kocham”, ekranizacja powieści Nicka Hornby'ego „Juliet, naga”. „New York Magazine” napisał o filmie: Wspaniały. Powrót do dobrych komedii romantycznych. 

W swojej powieści Juliet, naga, wydanej w 2009 roku, Nick Hornby wraca do korzeni, czyli muzyki i poplątanych relacji międzyludzkich, w zabawnej i wzruszającej powieści, z zadumą i współczuciem spoglądając na życie, które zawsze można zmarnować – ale zawsze też można odkupić.
Powieść opowiada o parze 30-latków, którzy zdali sobie właśnie sprawę, że wspólne zainteresowania muzyczne to zbyt mało, by ich związek mógł trwać nadal...

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna.

Annie (Rose Byrne) mieszka w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak Duncan (Chris O'Dowd) jest nauczycielem i ma obsesję na punkcie Tuckera Crowe'a (Ethan Hawke) – muzyka, który po spektakularnym debiucie dosłownie zapadł się pod ziemię. Będąc wielkim fanem artysty, Duncan cały wolny czas spędza na prowadzeniu strony internetowej poświęconej twórczości Crowe'a. Pewnego dnia w jego ręce wpada prawdziwy skarb – taśma demo zawierająca wczesne kompozycje piosenkarza. Podekscytowany nagraniami Duncan z miejsca zapomina o całym świecie, kompletnie ignorując przy tym Annie. Ta postanawia się zemścić, publikując nieprzychylne komentarze na jego blogu. Nieoczekiwanie wpisy te zwracają uwagę samego Crowe'a. Muzyk i Annie zaczynają prowadzić tajną korespondencję. Z czasem, od słowa do słowa, między oddzieloną oceanem parą zaczyna tworzyć się głębsza relacja.

Nick Hornby to pisarz, którego książki rozeszły się w imponującym nakładzie 5 milionów egzemplarzy i były wielokrotnie, z wielkimi sukcesami, przenoszone na kinowe ekrany. Za kamerą „Też go kocham” stanął zdobywca Nagrody Grammy – Jesse Peretz, współreżyser serialowych przebojów „Dziewczyny”, „Siostra Jackie” i „Orange Is the New Black”. Film wyprodukował Judd Apatow, twórca hitów „Druhny”, „40-letni prawiczek” i „Wpadka”. W obsadzie „Też go kocham” wystąpili m.in. dwukrotnie nominowana do Złotego Globu – Rose Byrne („Druhny”), czterokrotnie nominowany do Oscara – Ethan Hawke („Boyhood”) oraz jeden z najlepszych brytyjskich aktorów komediowych – Chris O'Dowd („Druhny”).


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2035
LubimyCzytać
20-08-2018 13:53
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Dwór cierni i róż

Wróżki, Fae. Elfy. Nie lubię tego tałatajstwa, stąd też w zeszłym roku wzięłam tę książkę jako wyzwanie - książka z motywem którego nie lubię. No i p...

zgłoś błąd zgłoś błąd