Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10716/czytamy-dla-mamy

Czytamy dla MAMY

5 wartościowy tekst

Fundacja po DRUGIE zabiega o poprawę sytuacji nieletnich rodziców, w szczególności młodych matek, które zachodzą w ciążę jako wychowanki placówek resocjalizacyjnych. Grupa zaangażowanych społecznie blogerek, pod kierunkiem pisarki Sylwii Chutnik, pisze powieść. Co miesiąc nowy odcinek i nowy autor! Ty też możesz zostać autorem rozdziału.

Trudno uwierzyć, że w XXI wieku tak po prostu można oderwać matkę od dziecka. Tymczasem wystarczy, że matka nie ma 18 lat i jest wychowanką placówki resocjalizacyjnej, by odebrać jej prawo do opieki nad dzieckiem. Polski system resocjalizacji nieletnich nie przewidział możliwości pobytu matek i dzieci w specjalnych placówkach. W efekcie nieletnie matki, które rodzą dzieci, wracają do swoich środowisk. Zdarza się, że bez dzieci. 

Fundacja po DRUGIE dąży do otwarcia pierwszego w Polsce ośrodka dla nieletnich matek i ich dzieci. W ten sposób powstał projekt Czytamy dla MAMY. Sylwia Chutnik wraz z innymi blogerkami rozpoczęła pisanie książki, która ma pomóc w zbieraniu pieniędzy na budowę ośrodka. 

Zdecyduj, jak potoczą się losy głównej bohaterki!

Każdy ma szasnę stać się autorem ostatniego rozdziału powieści #CZYTAMYDLA MAMY. Prace konkursowe, które będą zawierać autorską pracę, ostatni rozdział powieści należy wysyłać na adres: info@czytamydlamamy.org. Na nadsyłanie prac macie czas do 31 sierpnia!

Książka #czytamydlamamy zostanie wydana w październiku 2018 roku.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 8  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2061
LubimyCzytać
13-08-2018 13:04
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 424
LetMeRead
13-08-2018 15:47
Bardzo ciekawy, mądry i pożyteczny pomysł.
książek: 552
ina71
13-08-2018 16:14
Prawie każdy ma szansę stać się autorem ostatniego rozdziału. Weszłam na stronę projektu, nawet pobrałam książkę, ale potem zajrzałam do regulaminu konkursu i: "Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie osoby fizyczne, zamieszkałe na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej". Czyli ja niestety nie mogę, ponieważ nie mieszkam w Polsce.
książek: 495
Armand_Duval
13-08-2018 18:35
Ironią losu jest fakt, że pod taką dyskryminacją podpisuje się pani Chutnik - twarz wszystkiego co nowoczesne, tolerancyjne i zróżnicowane ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Sodomion

Książkę tę przeczytałam w sumie "nie chcący", ponieważ nie ja ją wypożyczyłam z biblioteki tylko mój chłopak. A ja po nią sięgnęłam, bo on n...

zgłoś błąd zgłoś błąd