Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10724/znamy-date-premiery-obsidio

Znamy datę premiery Obsidio!

6 wartościowy tekst

Po „Illuminae” i „Geminie” przyszedł czas na „Obsidio”. Jeszcze dobrze nie opadł kurz po akcji z drugim tomem, a wydawnictwo już zapowiada, że ostatnia część trylogii ukaże się prawdopodobnie w pierwszej połowie 2019 roku.

Nikt nie spodziewał się, że akcja, którą zapoczątkował Moondrive Shop, będzie takim sukcesem. Gdy do czytelników dotarła wiadomość, że mają pomóc w wydaniu książki, która za granicą zbierała tak dobre recenzje, natychmiast zabrali się do roboty. No i udało się. Przy zbiórce na pierwszą część Illuminae kwota 30 tysięcy złotych została przekroczona ponad trzykrotnie. 

Koszt wydania Geminy, czyli drugiego tomu, wzrósł jednak do kwoty 60 tysięcy złotych. Czytelnicy nie zawiedli i tym razem i po około dwóch tygodniach wydawnictwo miało już na swoim koncie około 93% potrzebnej kwoty.

Trylogia Jaya Kristoffa i Amie Kaufman to rozrywka na wysokim poziomie. Jej oceny w serwisie wynoszą powyżej ośmiu. W plebiscycie na Najlepszą Książkę 2017 w kategorii „Fantastyka młodzieżowa” „Illuminae” znalazło się na piątej pozycji. Premiera „Geminy” miała miejsce niecały miesiąc temu, ale sądząc po waszych opiniach, zakładamy, że drugi tom również powalczy o nagrodę w tej kategorii. 

Na wydanie drugiego tomu trzeba było czekać prawie rok. Tym razem Moondrive Shop jest dla czytelników bardziej łaskawy. Premiera ostatniej części trylogii planowana jest na pierwszą połowę przyszłego roku. Wydawnictwo zapowiada, że podobnie jak w przypadku poprzednich tomów, również przy wydaniu „Obsidio” czekać nas będzie akcja zbierania pieniędzy. Koszty wydania tej trylogii są bardzo wysokie i z tego powodu organizowana będzie zbiórka. 

Oba tomy zostały wydane pod patronatem lubimyczytac.pl.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2046
LubimyCzytać
16-08-2018 10:30
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 220
Achaja
18-08-2018 12:35
jeżeli w akcji zbiórki pieniędzy przy trzecim tomie będzie towarzyszyć tak horrendalna kwota jak w obecnie trwającej akcji z ksiąską pt Nyxia to obawiam się że niewiele osób skusi się. Mamy przykład gdzie po 2 tygodniach trwania akcji nie zostało uzbieranych nawet 20% całej kwoty. Rozumiem że prawa autorskie są drogie, ale kwota rośnie wraz z każdą akcją i o tyle o ile przy Illuminae... jeżeli w akcji zbiórki pieniędzy przy trzecim tomie będzie towarzyszyć tak horrendalna kwota jak w obecnie trwającej akcji z ksiąską pt Nyxia to obawiam się że niewiele osób skusi się. Mamy przykład gdzie po 2 tygodniach trwania akcji nie zostało uzbieranych nawet 20% całej kwoty. Rozumiem że prawa autorskie są drogie, ale kwota rośnie wraz z każdą akcją i o tyle o ile przy Illuminae dostaliśmy przepiękną szatę graficzną, tak przy Nyxii jest bardzo wręcz biednie. A moondrivowi rośnie apetyt na kasę. I nie ratuje tej akcji nawet filmik Marcina Okoniewskiego. Widać że moondrive brzytwy się chwyta. Bardzo nieładnie z ich strony, że tak szybko uruchomili następną akcję i do tego żądając tak wiele, oferując zwykłe czytadło.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Niebezpieczne kłamstwa

"(...)najmocniej docenia się zawsze to, co zostało już bezpowrotnie utracone." Przyjemnie i szybko się czytało. Historia oryginalna, bard...

zgłoś błąd zgłoś błąd